Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Honda Transalp
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
LucescuC
O am de 3 ani, am parcurs aprox 15000 km de cand o am.Primul proprietar in romania.
Are urmatoarele modificari:
- 2 proiectoare cu led
- manere incalzite cu 3 trepte Saito
- scut de tabla la baia de ulei
- ungator semiautomat de lant.
- cooler releu de incarcare
- protectie de cauciuc contra noroiului, la articulatiile suspensiei spate.
- pinionul de atac are 1 dinte in plus, ce scade aprox 200 ture la viteza de croaziera ( 4500 rot / 100 km/h), ceea ce a dus si la o scadere usoara a consumului - la viteze de 100 km/h consuma 4,4-4,5 %.
Dupa cumparare am inlocuit antigelul,uleiul motor, uleiul din furca,bujiile.
Primul schimb de ulei a fost cu Castrol Racing 10w50 (la 24000km), cel de-al doilea (la 29000 km) Elf 10w60.
Defecte optice: saua a ros-o cainele in partea din fata unde e acoperita cu power tape, cateva zgarieturi, o bucatica din carena dreapta lipsa in ppartea de jos unde se prinde de cadru.
Cateva operatii de intretinere de-a lungul timpului:
- la 35600 km, am inlocuit uleiul din furca, am pus 600 de ml, din care 200 ml ulei 10w si 400 ml ulei 5w, ambele uleiuri fiind Repsol.Inca nu am apucat sa fac o proba de drum, dar zic ca o sa fie ok, am mai incercat demult cu ulei 7,5 w si mi se parea prea dura suspensia.
- a 36333 km, am inlocuit asa:
- placutele frana fata - KYOTO - sa vedem cum se comporta
- pistonasul, garniturile si arcul din interiorul pompei de frana, deoarece maneta prindea foarte jos, indiferent cat as fi aerisit instalatia.
- garniturile complete din etrieri, mai mult pentru cele de praf, care pareau putin mai uzate si am banuit ca din cauza lor mai ramanea uneori frana blocata cu murdarie.
- 36370 km . Schimbat uleiul ( 2 litri de castrol power synt 10w50 si vreo 500 ml elf 10w60) plus filtrul de ulei Mann MW64.
- Inlocuit pe 25 august melcul de kilometraj pentru a 2 a si ultima oara, plus o mica "revizie" la mecanismul rotii melcate.Deja am vreo 3000 de km neinregistrati pe bord.

Pretul este de 1900 euro.

Tel: 0747673783
mess: lucescuciprian

[attachmentid=1627849655]

[attachmentid=1627849656]

[attachmentid=1627849657]
LucescuC
1800 euro
LucescuC
valabil, eventuale schimburi cu maxiscuter pana in 250 cmc sau logan mcv diesel full option, de preferat in iasi sau judetele invecinate
LucescuC
up
LucescuC
valabil la 1800 de euro, daca schimb lantul si cauciucul fata, pretul va urca inapoi la 2000 de euro.
LucescuC
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.