Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cauciucuri Dacia Papuc 1.9d
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
andyyy_77
In carte sunt acceptate doar cauciucuri 175r14c. Daca mi-as lua cauciucuri de iarna second 175 80 r14 (fara C) as fi pasibil de amenda? Banuiesc ca ar fi tot mai bine decat sa merg cu cele de vara.
Merced
Arata ridicol masina cu cauciucuri fara C. Se vede de la o posta ca n-ai ce trebuie pe masina, talonul lor e muuult mai mic. Parerea mea sa cauti cu C la coada, preferabil niste all-season-uri, ca parca existau.
harby ;))
e mult mai bine cu cauciucuri c ! suporta mai multa greutate si arata mai bine!
Tractozaur
QUOTE(Merced @ 16 Dec 2012, 20:15)
Arata ridicol masina cu cauciucuri fara C. Se vede de la o posta ca n-ai ce trebuie pe masina, talonul lor e muuult mai mic. Parerea mea sa cauti cu C la coada, preferabil niste all-season-uri, ca parca existau.
*



Intradevar intre 175 80 R14 si 175 R14 C este o mica diferenta... biggrin.gif In realitate, 175 R14 C sunt cu aprox. 1 cm mai mici (in inaltime) decat 175 80 R14..., in rest..., vizual..., nici o diferenta! wink.gif
V.Razvan
In lipsa de bani merge si cauciucuri normale pe spate , asta sa nu pui prea multa greutate pe ea. Eu am normale de iarna pe fata si C-uri pe spate.

Hai sa fim seriosi ca nu ne luam dupa aspect aici ,cum a spus cineva mai sus.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.