Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Anvelope VARA Michelin PilotSport 3
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
melcu
Cum zice si titlul, se vand 4 anvelope vara, Michelin PilotSport 3 205/55 R16 91 V rulate ~4000km (montate in iunie 2012). Nu sunt tocite, taiate, uzate, nu au galme, nu au nimic. Am trecut la iarna si din pacate nu am unde sa le depozitez.
Sunt in garantie pana in iunie 2015.

Pret: 1900 lei usor (de tot) negociabil.

[attachmentid=1627849140] [attachmentid=1627849141]

Conform noilor reglementari privind etichetarea se clasifica asa:

[attachmentid=1627849142]
soryngs
Fara sa te superi pe mine dar o sa fiu off topic. Tu cand ai cerut acel pret te-ai uitat inainte sa vezi ce pret sunt pe net aceste anvelope de noi?
M i h a i
O fi gresit pretul, noi sunt 1850 lei .

pt soryngs : In banii astia aveam : montat,valve noi icon_mrgreen.gif , echilibrat si saci pt cele vechi smile.gif Eu am cautat un service ok care le vinde si monteaza, nu pe x de pe net.
soryngs
Cauta mai mult. Eu le-am gasit la 415 bucata cu tot cu transport, factura si automat si garantie.

9 Nov 2012, 11:16:
QUOTE(M i h a i @ 9 Nov 2012, 10:27)
O fi gresit pretul, noi sunt 1850 lei .

pt soryngs  : In banii astia aveam : montat,valve noi  icon_mrgreen.gif , echilibrat si saci pt cele vechi  smile.gif Eu am cautat un service ok care le vinde si monteaza, nu pe x de pe net.
*




Cu montaj, valve si saci da, ajungi la acel pret, dar cu ele noi. Dar, aici se vand anvelope putin uzate (deci SH) si atat. Am intrat pe acest pe topic nu ca sa creez discutii. Sunt in mod direct interesat de aceste anvelope dar pretul mi se pare exagerat. Pretul corect, din punctul meu de vedere, pentru ele ar fi undeva intre 800-1200 (asta avand in vedere ca noi daca le-as cumpara si cu factura pe firma, deci deductibilitate, ar fi 1700 RON)
melcu
Si eu de ce am dat 610 lei pe bucata ????
In cazul acesta le dau la reno pt depozitare, platesc 200 lei sau cat costa pana in martie si asta e!
soryngs
QUOTE(melcu @ 9 Nov 2012, 15:25)
Si eu de ce am dat 610 lei pe bucata ????
In cazul acesta le dau la reno pt depozitare, platesc 200 lei sau cat costa pana in martie si asta e!
*




Ai putin ghinion in sensul asta, a fost oferta pana la 1 Noiembrie in reteaua Reno unde in 50 de RON primeai in schimb o verificare tehnica (pregatire iarna), verificare baterie, schimb de anvelope, si depozitarea anvelopelor (toate 4) timp de 6 luni. Nu vreau sa te descurajez dar pretul cerut este mare si mai bine iti amortizezi investitia pastrandu-le. Ti le-as tine eu ca stau la curte in Otopeni dar nu ne cunoastem smile.gif)))

Sa ai o zi buna si spor la vanzare daca inca esti decis sa scapi de ele !
melcu
Pai tinand cont de critici si recomandari as prefera sa le pastrez pentru ca am fost si sunt super multumit de ele.

Se poate inchide, ca pr mine nu ma duce neuronul cum pot s-o fac singur smile.gif
ajaccio83
Fara suparare arunca un ochi aici :

http://www.anvelopejantepromotii.ro/14335-...l:Pilot-Sport-3

Am luat si eu de la ei mai demult si pot sa-ti spun ca preturile sunt reale.Nu stiu cum de ai dat tu 600 ron pe o bucata.

Bafta la vanzare.
soryngs
Eu n-am pus link ca sa nu se considere reclama, dar te poti convine super usor cautand pe price.ro sau pe shopmania.ro.

Iar la pretul ala de 600 bucata ai ajuns probabil facand achizitia vara si foarte probabil din reteaua Renault.....

Concluzie: pastreaza-le ca pierzi bani aiurea ! Mansarda mea e disponibila pentru depozitare daca te incalzeste cu ceva smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.