Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Logan Kiss FM
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
Robert_Kiran
Vand Logan Kiss FM. A fost cumparat in noiembrie 2007. Are numai 24000 km (astazi, 29-10-2012 cand am facut pozele avea 23968 km). Pe spate am cauciucurile originale cu care a venit incaltata (Michelin). Dotari:
Motor 1,6 MPI (90 CP);
ABS;
Geamuri electrce fata;
Inchidere centralizata cu telecomanda;
Aer conditionat;
Aibarg sofer+pasager;
Radio cu MP4 blaupunkt cu 4 boxe;
Alarma;
Carlig de remorcare (nefolosit niciodata);
Servodirectie;
Computer de bord;
Proiectoare ceata;
Indicator optic usi deschise;
Covorase;
Huse scaune;
Oglinzi reglabile electric si incalzite;
Pozele au fost facute astazi. Din cauza ca ploua, masina arata cam urat. Daca exista doritori mai fac si alte poze.
Pret: 20000 lei usor negociabil.
VlaD2803
Succes la vanzare! Pret bun. Dar km sunt cam putini... tongue.gif
Robert_Kiran
QUOTE(VlaD2803 @ 30 Oct 2012, 20:15)
Succes la vanzare! Pret bun. Dar km sunt cam putini... tongue.gif
*


Kilometrii sunt putini dar reali. Locuiesc la 3 km de locul de munca ... asta inseamna cam 6 km pe zi. In plus vara si cand e vremea buna, masina sta in parcare, merg de obicei pe doua roti (am atat o motocicleta cat si un scuter). Dovada kilometrilor sunt cauciucurile originale de pe spate, si starea masinii.
#Dino
Carte de service exista + facturi revizii?
Robert_Kiran
QUOTE(kissfm @ 30 Oct 2012, 23:57)
Carte de service exista + facturi revizii?
*


Carte service exista sigur. Facturi, trebuie sa caut, dar in principiu sunt si alea. Toate lucrarile le-am facut la service Dacia Campulung Moldovenesc.
Robert_Kiran
Masina este in continuare valabila. Sunt primul (si singurul) propietar. Are facute reviziile la Dacia Service Campulung Moldovenesc. Consumabile (ulei, filtre) numai de acolo s-au achizitionat (exista facturi care atesta acest lucru). Are carte de service (carnet de intretinere) cu reviziile notate in ea. In masina nu s-a fumat niciodata. Scaunele au avut husa din prima zi de cand a fost cumparata. Masina este ingrijita. Absolut totul de pe ea e functional. Are ITP-ul valabil pana in 25-10-2013, si asigurarea valabila pana in 19-12-2012. Referitor la pret, masina de noua a costat 8700 euro. Echivalentul ei ca dotari in ziua de azi ar fi Logan Laureate 1,6 care costa tot 8700 de euro. Adica vreo 39700 lei. Deci pretul cerut de mine este aproape jumatate din pretul masinii noi.
Robert_Kiran
Masina in continuare valabila.
Robert_Kiran
Logan valabil.
Robert_Kiran
Up. Masina isi asteapta noul propietar.
Robert_Kiran
Up. Masina valabila.
Robert_Kiran
Masina valabila.
Robert_Kiran
Up. Masina valabila.
Robert_Kiran
UP. Masina valabila.
Robert_Kiran
Up. Inca este de vanzare.
Robert_Kiran
Acum 4 zile am schimbat distributia la Service Dacia Campulung Moldovenesc (am factura cu garantia lucrarii). Pretul ramane acelasi, dar masina are distributie noua. Practic este gata de drumetie, propietarul se urca in ea si pleaca in excursie fara sa ii faca nimic.
Robert_Kiran
Up. Masinuta valabila.
Robert_Kiran
Anunt valabil.
aleksanders
de ce a fost schimbata partea spate - portbagaj si stopuri?
Robert_Kiran
Ce parte spate? Nu a fost schimbata absolut nimic. Asa a fost de cand am cumparat-o. O poza facuta in noiembrie 2007 (cand am cumparat-o - si atunci ningea biggrin.gif ):
[attachmentid=1627858627]
TM80MAT
Masina are pret foarte bun . Si eu detin un logan din 2007 cu 44 000 km reali . In masina mea am investit o gramada de bani , care nu o sa ii mai vad niciodata . Si eu am putini km deoarece nu prea circul cu ea . Masina servici + ca vara prefer bicicleta .

