Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia SupeRNova Clima
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
MyKe89
Fortat de imprejurari, ma vad nevoit sa ma despart de masinuta.

[attachmentid=1627851443] [attachmentid=1627851445]

M-am atasat destul de mult de ea, dar nu am incotro. Am cumparat-o pe 20 iulie de aici de pe forum, am inmatriculat-o pe numele meu si in timp i-am schimbat urmatoarele:

73600 km
- rulment spate SKF
- placute frana OEM
- ulei Mobil Super S 10W-40
- toate filtrele MANN
- lichid frana TRW
75000 km
- cruce ax volan (pastrand reglajul pe inaltime)
78000 km
- 4 anvelope de iarna Nokian W+ (DOT 3412)

[attachmentid=1627851448]

79000 km
- cap de bara OEM
- distributie (curea Conti + rola SNR)
- rulment rola intinzatoare accesorii FAG
- pompa de apa HEPU
- antigel OEM
- termostat FACET
- curea alternator + compresor Gates
- etrieri OEM (sh)
- racorduri frana fata OEM
- pivot dreapta Lemforder
Lista nu s-ar fi oprit aici, dar mi s-au schimbat prioritatile.

Ca dotari:
- aer conditionat (perfect functional)
- alarma (din fabrica)
- volan reglabil
- proiectoare ceata
- jante aliaj
- inchidere centralizata cu telecomanda pe cheie (2 buc.)
- radio-cass PHILIPS (original)
- bancheta rabatabila fractionat

Am pastrat toate bonurile de benzina din iulie pana in prezent; in ultimele 2-3 luni am mers numai cu benzina Petrom Extra 99.
Masina se prezinta intr-o stare foarte buna. Exista mici defecte specifice varstei si rulajului in capitala, dar despre ele vorbim la fata locului.
Nu sunt disperat sa o dau, daca o vand, bine. Daca nu, iar bine. Se vinde doar cu perfectarea actelor.

ITP valabil pana pe 12.11.2014.

Pret: 6000 lei, nediscutabil.
Y!M: the.myke
Numarul de telefon il dau in PM, la cerere.
BoR
De ce ai schimbat etrierii?
Foarte frumoasa si intretinuta masina!
Pe de o parte iti doresc spor la vanzare, insa mai degraba sa-ti rezolvi problemele si sa te bucuri in continuare de ea!
MyKe89
Multumesc! E drept ca ne-am atasat de ea (atat eu, cat si prietena) si ne gandim la o solutie sa o pastram.

Am rupt un aerisitor pe strans la cel din dreapta si incepuse si ala din stanga sa piarda lichid, desi era strans. Si din cauza garniturilor, care erau deteriorate. smile.gif

Apropo, pentru cei interesati de CASCO, masina a fost evaluata la 1650 EUR de catre singura companie care a acceptat sa faca un compromis pentru o masina veche de 10 ani (fabricatie decembrie 2000), si anume Allianz-Tiriac.
M.C.
Salutare !
Cum sta cu tinichigeria?
Cum arata oalele amortizoarelor spate?
Mai poti pune niste poze mai detaliate ( inclusiv motor si interior ) ?

Multumesc
georgel188
MASINA A MAI FOST DE VANZARE PE FORUM NU?
MyKe89
Am si spus ca de pe forum am cumparat-o, daca ai fi citit mai bine anuntul.

QUOTE(M.C. @ 21 Nov 2012, 08:43)
Salutare !
Cum sta cu tinichigeria?
Cum arata oalele amortizoarelor spate?
Mai poti pune niste poze mai detaliate ( inclusiv motor si interior ) ?

