Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning de tuning! Low-rider Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
alexandru_93
noua dacie solenza! "incearc-o si mai vorbim..."

In premiera nationala si internationa noua DACIA INSOLENZA varianta full option ( inclus si sistemul low rider pe burta)









Editat de Marty: am sters eu si cele doua poze in plus si postul tau cu nr. 2
dragOn
Daca e vorba de solenza cu jentile furate, nu e prima! La cateva blocuri distanta de mine sunt doua la fel!
Valentine
wow!

grav.
Zippy
Apropo de Solenze gasite pe sticle de lapte: un coleg de-a lu` taicamiu a patit la fel (a gasit-o fara roti, numai ca pe el l-a usurat si de rcd + bord crapat + geam spart, etc), dar faza tare e ca la vreo 2 zile dupa asta a venit unu tot la taicamiu ca stia ca are slz si l-a intrebat daca nu cumva vrea niste "rotzi de magneziu noi....noute sa moara ..... sa piara... 500 de mii bucata...". Probabil ca erau a lu` ala.....sau a lu` altu...., ce mai, sa-i multumim lui D-zeu ca exista Casco ca altfel...



Intrebare: De ce draq se sparg solenzele in prostie???? Nu mai sunt si alte masini pe lumea asta? Cred ca o fac hotii astia nu mai asa de-a dreaq ce sunt....



-------------------------------------------------------------------------------------

...yo -Tarzan, Tu - Cheeta.
Marty
Zippy, 500 de mii ????? Mie incercau sa mi le vinda cu 250 USD/set.

Am aflat cum se deschid Solenzele, n-o sa va vina sa credeti! Cica se propteste una bucata genunki in mijlokul portierei, se infig degetele sub cadrul superior al usii si, cu o sincronizare perfecta, se apasa cu genunchiul si se trage cu mina.... incuietoarea face CLANk si....voila! Recunosc faptul ca nu e vazuta sau probata de mine. E preluata din gura unuia.
costi
Nu mai stiu culoarea dar vazut the same in Cringasi, o luna in urma. A stat pe burta citeva zile.
bzip2
QUOTE
Zippy, 500 de mii ????? Mie incercau sa mi le vinda cu 250 USD/set.

Tupeu de "borfas", adica dupa ce ca's furgasite mai cere si un pret astronomic pe ele... Romania is my country....

Pai itzi iei set de 4 jante de aliaj (Al sau Mg nu stiu exact) de 15", originale de Sierra, 2nd hand intr-adevar, cu 8 spite parca, la dezmembrari pe DN1, inainte de Snagov, cu 8 bulioane... bine, poate le scoti mai ieftin...
Marty
8 mil. pentru 4 jartele de jante, purtate 150 de mii de ani, eventual si fisurate da' nu-ti dai seama contra 8 mil pentru niste jante noi, purtate maxim 5 luni, si cu gume pe ele. Sa tot faca omul afaceri cu tine, vad ca iti place sa iei tepe......
bzip2
stai ma usor, ca nu le-am luat (si nici n-am zis asta), nu de alta da n-am nici ce face cu ele si nici cu ce sa le iau. Si crede-ma ca de curiozitate m-am uitat bine la ele, si n-avea nici zgarieturi, da fisuri... si tind sa cred ca sunt mult mai bune decat alea de solenza, excl. faptu ca's de 15 si poti sa pui ditamai gume late pe ele, daca vrei...
burliu
cea din cringasi este la citeva blocuri de mine si este alba ca cea din foto si tot pe colt a fost lasata pe burta parca seamana intre ele
costi
Burliu hai ca poate ne intilnim sa-ti arat ce cotiera si duze mi-am pus. Mama ce mindru sint. Abia astept sa merg la drum cu ea.



