Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
teal_c
Pret: € 3,000.00
An de fabricatie: noiembrie 2002
Combustibil: Diesel
Capacitate motor (cm3): 1870
Autoturism Berlina
Culoare: Gri metalizat
Km bord:114.000 km
Combustibil: Motorina
Capacitate: 1870 cm3
Putere: 76 Kw (102 CP)
Clasa poluare: Euro3
Cutie viteze: Manuala 5+1
Nr usi: 4

Dotari: Aer conditionat, 4 airbag-uri, servodirectie, ABS,asistenta la franarea de urgenta (AFU), inchidere centralizata, geamuri electrice fata - spate, oglinzi electrice - incalzite, computer bord, volan reglabil, comenzi volan, tapiterie stofa, filtru particule, radio - cd RENAULT

Diverse: ITP valabil martie 2014, asistenta la franarea de urgenta, set complet de roti de iarna cu jenti aliaj, sistem de alarma MAAT cu frecventa saltatorie in caz de scanare cu garantie pe viata
Stare tehnica buna, antigel, filtru motorina si lichid de frana schimbate la 100. 000km, distributie si schimb ulei schimbate la 110. 000 km (SERUS Service). Dispun, in plus, de un set complet de jenti de aliaj cu cauciucuri de iarna
teal_c
Anunt valabil
anton11
Anuntul asta se adreseaza probabil celor cu mai putin de 8 clase radmasa.gif
"alarma cu frecventa saltatoare..." icon_mrgreen.gif ..din cate stiu MAAT este cea mai ieftina si primitiva alarma posibila (de genul 99 lei cu montaj inclus),..dar nu stiam de frecventa saltat... .
Asistenta la franarea de urgenta.,.,. doar daca are fusta scurta radmasa.gif
..Cam ce functii are "Computerul de bord " ?? blush.gif si pe unde e pus , poate vreun laptop pe bancheta din spate rolleyes.gif

Mai omule , tu citesti ce scrii ?? O sa ajungi la "Cronica Carcotasilor" .. wacko.gif
teal_c
Pentru carcotasi:
-alarma la vremea montarii (2004) a fost in jur de 5 milioane lei (500 RON) si asa cum am si spus, are frecventa saltatorie in caz de scanare+garantie pe viata (oferta disponibila la vremea respectiva cat si acum....am documentele la ea ...asa ca.......);
-computer de bord...a se citi calculatorul de bord al masinii + szerviciile aferente date de acesta: km efectusati; km ramasi de parcurs cu motorina existenta, consum mediu, consum instantaneu etc);
-hai sa zicem ca treaba cu AFU....s-ar referi la ABS si pretensionarile centurilor (uite ca aici nu ma contrazic.....fie ca tine).

Mai avem ceva comentarii mon cher?
Hai ca sa facem lumina repostez anuntul fara fotografii.

Pret: € 3,000.00
An de fabricatie: noiembrie 2002
Combustibil: Diesel
Capacitate motor (cm3): 1870
Autoturism Berlina
Culoare: Gri metalizat
Km bord:114.000 km
Combustibil: Motorina
Capacitate: 1870 cm3
Putere: 76 Kw (102 CP)
Clasa poluare: Euro3
Cutie viteze: Manuala 5+1
Nr usi: 4

Dotari: Aer conditionat, 4 airbag-uri, servodirectie, ABS, inchidere centralizata, geamuri electrice fata - spate, oglinzi electrice - incalzite, calculator de bord, volan reglabil pe inaltime, comenzi volan pentru radio-CD, radio - cd, tapiterie stofa

Diverse: ITP valabil martie 2014, asistenta la franarea de urgenta, set complet de roti de iarna cu jenti aliaj, sistem de alarma MAAT cu frecventa saltatorie in caz de scanare (garantie pe viata)
Stare tehnica buna. antigelul, filtruul de motorina si lichid de frana au fost schimbate la 100. 000km, distributia si schimb ulei s-au schimbat la 110. 000 km (SERUS Service). Dispun, in plus, de un set complet de jenti de aliaj cu cauciucuri de iarna.

16 Oct 2012, 08:32:
Anunt valabil
kmkm
Schimb cu o Dacia 1307 1,9 D 4x4 double cab in perfecta stare cu multiple imbunatatire va intereseaza?
teal_c
Multumesc pentru oferta dar prefer sa o vand. Mai am un VW si....intre doua nu te ploua dar nici bine nu-ti e......ma intelegeti.
Multumesc inca o data.
Oferta de vanzare ramane valabila.

17 Oct 2012, 09:44:
Anunt valabil
teal_c
UP
Andyno
anton11

cp bord are ecran in dreapta sus la bord...dar nu ai de unde sa sti tu treaba asta..sau ce face.
la o dacie 1300
teal_c
Da, se intelege. Afisorul calculatorului de bord sau cum i s-o mai spune (vad ca starnesc polemici cu denumirea lui) este in postul nr. 1 fotografia a patra sub ceasul de kilometraj. Cu asta cred ca am spus tot. Vad ca deja anuntul a luat o turnura diferita de cea de vanzare.
Mentin intentia de vanzare ca valabila.
teal_c
Anunt valabil
teal_c
Anunt valabil
teal_c
anunt valabil
kmkm
Schimburi?
teal_c
Cu tot respectul nu prefer schimb. Daca eram interesat postam cu optiunea de schimb. Multumesc pentru intentie.
Anuntul este inca valabil.