Multumesc
*


Am mai multe poze, da-mi un PM cu adresa de e-mail si ti le trimit daca esti interesat.
lights
wub.gif wub.gif wub.gif
MyKe89
UP.
MyKe89
UP.
donlucyan
Foarte frumoasa si ingrijita bafta la vanzare!
cmandrei
Redeschis la cerere.
MyKe89
New ODO: 80600 smile.gif

Azi i-am tras si o spalare bine-meritata, care e pe la Buzau si vrea s-o vada, ne gaseste pana luni. Functioneaza ireprosabil.

Am uitat sa precizez: anvelopele au garantie 2 ani, fiind cumparate noi.
MyKe89
Apropo de consum, vara imi lua intre 5 si 6 L/100km, iar acum, de cand cu frigul si zapada, intre 6 si 6.5 L/100 km. Viteze legale. 2 persoane la bord in mare parte, in rest singur.
In oras nu o folosesc prea mult, exceptand cazurile in care tranzitez Bucurestiul venind dinspre sau plecand la Buzau.

P.S. Nu se plateste nicio taxa nenorocita.
suchea
Foarte frumoasa masina, ingrijita. blink.gif

Spor la vanzare. blink.gif
MyKe89
@ suchea & donlucyan, multumesc! smile.gif
MyKe89
Valabil. Azi revenim in Buzau pana la sfarsitul vacantei, adica pana duminica 06.01. smile.gif
MyKe89
UP.
MyKe89
UP.
MyKe89
Si am ajuns inapoi la Bucuresti, cu cca. 80900 km la bord.

E gata sa primeasca vizitatori. smile.gif
MyKe89
UP.
MyKe89
UP.
MyKe89
UP.
Michael_Jr
Bafta la vanzare, masina este frumoasa si ingrijita. Are problemele de SN la praguri, dar vad ca nu a luat-o foarte tare. Esti dispus sa mai lasi la pret ? La cat ceri pe ea, nu iti pot oferii
MyKe89
Am luat-o cu 5000 de lei si am bagat peste 2000 in piese, fara sa pun la socoteala manopera (a mea). Nu am cat sa mai las, cu bune, cu rele, masina merita. Merge ca noua.
donlucyan
Masina arata chiar foarte bine si merita bani.
Am fost prin targuri si erau supernove intre 35-65de mil. niste cotete pe roti.M-am uitat la una atent si i-am cerut voie proprietarului sa ma uit mai atent la ea. Miscam de scaune si facea ca toate alea,dadeam asa usor cu palma in polita si bocanea ,nici numi imaginez cum facea in gropi. La interior nu era asa ingrijita se vedea dupa ea si mai cerea si 44 de mil .
Pai daca arata bine si nu troncane nimik pe ia merita bani din plin parerea mea .
Bafta la vanzare!
MyKe89
Fix asta m-a determinat sa o cumpar, nemaivazand o SN asemanatoare. Am trecut cu vederea micile defecte si am luat-o, pentru ca PER TOTAL e o Dacie atragatoare. Nu o spun eu, ci toti care au vazut-o. smile.gif Masina e de pastrat, te duce si te aduce fara emotii, si eu as fi pastrat-o daca nu apareau unele evenimente neprevazute.

Acestea fiind spuse, anuntul e valabil pana pe 20 ianuarie. Pana atunci ar trebui sa fac rost de bani pentru facultate. Tot atunci expira si RCA-ul, deci.. sariti pe ea! smile.gif
donlucyan
Sa ai noroc sa faci rost de bani care iti trebuiesc ,si sa te bucuri in continuare de masinuta.BAFTA!
MyKe89
Amin!

Bafta!
MyKe89
UP.
MyKe89
UP!

De azi suntem si pe mobile.de smile.gif

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/dacia...80.html?lang=en
Tzutzi
foarte frumoasa supernova MyKe! Ce taxa este de platit pentru ea la inmatriculare?
MyKe89
Multumesc! Nu s-a definitivat nimic, inca, deci nu stiu.
MyKe89
Nu s-a fumat niciodata in masina asta. smile.gif

UP.
MyKe89
UP. Devine urgent. La prima oferta de bun simt masina pleaca.
MyKe89
UP.

