Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] ELV si Alternator-70A pentru 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
trzD
caut alternator stare buna 12V 70A montabil pe berlina 1310 injectie.( prea multi consumatori )
ELV-ul de preferabil Golf cu 2 trepte.
Prioritar este alternatorul

Astept propuneri de pret.

georgel188
cat esti dispus sa dai pe alternator, am unul, nu este nou, dar merge perfect. de unde esti?
trzD
scz de intarziere, dar nu am optiune sa fiu anuntat cand apare msj nou in topic.
ma intereseaza marca daca este complet cu regulator, etc... si de pe ce masina provine,sa estimez si vechimea.
de asemenea as vrea sa-mi fac o opinie in functie de cateva poze.
astept un raspuns. din pacate nu pot trimite pm.
eu sunt din oradea.
trzD
up
ghitza
Am unu in stare buna de 50A dat jos de pe masina care a plecat la remat daca te intereseaza ,este de dacie pe injectie
trzD
si al meu este original, recent verificat si inlocuit diode si platou perii, dar nu e suficient sa acopere consumatorii.
Multumesc de oferta dar chiar vreau unul de 70A.

Stima!
ghitza
dar ce consumatori asa mari ai?crezi ca cel de 70A e suficient atunci ,si mai pune ca iti va gatui motoru la relanti
trzD
instalatie xenon de 55W, geamuri electrice, ELV clasic, casetofon+statie...acum ca s-a racit incepe sa functioneze aeroterma, dezaburirea, stopurile. cam astea imi seaca, curentul
si era sa uit bateria are 65 A.
@marculescu - nu pot trimite PM, sper sa vezi aici, multumesc de oferta, dar spune-mi de acel suport: se monteaza pe radiator mare? suportul nu se loveste de fulia paletei?

trzD
up
trzD
up
alinworm
ia si pune alternator de matiz de 65 A
trzD
mercy de pont, dar cum fac cu prinderea?
alinworm
uite
trzD
pfff mercy de pont e supermarfa afacerea...nici prin cap nu-mi trecea sa divid acel spatiu! mare inspiratie ai avut biggrin.gif
P.S : topicul l-am rasfoit in graba si mi-a scapat munca ta.
trzD
up


2 Nov 2012, 18:28:
am gasit la dezmembrari alternator Renault 19 sau 9 ( scrie ambele modele )
ELV de OPEL ASTRA F

deci momentan suspend anuntul

P.S. : suspend deoarece trebuie sa testez alternatorul ( pare bun asa la prin vedere )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.