Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] SPRAY VOPSEA LA COD DE CULOARE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
TM80MAT
VAND SPRAY VOPSEA LA COD DE CULOARE . SPRAY-ul contine 100 g de vopsea . CU un spray se poate vopsi o aripa de masina . TESTAT .

LA COD DE CULOARE : inseamna ca orice culoare . FIECARE MASINA ARE UN COD DE CULOARE . Acel cod se gaseste pe niste abtibilde deobicei aflate pe interiorul usii / ori pe stalp / ori sub capota / ori in portbagaj .etc.

VOPSEAUA se prepara si apoi se injecteaza direct in spray .

SE POATE FACE SI SPRAY CU LAC . LACUL ESTE SEPARAT . LA FIECARE COMANDA TREBUIE SA SE CONFIRME DACA VOPSEAUA ESTE METALIZATA SAU NEMETALIZATA / MARCA MASINII / ANUL DE FABRICATIE .

PRET SPRAY VOPSEA : 50 RON Buc

PRET SPRAY LAC : 50 RON Buc

Se poate livra oriunde in tara . Transportul suportat de catre client .

As dori sa se faca o lista cu doritori . Daca se strang mai multi dintr-un singur oras . se poate face o comanda mai mare si se face o reducere .

ROG SERIOZITATE .

Astept doritori .
SarbuValentin
salut spray pt faruri poti face , adica nichelate ????Trebuie sa imi reconditionez oglinda farurilor
TM80MAT
Salut . Farurile sunt nichelate in baie , deci acel nichel trebuie sa reziste foarte bine la temperaturi mari ale becului , plus ca acel nichel din far are rol de reflexie a luminii . De facut spray pentru vopsit elemente de nichel se poate face argintiu . Dar nu recomand pt cazul tau . In schimb am banda de nichel care se aplica pe stalpi nichelati sau cromati , gen chrysler 300c , mercedes s class . Si acea banda se poate aplica ca o folie . Banda din cate stiu are 2 sau 3 m si e ingusta aproximativ 4-6 cm . Banda costa 75 RON din pacate . Nu am de unde sa o cumpar deoarece nu exista decat un furnizor pe romania .
beiu
Din ce oras esti? Timisoara?
Fyrestarter
Am cumparat si eu spray (tot 50 de ron) la culoare facut de un atelier care se ocupa cu mix vopsele auto si sunt multumit de cum a iesit ce am avut de reparat. Nu se observa nimic. Doamne ajuta...
TM80MAT
Da din TM .

13 Nov 2012, 23:53:
Cam despre asta este si vorba . Vopseaua se prepara in functie de codul fiecarei masini . Conteaza foarte mult si masina de imbuteliat spray-uri . Momentan sunt doar 2 masini de imbuteliat de acest gen ( ca al meu) in Romania . Unul este la bucuresti , si al doilea este al meu .

13 Nov 2012, 23:56:
Asta e si pretul care ar trebui sa se practice ( 50 RON ). Mentionez ca la acest pret nu se aplica nici un fel de adaos din partea mea . Motivul este promovare . Am adaosuri la alte produse - gen ( hartie de izolat masini - rola de 100m ) . Si acele adaosuri se pun doar la firme .
TM80MAT
Up . Anunt valabil . Se pot face si culori de bandouri sau culori personalizate .
matei catalin
salut poti pune cateva poze cu banda nichelata?0723592752
TM80MAT
Tocmai ce am terminat de vorbit cu agentul care aduce acele benzi de nichel . Eu personal nu am desfacut inca sa vad cat este de lunga . Nu am avut pentru ce .


Agentul o zis ca , Banda Nichel este de 50 m lungime .Nu mi-a venit sa cred . Folia fiind subtire , si roluita , nu iti dai seama cati metri sunt . Are autoadeziv ca si folia de 3M . Pretul este de 75 RON cu reducere 10 % din cauza faptului ca iau marfa lunar de la el in valoare de 8000 RON .

Pretul de 75 RON ramane deocamdata . Daca exista doritori ..va ramane acest pret .

O zii buna .
ghitza
se poate mula pe orice suprafata asemenea foliei carbon sau cum e
TM80MAT
Da se poate mula . NU e folie carbon . E folie nichelata ( crom ) .
TM80MAT
Anunt valabil
TM80MAT
ANUNT VALABIL .

ROG SERIOZITATE .
TM80MAT
Anunt Valabil .
TCosmin
Poti furniza si spray pentru piele?
Volan, scaune...
TM80MAT
ANUNT VALABIL .

ROG SERIOZITATE .
Steffan
E posibil sa fie folosita pentru retusuri? Daca vopseaua veche are cam patru ani diferenta de nuanta e observabila?
Dominohunter
Salut,

ma intereseaza un tub de culoare pentru o solenza.Codul nu il am momentan, dar culoarea e albastru marin.Nu is primul proprietar dar e culoarea de fabrica.Ai asa ceva?

Stima
daniellu
Sunt interesat de 2 coduri:
NV 718 (Laguna 1 an 94) si NV676 (Laguna 1 an 95,metalizata).
Sa inteleg ca ar fi necesare 2 spray-uri, unul cu vopsea si un al doilea de lac ?
Cata are garantie vopseaua dintr-un spray in varianta in care-l cumpar ca rezerva?
Iulikk
QUOTE(TM80MAT @ 16 Nov 2012, 22:54)
Da se poate mula . NU e folie carbon . E folie nichelata ( crom ) .
*



Imi cer scuze ca ma bag peste topicul tau. Am avut de-a face cu astfel de "banda".
Atentie! Nu este autocolant... este un fel de staniol cu adeziv pe spate. Eu il am de la cineva care il foloseste la izolarea tevilor la nave.
TM80MAT
Exact Domnu Iulikk . Nu este autocolant . Dar se muleaza pe diferite suprafete. se poate si curba . Pe elementele de nickel de la chrysler 300 c cele din spate de la geamuri s-au mulat perfect .

Are exact cu zice Iulikk . Are un adeziv pe spate . Dar nu este staniol . E exact ca nichelu de pe o bara . sau de la usi . Etc .
TM80MAT
ANUNT VALABIL .

ROG SERIOZITATE .

Sunt satul de mers la posta / curier si sa primesc telefon ca renunta la achizitie , ca o cumparat spray de la Policolor (asemanator cica ) care nu are nici o legatura cu cod-ul masinii . Si apoi suna si zic ca cel de policolor nu o iesit , si ca le pare rau ca o anulat comanda .


AVEM PE STOC - POLISH AUTO PROFESIONAL . 3M . - 5 tipuri .
De la cel mai fin , pana la o abrazivitate mai mare . Pret pe bidon de 1 L este de 180 RON

Atentie : cu 1 L ( bidon ) se pot polisha 20 masini . Integrale . Polishu nu expira daca are capacul inchis . Poate fi folosit de nenumarate ori . Are 10 ani valabilitate .

Pasta cu capac alb = 180 ron. (abraziv)

Pasta cu capac negru = 180ron. (polish 1)

Pasta cu capac verde = 180 ron (polish 2)

Pasta cu capac albastru = 180ron (antihologram)

Pata cu capac rosu = 180ron (ceara)


Pentru intrebari folositi telefon : 0734 697 166
TM80MAT
ANUNT VALABIL .

ROG SERIOZITATE .
TM80MAT
Anuntul se poate inchide . Multumesc .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.