Daca Kilometrajul este mic nu inseamna ca sunt dati inapoi sau ceva .


PENTRU aleksanders cel care o intrebat de portbagaj si stopuri : Din luna septembrie 2007 , la echiparile de laureate , prestige si kiss au fost introduse noul portbagaj cu eleron si stopuri cu semnal clar . Nu a fost schimbat nici un portbagaj la aceasta masina . Asta iti garantez eu .

Un MARE UP de la mine . Spor la vanzare .
Robert_Kiran
Un ultim UP ... pe anul 2012. Mai umblam un pic si la pret.
Robert_Kiran
Primul UP pe 2013. Masinuta e valabila in continuare.
robbie_ro
QUOTE(TM80MAT @ 24 Dec 2012, 15:46)
Din luna septembrie  2007 , la echiparile de laureate , prestige si kiss au fost introduse noul portbagaj cu eleron si stopuri cu semnal clar . Nu a fost schimbat nici un portbagaj la aceasta masina . Asta iti garantez eu .
*


Eu am Laureate plus din mai 2007, iar stopurile si portbagajul sunt la fel.
Up si de la mine.
dadoshel
tata are ambition din iun 2007 si deja era spatele cu eleron si stopuri cristal
spor la vanzare
Robert_Kiran
Valabil.
Robert_Kiran
Valabil.
Robert_Kiran
Valabila.
Robert_Kiran
Sus cu ea ....
Robert_Kiran
Logan perfect functional. Nu il vrea nimeni?
#Dino
Din cauza pretului nu sunt doritori. Am un Logan kiss din nov 2007 si confirm povestea cu stopurile si portbagajul, le am la fel. Caut sa cumpar inca un Logan in familie, ori din 2007-2008, ori din 2011-2012 (daca gasesc a doua varianta, il voi folosi eu pentru ca merg mai multi km). Deci pretul e motivul pentru care nu ai cumparator inca.

