Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce Tigari Fumati?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
Uncle-Sam
Aceeasi intrebare
Wolfman
Nu fumez decat pasiv, suport pana la 5-6 fumatori in preajma...
driver
sunt obligat sa "fumez" tigarile celor care fumeaza in lift 022.gif de abia astept sa-l prind pe careva cu tigara in lift... 10412898.gif
in rest m-am lasat smile.gif
MAKRON
Nu fumez nici macar pasiv ...doamna mea (recunosc, este o adevarata doamna) fumeaza in balcon.

Oncle, mai bine chestionai - cate tigari fumati?
SOR
fumez parliament extralights cam 30 tigari la 2 zile ! si fumez peste tot unde nu e interzis prin lege!:))
off topic: Uncle Sam nu cumva sunt 2 topicuri deschise la fel?
djvibecmc
NU fumez..nu suport fumul de tigara... Colegul de camera de la facultate fumeaza...si innebunesc..mai ales cand dorm.. sau vreau sa dorm si simt fumul....urasc persoanele care fumeaza.. dar dupa ce termina tigara sunt ok smile.gif,
Uncle-Sam
sor, am scris in celalalt topic sa il stearga pt ca pusesem aiurea optiunile
nu am pus "cate tigari fumati" pt ca la unii nu e aceeasi cantitate pe zi, mai ales daca intr-o zi stai numai acasa cu parintii wink.gif
SOR
am intrebat nu am dat cu parul smile.gif ai mei stiu ca fumez biggrin.gif
Uncle-Sam
pai nici eu nu am dat cu parul, am raspuns biggrin.gif
Charlton
Kent nr.8 , 2 pachete pe saptamana ( la scarbici ). smile.gif
Marty
Dunhill Lights.
Como
Kent 8, 1 pachet + pe zi.

A mai vazut cineva Gauloise rosii pe la noi? Erau meseriase...
RIon
nu nu nu
CosminM
winston am votat
QUOTE(thecagero @ 25 Aug 2005, 09:09)
Kent 8, 1 pachet + pe zi.

A mai vazut cineva Gauloise rosii pe la noi? Erau meseriase...
*


sau luky strike ff ...ce aroma si gust sublim (aveau odata).acum vreo 10 ani erau tigari adevarate .. acum parca toate-s la fel.
body
Nu mai fumez de 11 ani deloc !
tatabobu
Din pacate, toate tigarile facute la noi au cam acelasi gust. Fumez Marlboro rosu, 10 pachete pe saptamana. Cand nu gasesc fumez Dunhill rosu, dar tanjesc dupa JPS, HB, Tzar Simeon, Chesterfield, Pall Mall fara filtru, Camel si alte tigari facute la mama lor in USA/ GB sau in Rusia. A, si am fumat si papiroase, Marasesti, Carpati, Record, Snagov....mai bine faci o lista cu toate tiogarile de pe piata si iti garantez ca sunt putine cele din care n-am fumat.
Am fumat si tigari de care nu a auzit multa lume, ca Ligeros, Aite, 7 Horses, Malimbo, Hi Lite
Ake
le cam schimb, asta de cand mi s-a parut ca unele cam dau dependenta.

asa ca fumez prin rotatie:
Dunhill Lights scurt
Dunhill Lights lung
Camel Lights
Chesterfield normal
Uncle-Sam
pall mall lights. cand vreau sa fac caterinca imi iau special one biggrin.gif
dantes
Pall Mall lights si eu... 1 pachet si juma pe zi...depinde de situatie... Daca stau, sau stau si acasa, depasesc lejer "cota", ptr. ca ma plictisesc...
Manuel
De-o saptamana si-o zi, nimic.
Inainte de revolutie, ce prindeam.
Din '90 m-am dat pe Assos, pana au inceput sa le faca la noi si le-au stricat.
In ultimul timp, Pall Mall lights si Next lights.
bomicabomic
QUOTE(tatabobu @ 25 Aug 2005, 12:44)
si am fumat si papiroase, Marasesti, Carpati, Record, Snagov....mai bine faci o lista cu toate tiogarile de pe piata si iti garantez ca sunt putine cele din care n-am fumat.
*