25 Oct 2012, 08:49:
Anunt valabil
up

25 Oct 2012, 15:06:
Up
teal_c
UP
br0klyn
Frumoasa masina , pacat ca e cam scumpa !

Spor la vanzare !
teal_c
Multumesc pentru apreciere. Ideal ar fi pentru cei care cumpara sa fie vanduta undeva la 2400-2500 de euro. Ideal pentru mine este 2800 euro fara setul de roti de rezerva, eventual 3000 cu totul. Stiun ce am pe ea, materialele puse (nu luate de la colt de strada sau schimbate in garaj la nu stiu cine). Marele pacat este ca face 10 ani de cand a fost produsa si asta pica putin cam .....naspa (pretul). Am ,,tradat-o'' cu o alta masina si parca ma doare sufletul sa cam o tin pe dreapta pentru ca ma misc cu cealalta. Oricum alternez, cand cu una cand cu alta fac deplasarile.

30 Oct 2012, 11:24:
UP

31 Oct 2012, 09:57:
Anunt valabil

1 Nov 2012, 08:36:
Valabil
teal_c
UP
teal_c
Anunt valabil
teal_c
anunt valabil
teal_c
Anunt valabil
teal_c
UP
teal_c
UP
teal_c
Valabil
teal_c
Anunt valabil
teal_c
up
teal_c
Hopa sus cu ea
teal_c
up
cj98czh
QUOTE(anton11 @ 15 Oct 2012, 08:52)

Asistenta la franarea de urgenta.,.,. doar daca are fusta scurta  radmasa.gif

*




Colegul ... eu zic sa citesti ce este si ce face AFU inainte de a face pe desteptul si a te face de ras pe aici ... AFU exista pe masina lui ....

Sa fie un free UP.
teal_c
Multumesc cj98czh pentru sustinere. ,,Colegul'' anton11 a ,,muscat si a fugit''. Ca sa se lamureasca ce este cu AFU ii pot posta eu aici ce stie sa faca acea asistentza (ca sa inteleaga si sa nu confunde cu sexul feminin al asistentei).

AFU (Asistenta la Franarea de Urgenta)
Deoarece conform studiilor elaborate de catre LAB, in cazul unei situatii de urgenta,
doar 50% dintre conducatorii auto care franeaza ating pragul de regularizare al ABS-ului. Puterea unui sistem de franare nu este utila decat daca soferul o utilizeaza in totalitate.
La ce serveste?
Asistenta la franarea de urgenta (AFU) compenseaza lipsa de presiune pe care o exercita conducatorul auto asupra pedalei de frana. In cazul unei situatii de urgenta, studiile au aratat ca acesta din urma are de fapt tendinta de a exercita o presiune insuficienta sau de a elibera pedala prea repede. AFU permite regularizarea acestor doua probleme.
Alte studii desfasurate ca experimente au aratat ca AFU permite reducerea distantei de franare pe soseaua uscata cu 5 pana la 9 m in functie de viteza. (Sursa: LAB).
Cum functioneaza?
Un mecanism permite evaluarea vitezei cu care este apasata pedala de frana. In
momentul in care este detectata o situatie de urgenta, un amplificator specific genereaza o suprapresiune asupra circuitului de franare pentru a parveni mai repede la capacitatea de a incetini la maxim vehiculul. Suplimentar, sistemul metine aceasta suprapresiune atata timp cat conducatorul auto nu a eliberat pedala de frana. In cazul unei decelerari violente, avariile se declanseaza in mod automat.

Conform studiilor elaborate de catre LAB, generalizarea AFU ar permite reducerea
numarului de accidente corporale cu 10%, ceea ce ar putea salva in Europa, in fiecare an, 3 000 de vieti dintre care 300 pietoni.
Ansamblul gamei Renault (vehicule de persoane si vehicule utilitare) dispune de AFU in serie.


Si ca sa nu mai avem polemici OFF TOPIC revin la tema initiala. Sa-mi fie scuzata ,,iesirea''.
Masina este de vanzare....prin urmare ...UP
teal_c
Hopa sus oameni buni
teal_c
Anunt valabil
teal_c
UP

21 Nov 2012, 08:25:
update km: apx 114.500
anunt valabil
teal_c
UP
teal_c
Up, anunt valabil.
Pret 2800 euro + 200 euro un set complet de jenti aliaj si cauciucuri de vara.
Detalii....primul post

24 Nov 2012, 11:56:
Anunt valabil
scorpion
Frumoasa masina, deci un UP si de la mine !
teal_c
Multumesc pentru apreciere.
Sus cu ea si azi.

27 Nov 2012, 09:10:
Anunt valabil
teal_c
Anunt valabil
teal_c
Hopa sus
Anunt valabil
teal_c
UP
teal_c
Anunt valabil
teal_c
UP
teal_c
Hopa sus, anunt valabil

13 Dec 2012, 09:36:
UP
teal_c
Anunt valabil
teal_c
update km: 114637
anunt valabil
teal_c
UP

19 Dec 2012, 10:27:
Anunt valabil
teal_c
Hopa sus
Anunt valabil
teal_c
Anunt valabil.

Craciun fericit tuturor !!!
teal_c
UP
teal_c
UP
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.