Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unghi cadere
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mihai1677
Unghiul de cadere al rotii fata stanga este de -0 si 30' valoarea lui normala este de +1 si 30' acest unghi se pote regle in mai multe feluri:
1)Se trage lonjeronul in interior (caz care la mine a fost sudat prost)
2)Se monteaza o bascula cu -2 -3 deport
3)Se modifica pozitia pivotului (se muta mai in interior)
Intrebarea mea este cat trebuie mutat pivotul in cazul meu (ajunge sau este preaputin, prea mult sa mut pivotul pe noi gauri efectuate langa cele patru existente, mai in interior?)
DodoBird
QUOTE(mihai1677 @ 25 Aug 2005, 08:53)
Unghiul de cadere al rotii fata stanga este de -0 si 30' valoarea lui normala este de +1 si 30' acest unghi se pote regle in mai multe feluri:
1)Se trage lonjeronul in interior (caz care la mine a fost sudat prost)
2)Se monteaza o bascula cu -2 -3 deport
3)Se modifica pozitia pivotului (se muta mai in interior)
Intrebarea mea este cat trebuie mutat pivotul in cazul meu (ajunge sau este preaputin, prea mult sa mut pivotul pe noi gauri efectuate langa cele patru existente, mai in interior?)
*



Imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc dar nu se poate face ceva bun decat acolo unde exista aparartura de masura (bine pusa la punct).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.