Si cu alea care au disparut de multa vreme :
Top, "cu filtru dop", Golf, Amiral, scurt sau lung, Bucegi, Doina, Bucuresti, Nationale, Timis, Ateneu etc.
Si cu alea straineze :BT, Apolonia, DS, Viarus, Vikend si unele indiene, ptiu drace ca am uitat.....
Nu cred sa fie tigara care a circulat in Ro sa nu fi fumat.
Iar alea cubaneze erau mortale, cel putin Ligeros, cu hirtia din trestie....si cind bagai un fum ca 'inecatu', te inroseai la fata ca racu.
Acum bag cam 2 pachete de 'Boro pe zi, de la o vreme am trecut pe Lights, ca nu ma mai tin foalele. A imbatrinit mosu'. wink.gif
tatabobu
Eu am trecut de pe rosu pe lights si mi-a crescut consumul la doua pachete pe zi, asa ca am revenit la alea rosii.
Alea indiene nu erau Byblos?
EDIT: alte disparute (sa spun ca am participat si eu la extinctia lor sau nu?) Dacia cu filtru din hartie igienica, RT, Tomis (nu Timis, ca de astea nu am auzit), Cismigiu, Coloana..
Cea mai buna tigara romaneasca fumata vreodata a fost Bran. Juma' de an, imediat dupa ce au aparut, numai din astea am fumat. Apoi le-au stricat.
luxcor
in concluzie ori fumez Kent ori nu fumez biggrin.gif
Lolek
QUOTE(bomicabomic @ 25 Aug 2005, 13:25)
Si cu alea care au disparut de multa vreme :
Top, "cu filtru dop", Golf, Amiral, scurt sau lung, Bucegi, Doina, Bucuresti, Nationale, Timis, Ateneu etc.
Si cu alea straineze :BT, Apolonia, DS, Viarus, Vikend si unele indiene, ptiu drace ca am uitat.....
Nu cred sa fie tigara care a circulat in Ro sa nu fi fumat.
Iar alea cubaneze erau mortale, cel putin Ligeros, cu hirtia din trestie....si cind bagai un fum ca 'inecatu', te inroseai la fata ca racu.
Acum bag cam 2 pachete de 'Boro pe zi, de la o vreme am trecut pe Lights, ca nu ma mai tin foalele. A imbatrinit mosu'. wink.gif
*


dintre romanesti, Bran mi s-au parut de departe cele mai misto tigari posibile, mai bune decat multe rahaturi de import pe vremea aia.

Din pacate, ortu' popii, c-asa-i in tenis. Falimentul asta al unor lucruri de succes bagate in ..., gen Clujana cu pantofii e un mare sut marimea 50+ cu care as sparge niste dinti de pesedei macabri.

Actualmente, daca e sa aleg cea mai "deasa" marca e Pall Mall lights, da' pentru cine are chef, recomand gama de la Captain Black (cu diverse flavour-uri) - cam scumpe insa.
Smudo
Marlboro rosu. Inceput acum vreo 5-6 ani cu Davidoff. Dupa Davidoff... Gauloises rosu (super tigari). Din cind in cind Blackstone Cherry.
urduban
Marlboro Lights lung/scurt inceput de 2 ani ..

perioade scurte de kent si pall mall biggrin.gif


urmeaza sa ma las:D
Uncle-Sam
urduban, asa zicem toti la un moment dat biggrin.gif
bomicabomic
Mda, eu de 19 ani.... huh.gif
Laurentziu83
Am inceput cu LM rosu, apoi Lucky Strike, apoi Winston Lights si, din iarna de cand am fumat unele de ziceai ca-s carpati din pufoaica de ce putoare faceau, am trecut pe Kent (mai bine mai scump da mai bun, nu mi-a placut niciodata sa put a tigara), intai 8, apoi 4, si sper sa trec la 1 si apoi zero, adica sa ma las, da putin probabil, la cat se fumeaza in jurul meu. Numa sa-mi pastrez prietena care nu fumeaza si mai si poarta si lentile de contact ca tare bine suport lipsa tigarilor. Si buzunarul meu la fel.
Ca fapt divers eu nu-i suport pe aia care se suie la mine in masina si, desi au maxim 10 minute de mers, sau chiar 5, trebuie sa-si aprinda o tigara. In @@# R%@#%@% lor, nu poa' sa astepte naibii?Ma rog, si eu fumez inauntru, da nu-mi place cum pute. chiar trebuie sa-mi imputa masina pentru atata timp? Eu pot sa stau si zile intregi fara tigara in gura, daca nu se fumeaza in jur.
Mr_K
mai bine nu ati fuma
driver
QUOTE(Ake @ 25 Aug 2005, 11:47)
le cam schimb, asta de cand mi s-a parut ca unele cam dau dependenta.

asa ca fumez prin rotatie:
Dunhill Lights scurt
Dunhill Lights lung
Camel Lights
Chesterfield normal
*



pai tutunul oricum creeaza dependenta, si numai gestul in sine de a-ti aprinde tigara devine un obicei de care nu e chiar asa usor sa te scapi, ia nu fuma doua zile sa vezi cum te atrage si o tigare carpati sifonata... si dupa aia mai vorbim. eu n-am mai pus tigara in gura de 6 ani si si acuma ma mai tenteaza cateodata.

of-of mai-mai, cica fumul axfixiaza, te ucide... dar unii si-l trag singuri in piept... excl.gif excl.gif excl.gif
SYL
Nu fumez, nu am fumat niciodata, si nu suport fumul de tigare, mai ales in spatii inchise. Ma enerveaza f tare nesimtitii (ca sa nu le zic altfel) care fumeaza la metrou, in autobuz, in spitale, in scara blocului, in spatii publice inchise (si nu ma refer aici la baruri, discoteci),...etc.
free_fiber
Mai, la ce ajuta acest poll?
Smudo
Nu ajuta. Sau ajuta, ca la fumatorii anonimi. Am o intrebare. Mai fumeaza (sau a fumat) cineva blackstone? Sau eu sint singurul mai "sinucigas" de felu' meu de aici?
Uncle-Sam
SYL, unde ai vazut tu oameni care "fumiaza" in autobuz?
Stavreschi
QUOTE(free_fiber @ 28 Aug 2005, 12:34)
Mai, la ce ajuta acest poll?
*



