Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
speedman
De vanzare, iar, masina mea proprietate personala, un Renault Megane 1.6 16v plus gpl, in stare foarte buna, acte la zi, itp valabil 10.2014, etc.
Masina este fabricatie 2006, inscrisa in octombrie acelasi an si are 51300 km cat se poate de reali.
Este nivelul de echipare expression, iar pe langa dotarile aferente echiparii (ac. manual, 4 geamuri electrice cu impuls, abs, afu, ebv, proiectoare, 2 cotiere, senzori ploaie si lumina, radio cd, scut de metal, pdg), am adaugat aftermarket:
- jante aliaj pe 15 KM (anvelopele sunt de vara, Continental Contipremium 2 si au fost achizitionate in luna aprilie sau mai anul curent - mai au garantie 1 an si ceva)-- xenon pe faza scurta si xenon pe faza lunga (inca in garantie), led uri in portiere;
- filtru sport K&N in panelul masinii (recent curatat cu kit ul special - pe care il pot oferi cadou - mai poate fi folosit de 2 ori cel putin);
- bobinele au fost schimbate anul acesta cu unele Beru si sunt in garantie (de asemenea am pastrat si bobinele sagem originale);
- bujii denso power iridium achizitionate anul acesta;
- covorase material textil Renault Sport;
- jante de tabla cu anvelope de iarna Nokian in stare foarte buna cu capace noi;
- interiorul de RS a fost schimbat cu unul aferent echiparii expression (pe bej).
- instalatie gpl omologata si in garantie.
Luna aceasta am schimbat kit ul de distributie (curea, rola ghidaj si rola intinzatoare), kit ul de accesorii si pompa de apa (inclusiv antigelul) intr un service Dacia Renault.
Nu ma grabesc sa o dau, daca am vreo oferta convenabila o dau, daca nu, o tin.
Nu am fotografii recente, zilele urmatoare o sa i fac.
Masina are o pb estetica (aripa fata dreapta este zgariata si crapata cativa cm - fac fotografii sa vedeti despre ce este vorba).
Pretul este 5700 e discutabil si va rog sa nu veniti cu oferte de 5000 e sau mai putin ca nu sunt interesat.
Contact p.m. sau 0760282757
[attachmentid=1627853945] [attachmentid=1627853943] [attachmentid=1627853944] [attachmentid=1627853950]
speedman
Inca 2 fotografii, facute azi
[attachmentid=1627854240] [attachmentid=1627854239]
Simy
Salut!
interiorul nu-l mai ai? adica se poate pune la loc, contra-cost?
speedman
Fotografii recente
[attachmentid=1627854633] [attachmentid=1627854632] [attachmentid=1627854631] [attachmentid=1627854630] [attachmentid=1627854628]
[attachmentid=1627854627] [attachmentid=1627854629]
Interiorul de RS nu mai este..., crezi ca renta sa l las pe masina si sa pierd 600 e aiurea? smile.gif
oanadenisa
inseamna ca e din bucati cine stie ce ai mai schimbat la ea ca nu renta sa o vinzi ?
speedman
Da, asa este.... cata dreptate ai. wacko.gif
Mi au scapat pe masina bujiile denso iridium care au costat 270 de lei, filtrul sport K&N - 230 de lei, bobinele Beru 4 la numar (aproximativ 400 de lei), care sunt de asemenea noi, instalatiile xenon pentru faza scurta si lunga (ultima in garantie), anvelopele de vara Continental noi si in garantie, etc.
Daca esti asa curioasa si comentezi sa te afli in treaba, afla ca persoanele interesate de masini in aceasta perioada ofera preturi identice cu ale masinilor care nu au piele sau xenon. Plus ca unele dintre ele sunt deranjate de tapiseria de piele (tine frig iarna - motiv pentru care vor sa scazi din pret). De asemenea, la Weltauto vroiau masina cu interiorul stock nu i interesa ca am eu interior de RS.
Nu cred ca meritai vreo explicatie, dar asta e, toti avem anumite limite.
Te as ruga sa nu imi mai poluezi topicul,
Mersi.
Simy
cred ca am mai vb...te intereseaza schimb cu masina mea?
dau bonus motorasul de la hayon:)
speedman
Nu, mersi. Am si eu unul.. smile.gif
nicu_45
foarte frumoasa masina...merita banii..(parerea mea-te stiu de pe forum...)..ca o curiozitate..de ce vrei s-o vinzi...????!!..(scuza-ma daca sunt prea indisvret..)...bafta...stima..NICU...
renoipso
Ai xenon OMOLOGAT RAR pe ea ?
speedman
Nicu - nu am un motiv anume, poate pentru ca m am cam "plictisit" de ea. Incerc sa o dau, daca nu gasesc sa o dau nu am nici o problema. La un moment dat le as fi dat pe ambele (si clio) pe o masina cu an de fabricatie mai bun, gen Honda Accord, Civic, Laguna 3, Mayda 6, Citroen C5, Octavia RS, etc. dar nu am gasit un samsar sa fie dispus la un astfel de schimb.
Oricum sanse sa o dau sunt foarte mici momentan, iar daca va intra acea taxa amanata, nu o mai vand pentru ca este o masina foarte buna si economica cu gpl.
Xenon omologat este cel din fabrica, iar eu cum am aftermarket nu este omologat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.