Imi mai pun PEE si ma las de sportul asta.
Marty
Apropos de faza cu ciorditoru' care incerca sa-mi vinda mie jantele cu 250 USD/ set, cind a vazut ca nu vreau sa cumpar pentru ca am, zice :" da' nu vrei una singura, sa o pui la rezerva ??? ti-o dau cu 50 de dolari!". Era sa cad din picioare de ris, dar m-am abtinut. Vorba aia, reclama sufletu' comertului si comertu'...sufletu'! Daca nu luam set de 4 la 250 (62.5 USD/buc), imi dadea la bucata, la pretul de 50 USD/bucata (200 setul)

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Zippy
QUOTE
Apropos de faza cu ciorditoru' care incerca sa-mi vinda mie jantele cu 250 USD/ set, cind a vazut ca nu vreau sa cumpar pentru ca am, zice :\" da' nu vrei una singura, sa o pui la rezerva ??? ti-o dau cu 50 de dolari!\". Era sa cad din picioare de ris, dar m-am abtinut. Vorba aia, reclama sufletu' comertului si comertu'...sufletu'! Daca nu luam set de 4 la 250 (62.5 USD/buc), imi dadea la bucata, la pretul de 50 USD/bucata (200 setul)

laugh.gif  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Pai asa si ala...ca cica:" hai sa ai toate 5 rotile(tata to scala are) de 14 si sa ai rezerva din aliaj mancatzeas....". Probabil ca nu le avea pe toate 4, mai daduse din ele. Faza cu 250 de para sau 500 mii bucata e de noroc chior. Ala daca vrea sa scape de ele intr-o zi vine si cere banii pe care stie ca o sa-i dai.Ala care le vinde cu 250$ setu fii sigur c-o sa le tina mult prin casa pana gaseste pe unu cu bani. Du-te duminica in Autovit sa vezi cate ciordituri gasesti acolo: de la bradulete parfumate pana la parti intregi din motor sau mai stiu eu ce... rcd-uri, casetofoane, boxe, parti din boxe, rcd-uri fara fata!, volane, etc...tot ce se poate dezmembra de pe o masina. Si preturile variaza de la vanzator la vanzator, si plus de asta tre` sa ai si papagal in negociat....
bogdan_o
Macar din bun simt trebuia sa fi pus masina pe niste pietre ceva nu pe burta, ca se duce de rapa tot ce-i pe dedesubt: catalizator, sistem de evacuare s.a.m.d. Ca furi e una, dar cand mai si distrugi e alta. Io pe astia i-as bate cu lantu' pana as obosi.
Zippy
Sa fim seriosi.....aia (4 insi fiecare cu cate un cric) mai stau sa-ti puna tie pietre sub masina.... Se duce fiecare pe-o roata, o desface, ti-o ridica, scoate roata si dupa o lasa jos....ce-l doare pe el ca-ti juleste tie catalizatorul sau ca-ti rupe toba?? Asta e ca si cum te-ar face unu la buzunare si dupa aia te-ar bate pe umar si ti-ar da buletinul din portofelul pe care tocmai ti l-a orientat in spatiu. Pai nu-i asa?
Lucashenko
QUOTE


Intrebare: De ce draq se sparg solenzele in prostie???? Nu mai sunt si alte masini pe lumea asta? Cred ca o fac hotii astia nu mai asa de-a dreaq ce sunt.... 


Poi daca is asa usor de spart de ce nu? Ca sa ne faca in ciuda... 022.gif
echosektor
cand am vazut poza aia m-a luat un fior...sincer am dat un pas inapoi in achizitionarea unei masini...sau m-am mai gandit la varianta sa o pun in balcon...dar nu cred k iese a doua varianta....



