Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schema electrica bord dsn pe gti
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
nova tuning
buna ziua tuturor, as vrea si eu o schema electrica, sa imi arate cum schimb bordul de ceasuri de la o nova gti, si sa ii pun ceasuri de dsn.

As dorii ceva mai detaliat daca se poate, ex( pin 7 nova pe circuit 3 dsn), ala acolo, ala acolo.

caut de ceva vreme asa ceva pe forum dar nu am gasit ce imi trebuie mie.

Astept si eu niste raspunsuri. stima.
nova tuning
nu stie nimeni nimic, nicio ideie, nicio schema nimic?
ORIJINAL21
din cate stiu eu, gti, ar trebui sa aiba deja montate ceasuri /copie dupa supernova.


17 Oct 2012, 08:31:
o alta varianta ar fi urmatoarea: 1. iti notezi pe o foaie unde duc toate firele si ce fac, (gti)

2. notezi notezi la fel si la o supernova.
faci calcule si ti-ai rezolvat problema.
nova tuning
pai a mea e dacia nova gti din 1999, dar probabil o fi fost ultimul model cu bord de gt, nu de dsn, si vreau sa il schimb. ms de sfat, am sa incerc si cum ai zis u.
nova tuning
am incercat eu dar din pacate nu am facut nimik, o schema miar fi de mare ajutor.
ORIJINAL21
daca nu iti rezolvi problema, am instalatia de pe 99 gti nevatamata.
nova tuning
toata instalatia? nush, mie mi-ar trebui doar o schema sa leg mufele de pe bordul de dsn la instalatia de la bord de la a mea, si mufele ei le scot.
nova tuning
inca mai caut acea schema, daca stie cineva il rog sa ma ajute. ms.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.