Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Service zona Oltenitei pentru verificare frane
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
iadrianik
Salut,

Sunt nou pe forum asa ca apelez la sfaturile voastre.

Am o Dacia 1310 la care am tot avut probleme cu franele.
Acum ceva vreme, prin primavara, am fost la un service din zona (mai exact service-ul de la intersectia Sos.Oltenitei cu str.Mariuca, in sect 4). Mi-au facut aerisire, m-au pus sa cumpar pompa de frana noua. Daca tot m-au prins mi-au zis si ca trebuie sa schimb bieletele si burdufele. Pe langa banii pe piese, le-am dat 350 RON (!) pe manopera. Dupa ce am plecat de la ei, cand am ajuns cu masina la Eroilor, s-au blocat rotile de iesea fum din ele. M-am intors la ei, au mai bagat inauntru pistonul care intra in pompa, pana la urma am plecat de acolo cu franele mergand o idee mai bine decat atunci cand am ajuns la ei si cu o gramada de bani dati.

Acum problema e ca frana se apasa foarte greu si, in consecinta, masina se opreste greu. Ma gandesc ca cel mai simplu ar fi o aerisire. Daca nu sunt alte probleme mai mari.
Vreau sa va intreb daca stiti sa-mi recomandati vreun service in zona Oltenitei?
Spre exemplu, cele mai apropiate, sunt pe Ion Iriceanu (intersectie cu Sos.Oltenitei), practic e soseaua care duce de la IRA (sau IML) catre Aparatorii Patriei.
Ideea e ca n-as vrea sa mai iau iar tzeapa cu vreun mecanic "priceput".

Sigur ca mai ieftin ar fi daca as face singur. Dar cum nu ma prea pricep (ma mai ajuta cineva dar acum nu mai pot apela la el), vreau totusi sa rezolv problema si sa iasa bine. Daca e si ieftin, cu atat mai bine.

Mersi.
deceneu32
Ai nevoie de o aerisire generala a circuitului.
b 45 bwy
aerisire frane
citeste aici le poti face singur daca te ajuta cineva sa faca pedale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.