Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema avarii dacia 1310 din 96
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
RaduWra
Buna ziua, intr-o zi am vrut sa vad daca imi merg toate becurile de pe masina prima data am verificat farurile..faza lunga , faza scurt era ok apoi semnzalizarea era ok dar cand am ajus la avarii am apasat pe buton si nimic...m-am uitat la acel releu nu stiu daca am scris bine, parea ok firele erau bagate in ele ok. Si am mai descoperit ca nici becurile din masina nu merg alea 2 din fata din dreptul fiecarei usi de sus nici ele nu mai merg am verificat becurile tot dar nimic..Probabil o fi pe undeva un fir fisurat ceva..Dati-mi si mie niste idei. Multumesc anticipat!
bygy007
exista functia cautare

baga acolo buton avarii
RaduWra
Degeaba...tot nu am gasit un topic care sa ma ajute. Am incercat cu butonul de la avarii...si nimic...l-am scos am apasat pe fire dar toate erau bine bagate...oare daca schimb acel buton o sa mearga? Pareri ceva?
claudiu_iosip
nu cred ca e din buton, nu se strica astea asa usor, problema poate fi din releu, schimba-l cu altul daca ai, daca nu...verifica si sigurantele.
bygy007
vezi si sigurantele poate ai probleme acolo , avariile si lumina plafoniera se alimenteaza dintr-un +permanent , vezi daca ai alimentari pe butonul de avarie , este expus in schema butonului de avarie
RaduWra
Buna dimineata. Nu am rezolvat nimic..sigurantele sunt ok...releul merge...cand dau semnal dreapta stanga functioneaza butonul de la avarii este ok...firele sunt bagate bine nu au fost scoase niciodata de acolo...le-am mai impins eu putin dar nimic...alta rezolvare ar fi.. ?
bygy007
ai cautat , vezi ca butonul de avarii ai 2 alimentari una din + contact pentru semnalizare si una permanent , tu nu ai plusul ala permanent , vezi sa nu fie scos vre-un fir din regleta + permanent de sub bord unde este releul de semnalizare

9 Nov 2012, 21:45:
ai cautat , vezi ca butonul de avarii ai 2 alimentari una din + contact pentru semnalizare si una permanent , tu nu ai plusul ala permanent , vezi sa nu fie scos vre-un fir din regleta + permanent de sub bord unde este releul de semnalizare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.