P.S. referitor la cauciucuri, a mea a venit cu Michelin Energy, la 63.000 sunt inca utilizabile, nu inteleg cum de le-ai schimbat pe cele de pe fata daca ai numai 25.000. Ceva măcăne...
Robert_Kiran
Kissfm, nu macane nimic. Cauciucurile de pe fata au fost schimbate. In parcare la mine (habar nu am cine a fost idiotul) cineva mi-a facut pe cauciucul din dreapta fata o taietura de vreo 2-3 cm (cred ca a bagat un cutit). Taietura a fost facuta pe laterala. L-am dus la vulcanizare mi-a spus ca pot sa il arunc. Am cumparat un cauciuc nou si l-am montat pe partea dreapta. Ca sa nu umblu cu un cauciuc nou si unul mai uzat, pe partea stanga am montat roata de rezerva. Iar ca rezerva in portbagaj am bagat roata cu cauciucul mai uzat care era pe masina. De fapt am schimbat doar un cauciuc pe fata , celalalt e rezerva. Nici pana azi nu am aflat de ce mi-a fost taiat cauciucul ... de traim in Romania!
22FLR
Eu am 50.000 cu anvelopele continental de fabrica si mai duc vara asta.deci la 25.000 nu ai cum sa schimbi gumele oricati bani ai avea.ceva e dubios.
Robert_Kiran
Uf ... e asa greu de citit? Am scris mai sus de ce s-au schimbat cauciucurile. Nu din pricina uzurii. Ci pentru ca a fost taiat pe laterala. Citeste postul de mai sus. Cauciucurile de pe spate sunt originale.
Robert_Kiran
Logan valabil. Sa mai specific ca are taxa de prima inmatriculare platita, deci noul proprietar nu mai plateste nimic.
Robert_Kiran
Masinuta valabila.
Robert_Kiran
Sus cu ea!
Robert_Kiran
Masina isi asteapta noul stapan!
Robert_Kiran
UP ... ca iar se inchide topicul.
Doroo
Sunt interesat de masina. As dori poze mult mai clare (fata, spate, laterale + volan + manete CB/stergatoare + schimbator viteze + pedale + motor detaliat pe componente). Imi pare rau dar nu pot bate 500 de km sa vad masina, insa problema este rezolvata de tehnologia actuala.
Robert_Kiran
Doroo imi cer scuze de intarziere dar abia astazi am mai intrat pe forum. Si acum aici la mine e o ploaie infernala. Promit insa ca in prima zi fara ploaie voi face pozele cerute de tina. Totusi am niste nelamuriri:
Ce inseamna "manete CB"? Care sunt alea ca sa stiu ce pozez?
Ce componente de la motor sa iti fotografiez? Aici fac o mentiune: sa nu ma pui sa demontez ceva ca nu am s-o fac.
Si o ultima chestiune: din lipsa de spatiu forumul nu permite sa pun poze la rezolutie maxima. Asa ca eu le mai redimensionez. Daca vrei poze originale la rezolutie maxima, lasa-mi un mail.
Robert_Kiran
Imi cer mi de scuze, dar la mine ploua de cateva zile bune. Si ploua neintrerupt. Dar azi am prins o mica pauza de ploaie si am facut pozele promise:
[attachmentid=1627879520] [attachmentid=1627879521] [attachmentid=1627879522] [attachmentid=1627879523] [attachmentid=1627879524] [attachmentid=1627879525] [attachmentid=1627879526] [attachmentid=1627879527] [attachmentid=1627879528] [attachmentid=1627879529] [attachmentid=1627879530] [attachmentid=1627879531] [attachmentid=1627879532] [attachmentid=1627879533] [attachmentid=1627879534] [attachmentid=1627879535] [attachmentid=1627879536] [attachmentid=1627879537] [attachmentid=1627879538]
Robert_Kiran
Nu il vrea nimeni? Are numai 25000 km. Cu19000 lei il vrea careva?
Robert_Kiran
Nu o vrea nimeni? Anuntul nu o sa mai fie mult timp valabil.
Robert_Kiran
Valabil in continuare.
Robert_Kiran
Logan valabil.
Robert_Kiran
Masinuta valabila.
andri1940
In pret e inclusa si taxa sau cum?
doctoru1980
QUOTE(Cypry Brasov @ 24 Apr 2013, 20:17)
Buna remarca cu gumele!Ai mei parinti au logan din 2006 si 27 de mii de km si gume kormoran(nu se compara cu michelin) originale care arata perfect!Eu nu iti contest km dar e cam logic ca un set de gume tin mai mult de 5 ani si 25 de mii!Stima si spor in vanzare!(As putea sa iti atasez niste poze cu gume de 6 ani si 27 de mii)Stima!

<span class='edit'>24 Apr 2013, 19:24:</span>
P.s:Si eu cred ca ai dat cam multi km inapoi!Nu vad rostul!
*



Man, omul a spus clar care e motivul pentru care a schimbat anvelopele. Cele spuse de el se pot verifica foarte usor verificand DOT-ul de pe anvelope. 4 dintre ele trebuie sa aibe DOT-ul 2007 (3+rezerva) si unul trebuie sa aiba DOT-ul mai recent. E super simplu...

Robert_Kiran
QUOTE(andri1940 @ 25 Apr 2013, 22:01)
In pret e inclusa si taxa sau cum?
*


Cand am luat masina in 2007 am platit si taxa de inmatriculare (sau cum ii zicea atunci, a fost vreo 680 de lei parca- mai am chitanta). Deci cred ca actualul cumparator nu va mai plati nimic.
Pentru toti ceilalti: am scris faza cu anvelopele si de ce au fost schimbate. Nu datorita uzurii, cititi postarile anterioare.
Doctorul1980: nu stiam de chestia aia care ai scris-o. Multumesc de pot. Astazi ma duc si pozez cauciucurile ca sa elimin confuziile. Apoi voi posta pozele aici.
Cypry Brasov
Daca ai un singur cauciuc de alt fel e greseala mea!Nenorociti sunt multi!Eu am inteles ca ambele de pe fata au fost schimbate!Spor la vanzare!Pune poze cu toate gumele sa nu mai ai astfel de pb!Stima
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.