Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Va rog ajutati-ma
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Kenji CN4
Va rog ajutati-ma ca am desfacut azi pe sub bord pe la capsule vacuum sa vad de ce nu pot distribuii caldura si am observat ca furtunul care creeaza vacuum din distribuitor nu e conectat la nimic sub capota unde trebuie conectat la pompa de vacuum va rog ajutati-ma am pus si o poza sa vedeti despre ce e vorba
nikuniku
Kenji CN4 cred ca tio furi de la moderatori cu deschisu atator topicuri,pe furtunu de la servofrana trebuie sa ai un teu unde sa cuplezi acel furtun care este un aer
Kenji CN4
nicule m-am uitat si m-am rasuitat si nu vazui nici un T (TEU) si e bine sa aiba stutul ala asa in aer? si teul prin ce zona se afla asa informativ?
P.S daca as avea un vecin ca tine toata ziua ti-as da bere smile.gif
nikuniku
Kenji CN4 doar vara bere+mici,acum merge tuica fiarta si sorici fraged
uite o poza ,se vede ceva,ceva,unde ar trebui sa fie teu
Kenji CN4
si eu am identic nu am teu am doar dopul acela de plastic alb trebuie sa cumpar un teu??? sau cum se monteaza??? am pus si foto pls rasp sad.gif
nikuniku
te duci la magazin si ceri teu supapa bord CN si 2 coliere pentru furtunu de servofrana,cat costa este treaba ta,vei avea caldura in masina
apoi tai furtunu de servofrana cam la 5-6 cm de la capatu unde intra in tulumba de servo,bagi colierele pe furtune pui teul,atentie sa nu-l rupi,are un stut mai subtire,strangi colierele si pe stutu subtire bagi furtunu care se duce la repartitoru de caldura in masina,daca nu ai si supapa unisens de pe furtunu subtire nu este o mare problema,dar este bine so cumperi si pe aia
deci cumperi sa fii mai sigur
furtun servofrana-1 bucata
coliere pentru furtun-4 bucati
teu supapa bord-2bucati,una sigur o vei rupe
supapa unisens pentru furtun repartitor/distribuitor caldura
supapa servofrana-1 bucata,posibil so rupi la scoatere
cred ca te descurci,daca nu vin la tine si pentru drumu pana la Brasov+ manopera te las fara porcu din cotet
ct-03-tvy
e un fel de T-u care se monteaza pe furtunu ala care intra in supapa la servofrana ,piesa aia alba,

val2011
Uite la mine cum este.
bucatzel
QUOTE(nikuniku @ 15 Dec 2012, 12:54)
Kenji CN4 cred ca tio furi de la moderatori cu deschisu atator topicuri,
*



Cred si eu.

QUOTE(Ov @ 28 Mar 2005, 12:27)
Reguli:
...
3. In titlul topicului trebuie sa fie descrisa scurt problema. Topicuri gen "HEEEEELP, AJUTOOR, DACIA BERLINA, NU MAI VREA, etc" vor fi sterse fara nici o avertizare.=
*




Si daca nu m-as fi deranjat sa compilez un set de topicuri care cam acopera genul asta de probleme, mai ziceam. Da' ia te uita aici.

QUOTE(bucatzel @ 2 Aug 2011, 16:06)
Incalzire / Ventilatie / Dezaburire
...
Supape directionare aer bord CN
*




Aici se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.