Anuntul e valabil pana duminica seara. Astfel, pretul devine 5500 lei!
MyKe89
Se poate inchide.
donlucyan
Ai vanduto?
MyKe89
Nu. Decat sa o vand pe nimic, mai bine o pastrez.
MyKe89
Disponibila.

Neavand RCA valabil, pretul ramane la 5500 lei.
MyKe89
UP.
MyKe89
UP.
BoR
Am admirat o masina identica cu ea astazi in zora Garii de Nord...frumoasa si ingrijita! Sau chiar ea era? smile.gif
vlad_popescu47
Arata bine, dar trebuie facut ceva cu rugina la praguri si la aripi, chiar daca e in faza incipienta. Mare grija, ca se extinde rapid.
Free up!
MyKe89
Dacă nu se vinde, după ce mă voi angaja va avea parte de un tratament preferențial.
Deocamdată mi s-au schimbat prioritățile, astfel aș prefera să o ia cineva care să continue să aibă grijă de ea, cum am avut atât eu, cât și fostul proprietar.
QUOTE(BoR @ 4 Feb 2013, 22:56)
Am admirat o masina identica cu ea astazi in zora Garii de Nord...frumoasa si ingrijita! Sau chiar ea era? smile.gif
*


Chiar ea. Mulțumesc! smile.gif
BoR
Cu placere! A dat-o de gol numarul de BZ si sticker-ul discret de pe luneta! smile.gif
Up again pentru o masina buna!
MyKe89
Valabil.
MyKe89
Inca valabil.
Michael_Jr
Taxa specifica pe cilindree:6232.5 EURO
Cota de reducere:79%
Vechime:> 11 ani ... <= 12 ani: 2001, 2002
TAXA (in EURO):
1,309 EURO
TAXA (in RON):
5,919 RON


Pentru mai multe detalii : http://www.4tuning.ro/calculator-taxa-auto-2012/


Sfatul meu este sa o pastrezi, daca este buna masina nu merita sa o vinzi. Sau macar asteapta sa aprobe noua lege cu taxe mici pentru non-euro, euro 1 si 2. Incearca sa iti depasesti problemele altfel, fara a o vinde si ai grija de ea in continuare.
MyKe89
Capacității de 1390 cmc (EURO 2) îi corespunde valoarea de 2,40 EUR / 1 cmc.
1390 x 2,4 = 3336 EUR
Fiind înmatriculată în ianuarie 2001, rezultă că au trecut 12 ani, deci ne încadrăm la o vechime de "12-13 ani", ceea ce se traduce printr-o cotă de reducere de 84%.
3336 * (100-84) = 3336 * 16 = 53376.
53376 / 100 = 533,76 EUR.

Mulțumesc pentru grija purtată, dar dacă nu eram constrâns de unele probleme nu ajungeam la situația în care sunt nevoit să o vând, mai ales în contextul actual. Mașina merge foarte bine și nu mă bucur că mă despart de ea așa repede, dar sigur altcuiva i-ar fi de mai mult folos, iar eu îmi pot recupera o parte din bănuți pentru a-mi plăti facultatea.

Revin cu o precizare: pentru membrii vechi ai forumului sau pentru cei pe care îi cunosc și/sau îmi sunt prieteni există posibilitatea ca mașina să rămână pe numele meu până la "noi ordine".
just_horia
Ma uit cu drag la masina ta si o admir. A mea e acelasi model/an dar nu arata la fel de bine ca a ta. Si tu si fostul propietar ati iubit masina si se vede.

Referitor la TIMBRU MEDIU: 533,76 EUR eu consider ca singura optiune sa o vinzi si sa iei banii ceruti pentru ea este


QUOTE(MyKe89 @ 8 Feb 2013, 17:17)
.... ca mașina să rămână pe numele meu până la "noi ordine".
*


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.