La nimic, dar poate ma ajuta pe mine sa gasesc tigari Gauloise ca nu am mai fumat din astea de 4-5 ani.... chiar nici nu prea mai fumez acum, am ajuns sa fumez doar tigari de foi....
urduban
numai fumez malboro lights cum am scris intr-un post mai sus ...

am incercat marlboro ultra lights si mi se par super !!

nu stiu de ce am impresia ca la noi primele loturi de tigari se compara cu cele din strainatate...

si pe parcurs se simte tutun romanesc:((peste o luna 2-3 de la intrarea in fabricatie)


aceeasi poveste a fost cu Parliament , Next ca pe parcurs sa nu mai deosebesti gustul....


Gustul adevarat de tigare la-am simtit la un pachet adus din germania KENT !!incomparabil cu cele de la noi...

OFF -topic:povestea cineva ca lucra la fabrica la CAMEL si din aceeasi fabrica se facea si PALL mALL si CAMEL si WINSTON!!!!
litza
Nu am fumat niciodata! Sunt prea zgarcit sa dau banii pe tigari! tongue.gif
Daedalus
Winston Lights all the time wink.gif
SYL
QUOTE(Uncle-Sam @ 29 Aug 2005, 10:15)
SYL, unde ai vazut tu oameni care "fumiaza" in autobuz?
*



Pe langa soferii autobuzelor, care fumeaza in mod curent, si care nu au voie sa fumeze in primul rand conform regulamentului RATB (ceva legat de norme de protectia muncii), am intalnit si calatori fumand (evident cand autobuzul era destul de liber, iar respectivii erau pustani).

Iar la metrou (pe langa calatorii care fumeaza la intrati, pe scari, pe peron, etc) sunt si destui angajati Metrorex care fumeaza (conductorii de tren, cei care stau la apratele de taxat, etc). si apoi tot paralizeaza traficul fcand mereu greve ca nu au conidtii bune de lucru, ca nu e destul are la metrou etc. Inteleg ca metroul bucurestean are acest deficit din proiectare/constructie, dar dupa ce ca nu e are destul, sa mai si fumezi mi se pare deja o crima (la adresa celorlati, care nu fumeaza).
bomicabomic
Mai, la RATB nu ma bag, nu cunosc. Dar eu la Metrou n-am vazut fumindu-se pe peron. Pe bune...
SYL
Nici eu nu am vazut fumandu-se in avion. Bine, eu nu am mers niciodata cu avionul.

Revenind la peronul metroului, am vazut de f multe ori conductorul de tren sau insotitorul acestuia fumand (evindet ca pe peron, in timp ce metroul e in statie), si am vazut de mai multe ori calatori fumand pe peron, uni chiar stateau pe scaun...
vv
Asas o fi syl. Da' poate la niste ore mai 'ciudate'? Nici eu nu am vazut, sa stii - si merg(eam) cu metroul destul.. ce ma enerveaza pe mine este ca toata lumea simte nevoia sa isi aprinda tigara imediat dupa ce iese din metrou, si de obicei pe scara rulanta eram obligat sa inhalez fum (ca de, e si aglomeratie, nu poti evita fumatorii).
Charlton
post-336-1110552475.gif , stie cineva daca se gasesc pe la noi prin tara ,tigari Benson@Hedges ?
Smudo
Gasesti in free-shop-urile de pe granita. Adica stiu ca eu am vazut.
Ake
Da mai, mi-ati adus aminte de Bran - supermisto. daca e sa fac o istorie a marcilor fumate de mine as umple o pagina...
Cand eram in liceu eram antifumator convins. M-am apucat de fumat in zilele revolutiei, in armata. Cred ca incercam sa-mi ascund tremuriciul. Am inceput direct de la 3 pachete pe zi. asta insemnand 24 de ore, ca n-am dormit cateva nopti atunci, sau dormeam cateva minute sprijiniti de rotile tunurilor.
lar
Marlboro Lights 30-35 tigari pe zi. Mi-ar placea sa mai gasesc Golden American (25 la pachet). Cred ca pot fi "vindecat prin impuscare" de viciul asta laugh.gif laugh.gif
Marty
Cam putini Dunhill-isti.
P.S.: Erau odata niste tigari numite Sauvignon sau Sovereign. Era un pachet maro, ca de carton. S-au gasit pe o perioada scurta, citeva luni. Ce bune erau.....
lar
@Marty : Sovereign. Bune intr-adevar. Mie imi placeau si West.
J o h n n y
I don't smoke, but i drink ! 04.gif With caution, of course... blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.