Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Set(4 buc)jante 15+anvelope iarna 195/60/R15
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Florian_K
Salut,

jantele sunt: DEZENT F - 6,5Jx15H2, PCD (prezoane) 4x100, ET (offset) 38mm - ca aici
iar anvelopele: Dunlop Winter Sport 3D M+S - 195/60/R15, 88T, DOT 4509 (produse in saptamana 45 a anului 2009) - ca aici

Le-am achizitionat, impreuna, in decembrie 2009, pentru masina socrului meu (o Honda Civic) care le-a folosit o singura iarna si max.200 km (intrucat, din pacate, in vara lui 2010 a avut un accident destul de grav si a renuntat definitiv la masina).

Sunt, deci, in stare perfecta - jantele nu sunt lovite sau zgariate (exceptand praful de pe ele, pentru ca nu am avut timp sa le dau o "fata comerciala"), iar anvelopele au uzura aproape zero (este adevarat, anvelopele se depreciaza, intr-o oarecare masura, chiar daca stau, dar acestea mai pot fi folosite inca cel putin 2-3 ani fara probleme, avand in vedere ca sunt produse "de top" si ca au fost pastrate in conditii bune - in saci de plastic, in boxa).

Pretul de achizitie a fost (cu toata devalorizarea din ultimii ani) destul de similar cu cel de azi, pe care-l puteti vedea in link-uri (este exact site-ul firmei de la care le-am cumparat) - respectiv, cca. 3600 ron.

Avand in vedere, insa, ca mie imi ocupa spatiul degeaba (nu cred ca le voi mai folosi, vreodata) si ca, mai bine, ajut pe cineva care ar avea nevoie de ele si nu-si poate permite unele noi, le ofer la un pret de 1500 ron.

Numai bine!
soare_body
Salut! Eu as fi interesat doar de jante si as putea sa ofer 800lei pe ele, asta daca esti de acord sa le vinzi separat. Multumesc.
Florian_K
Imi pare rau - pentru jante am, deja, o oferta de 1000 ron, dar nu vreau, deocamdata, sa le vand separat.

Ma folosesc de prilej ca sa fac niste precizari:
Oferta de acum o fac, in special, pentru anvelope - deoarece e sezonul si, dupa cum am spus, mi-ar parea rau sa se deprecieze in boxa, atat timp cat cineva ar putea avea nevoie de ele.
Jantele, in schimb, nu se deterioreaza daca nu sunt folosite si se pot vinde indiferent de anotimp (poate chiar mai bine, la primavara). Iar la starea in care sunt, nu vad motivul pentru care le-as reduce cu mai mult de 25-30%, respectiv 1200 ron.


Numai bine!

9 Dec 2012, 12:00:
Si inca ceva:

avand in vedere un pret al jantelor intre 1200 ron (pretul pe care il consider corect) si min. 1000 ron (cat mi s-a oferit, pana acum), puteti considera ca vand 4 anvelope de cea mai buna calitate (aflate intotdeauna printre primele 3, in testele Adac) si cu profil 99% intact, cu doar 300 (max. 500) ron!

Evident, oferta e valabila doar impreuna cu jantele. Pentru ca asa mi se pare normal (ca o masina sa aiba roti complete de vara si de iarna - astfel se evita deteriorarea prematura a anvelopelor, cu ocazia schimbarii) si, pe de alta parte, pentru ca nu am timp sa ma ocup prea mult de problema asta, facand vanzari "cu amanuntul". De asta am si cerut un pret mic, inca de la inceput.

Daca, totusi, cineva doreste sa cumpere separat anvelopele, pretul lor este de 800 ron. Adica 200 ron/buc - mai putin decat cauciucuri de calitate dubioasa gen Nankang, Matador etc - care, chiar si noi, sunt mai proaste si au o durata de viata mai mica decat niste Dunlopuri produse acum 3 ani, neuzate si pastrate in conditii bune.

Numai bine!
klin
salutare.mi-ar prinde bine anvelopele,intrucat ale mele sunt praf.daca se poate bineinteles.spune-mi un pret te rog.multumesc si sper ca nu am deranjat
Florian_K
Vezi ultimul paragraf al postarii mele de mai sus.

Recapitulez:
Pretul numai pentru anvelope este 800 ron.
Pretul numai pentru jante este 1200 ron (dar nu le voi vinde decat dupa vanzarea anvelopelor, sau impreuna cu acestea)
Pretul jante+anvelope (impreuna) este 1500 ron.
Florian_K
Up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.