traim in romania...ce tara naspa
Oroles
burliu.....si eu stau tot in zona.....si cand am vazut-o cum statea ea asa singurica.....fara roti.....discurile ruginite........ma gandeam la a mea si la cum ar fi daca as cobori dimineata si as gasi-o in halu' ala......hotii astia chiar nu au pic de suflet.....astia nu sunt oameni...
dizzy
da mie de ce tot imi sparg idiotii geamul din stanga si nu-mi fura casu?
Tudor B
Poate ai deranjat pe cineva :!:
asarban
Pai daca inca nu ti-ai montat cass???
Marty
Poate incepe alarma sa sune si o rup la fuga.....
draggeo
QUOTE(Zippy @ 3 Nov 2003, 22:56)
Apropo de Solenze gasite pe sticle de lapte: un coleg de-a lu` taicamiu a patit la fel (a gasit-o fara roti, numai ca pe el l-a usurat si de rcd + bord crapat + geam spart, etc), dar faza tare e ca la vreo 2 zile dupa asta a venit unu tot la taicamiu ca stia ca are slz si l-a intrebat daca nu cumva vrea niste "rotzi de magneziu noi....noute sa moara ..... sa piara... 500 de mii bucata...". Probabil ca erau a lu` ala.....sau a lu` altu...., ce mai, sa-i multumim lui D-zeu ca exista Casco ca altfel...
Intrebare: De ce draq se sparg solenzele in prostie???? Nu mai sunt si alte masini pe lumea asta? Cred ca o fac hotii astia nu mai asa de-a dreaq ce sunt....
-------------------------------------------------------------------------------------
...yo -Tarzan, Tu - Cheeta.
*




se sparg pentru ca se deschide cu aproape orice cheie
radmasa.gif
alinushy
dupa 2 ani jumate.....
AR-18-MOS
Chiar le ai cu calculele matematice!
Mihai San
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Amedeus
Stiam eu ca s-a descoperit masina timpului ! O tin astia ascunsa.... radmasa.gif
crisadatyres
poate o sa radeti dar eu dupa ce am luat solenza ,cam dupa 2 luni, nu am mai reusit sa deschid usa cu cheie ei,doar din inchidere lucrez acum. In schimb am deschis portbagajul cu cheie de 1310 ,uitasem cheile inauntru,si am un singur rand radmasa.gif
radiozipp
orice cheie de solenza se potriveste la orice portbagaj smile.gif asta daca stii sa o gadili...
Banu1974
QUOTE(radiozipp @ 10 Jan 2009, 19:57)
orice cheie de solenza se potriveste la orice portbagaj smile.gif asta daca stii sa o gadili...
*


Crezi tu?eu am patit-o si nu sa potrivit.
AleXuTzU_Tau
ho ho ho....ciaules loome...asa e SAC...nu se potrivesc toate.....am incercat si eu ....da a mers 1 din 10 smile.gif)...
marius80_eugen
Sunteti off-topic de multe posturi si vb si chestii care NU au ce cauta pe un astfel de forum . Multa minte va trebuie sa va dati seama ca pur si simplu de la citi cineva aici la a incerca la toate SLZ din parcare o cheie nu e mare distanta !!! Va taiati singuri craca cu astfel de sfaturi si idei tampite !

Rog un moderator sa citeasca topicul si sa hotarasca daca chiar este folositor cuiva , in afara de celor rau intentionati , altfel sa-l stearga !
AleXuTzU_Tau
marius_eugen u mereu vorbesti in plus nu ti se pare????......daca nu iti convine ce discutam noi aici...mai bine lasa-ne....nu ne mai stresa......ca nu avem nevoie de criticile tale....
Banu1974
QUOTE(marius80_eugen @ 12 Jan 2009, 00:27)
Sunteti off-topic de multe posturi si vb si chestii care NU au ce cauta pe un astfel de forum . Multa minte va trebuie sa va dati seama ca pur si simplu de la citi cineva aici la a incerca la toate SLZ din parcare o cheie nu e mare distanta !!! Va taiati singuri craca cu astfel de sfaturi si idei tampite !

Rog un moderator sa citeasca topicul si sa hotarasca daca chiar este folositor cuiva , in afara de celor rau intentionati , altfel sa-l stearga !
*


Si eu care ma gandeam ca ti-ai ,,revenit".
Chiar ma gandeam ca va trebui sa fac un compromis cu tine...asa bine ai inceput anul,si acum ai stricat-o... excl.gif
bolidu
Ce aveti ma cu omu` ? Poate vrea sa se faca moderator si sa le intre in gratii si face si el putina ordine pe acilea ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.