Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Revizie 1.5 dCi
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
titix88
Salutare. Este primul meu post pe acest forum deci imi cer scuze daca s-a mai discutat acest subiect, eu am citit dar nu am gasit nimic.

Sa o luam cu inceputul.
Dacia Logan MCV Ambiance 1.5 dCi 70 cp 2007 157.700 km
Dacia Logan MCV Laureate 1.5 dCi 85 cp 2008 146.000 km
Dacia Logan MCV Laureate 1.5 dCi 85 cp 2009 133.000 km

Toate sunt masini de firma. Chestia este ca nu mai vreau sa dau o gramada de bani pe revizii la reprezentanta si am de gand sa fac eu reviziile cu un angajat ( a fost mecanic). Nu stiu de unde sa cumpar piesele de cea mai buna calitate. Am gasit in Cluj ( sunt din Cluj..dum cum se observa) la Bonmarc acest pachet si ma bate gandul : http://www.bonmarc.ro/faruri-lampi/pachete...gan-1-5-dci-elf


Stiti ceva de aceasta firma? recomandati din alt loc? va rog sa un raspuns cat mai repede ca la cel de 70 cp trebuia sa-i fac revizia la 157.000.

mutumesc anticipat!
PS nu fac reclama, am gasit la o cautare google acest pachet
PS2 dupa ce fac eu revizia o sa merg la reprezentanta sa faca verificarile de rigoare si sa-mi spuna daca mai trebuie schimbat ceva. Nu vreau sa ma joc cu chestii de genul placute de frana. Alea daca trebuie le schimb la ei.
Maskatu
Oare in tot clujul nu exista un magazin de piese auto unde sa mergi si sa te informezi asupra preturilor? Chiar merita sa dai comanda pe net pentru ulei si filtre ce le gasesti la tot pasul?
testike
Firma e OK, si eu am luat de mai multe ori de la firma asta.
Si pretul mi se pare bun, dar eu nu as lua filtru de motorina MFilter. Din ce se zice pe aici se pare ca cel mai bine e sa pui de la Delphi.
titix88
Nu comand de pe net. Merg la ei la magazin. Am mai gasit filtre MAN, o parere?
P-A-C-O
QUOTE(testike @ 26 Oct 2012, 17:16)
eu nu as lua filtru de motorina MFilter. Din ce se zice pe aici se pare ca cel mai bine e sa pui de la Delphi.

Delphi sunt cele mai contrafacute, asa ca slabe sanse sa nimereasca unul de origine
Din fabrica pe masina se pune filtru de motorina de MAHLE
Ampt
QUOTE(P-A-C-O @ 26 Oct 2012, 22:24)
Din fabrica pe masina se pune filtru de motorina de MAHLE
*


Poate ai vrut să spui filtru de aer MAHLE ! wink.gif

Din fabrică se pune filtru de motorină DELPHI !
Pentru exemplificare atașez câteva poze !
P-A-C-O
nu, nu am gresit; defapt elementul filtrant este MAHLE, pe carcasa poa sa scrie ce vor ei wink.gif Delphi, Renault, etc
testike
Si cum iti dai seama daca Delphi e contrafacut sau nu?
Mahle ma gandesc ca pot fi si ele contrafacute?
EUGEN2008
tot ce se vinde se poate contraface, corect?
titix88
Am gasit in cluj la pret bun consumabile. Am de ales intre mann si mahle. Ce alegere sa fac?
Si am nevoie de ajutor la filtru motorina. Cum aflu daca este cu cuplaj apa sau fara?
Multumesc!
Ampt
Mahle ! smile.gif
titix88
am facut comanda si maine merg dupa piese.
filtru aer, polen si combustibil mahle+ filtru ulei Mann ( nu mai avea mahle)
Total 204 Lei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.