Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] DRL + Set lupe H4 6000K cu angel eyes 3G-QB,
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
imarc0s
Set 2 bucati lumini de zi PNI-DRL008 ( day Running Lights)[SIZE=7]

Functii suplimentare:
1. functia de baza de lumina de zi;
2. functia de dimer( diminuare a intensitatii luminoase la aprinderea fazei scurte);
3. functie de semnalizare galbena: se opresc ledurile albe si se aprind cele galbene din interior;

Functiile sunt controlate de 2 balasti speciali care vin in pachet.
Mai jos poze cu ele montate pe Golf 4, si cu ele functionand: inclusiv pe semnalizare ( nu am reusit sa fac poza la intensitatea lor maxima).

PRET SOC: 249 lei



Set lupe H4 6000K cu angel eyes profil 3G-QB alb[SIZE=7]

Acest set de lupe te scapa de amenda de xenoane pe care poti sa o iei daca le ai montata in far cu oglinda.
Normativele europene ( romanesti) spun ca xenoanele se pot monta doar in faruri cu lupa. Altfel AMENDA +
retinere CERTIFICAT.

Prin montarea acestor lupe ai urmatoarele avantaje:
- nu mai deranjezi participantii la trafic cu raze reflectate prost de xenoane;
- lumina este concentrata si formeaza acea linie pe sosea pe care o tot vedem la masinile din generatii noi;
- aspect si design placut al farurilor: inclusiv Angel Eyes;
- ajuta la imbunatarirea conditiilor de trafic atat pentru utilizator care vede mult mai bine, cat si pentru ceilalti care nu mai
sunt orbiti;

Caracteristici tehnice:
- poate fi montat pe orice soclu de bec ( H4, H7 si altele);
- poate indeplini atat functii de faza faza scurta, faza lunga, sau ambele, cat si cea de pozitii prin Angel Eyes;
- dimensiuni: 13 cm diametru si 10 cm adancime.
- acest set este recomandat farurilor cu spatiu interior Generos ( exemplu Logan);

Pachetul include:

Set lupe 3G-QB
2 becuri H4
2 balasturi
2 cabluri de alimentare
1 adeziv pentru far
1 set inele adaptoare H4
1 set inele adaptoare H7
1 set inele adaptoare H11
1 set inele adaptoare H1

Poze cu Lupele montate pe Logan gasiti mai jos, si sunt reprezentative.
Urmeaza si poze cu lupele montate pe Golf 4 si detaii.

PRET: 479 lei / set

Contact:
Messenger: imarc0s
Telefon: 0745701837




OFERTA SOC:

DOAR 1 Set Lupe cu Balasturi exact ca cele din imagine

PRET : 350 lei

Detalii :

- Sunt noi, cutie desfacuta, proprietarul si-a gasit faruri cu lupa chilipir, si m-a rugat sa i le vand la pretul acesta.

repede repede repede

12 Dec 2012, 09:42:
Profitati de oferta SOC.

Lumea a inceput sa intrebe deja.

DOAR 1 bucata disponibila la pretul SOC.

12 Dec 2012, 09:48:
UP

Profitati de oferta SOC, doar o bucata disponibila.
imarc0s
UP

Profita de oferta SOC
imarc0s
Valabil inca, si OFERTA SOC
imarc0s

UP Valabil inca oferta SOC
tzsombi
cum introduci lupa in far?
CatalinCTM
Aplici una din legile lu Murphy (Nu forta , ia un ciocan mai mare!!!!) smile.gif. Trebuie sa scoti sticla de pe far , depinde de masina pe care vrei sa montezi lupele , poti sa ai surpriza sa fie prea mare lupa pentru farul tau. Se desfac la cald (poti sa bagi farurile la cuptor , la o anumita temperatura , sau le desfaci cu un pistol cu aer cald) . Scuze de offtopic
aurelyan
QUOTE(tzsombi @ 20 Dec 2012, 16:34)
cum introduci lupa in far?


Buna asta... biggrin.gif

Free up
imarc0s
CUM VEZI DACA SE POTRIVESC:

Dimensiunile lupelor sunt: 12 cm adancime, si 10 diametru.

Adancime:
- Tu trebuie sa scoti becul si sa introduci o sarma in far in locul becului pana ajunge la sticla.
- faci semn exact unde se termina oglinda ( unde intra becul)
- masori sarma pana la semn si daca e mai mare de 12 cm inseamna ca lupele se potrivesc.

Diametru:
- masori cu subler aproximativ diametrul interior al farului, sa nu fie mai mic de 11 cm.

Sper ca ti-am fost de ajutor
valy1233
un set de lupe h4?doar lupele..fara drosere,becuri si alte prostii,ai?
imarc0s
QUOTE(valy1233 @ 21 Dec 2012, 14:17)
un set de lupe h4?doar lupele..fara drosere,becuri si alte prostii,ai?
*



Se vinde doar la set, complet gata de montat pe masina in far.
Produsul este nou. Garantie 6 luni.

Am in continuare o singura bucata la pret SOC: 350 lei.
- a fost cumparat de un client,( pe raspunderea lui) nu i s-au potrivit in far si-a luat faruri cu lupa, si m-a rugat sa i le vand. NOI NOUTE.
martzipan2004
poze cu ele ?!....si ce masina avea respectivul ?...

si dumitale oferi si montarea lor !?...

TM80MAT
Domnu martzipan2004 are dreptate . Poze reale , nu informative . Poze reale cu produsul . cat mai detaliate si cat mai multe . Preferabil cu aparat foto , nu cu telefon .

Avand in vedere ca nu sunt noi , sunt si probate , etc , am sa te rog sa te uiti un pic la acest link : http://redtuning.ro/index.php?dispatch=pro...roduct_id=29805

Nu o lua in nume de rau . Degeaba vrea clientul tau . Mai bine il lasi singur sa le vanda .

Apropo . Acest model de lupe sunt cele mai nereusite modele , stiu o gramada de colegi care au asa lupe si dupa maxim un an au renuntat la ele . Cele mai bune sunt G5 . cu becuri d2s originale . Dar si pretul e pe masura .

Spor la vanzare , oricum .
Numa bine .
imarc0s
1. Exista pe piata foarte multe variante, de unde clientul poate alege.

2. Pozele sunt reale, nemodificate, si fara retusuri, la inceputul postului cu produsul montat deja pe un LOGAN. Ce fel de poze mai doriti?

3. Cunosc, le-am vazut, le-am admirat 5 masini care au montate acest gen de lupe, unele de mai bine de un an, si cu 80000 km una din ele,(rulati) care se comporta si acum foarte bine.

4. Eu le vand la 450 lei cu to tcu drosere. deci 350 e un chilipir.

5. Nu am aceleasi produse cu cei mentionati , deci nu avem cum sa avem aceleasi preturi ( chiar daca se cheama la fel / o fi fost lipsa de inspiratie cand le-au denumit).

Pentru mai multe informatii despre produse accesati site-ul importatorului pentru clarificari si poze facute mai profi:
http://www..../instalatii-xe...3g-qb-albas.php
imarc0s
UP valabil

28 Dec 2012, 12:30:
S-a vandut chilipirul

Raman in continuare lupele noi noute cu toate accesoriile pentru toate tipurile de bec, si cu balasturi incluse cu 12 luni garantie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.