Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND], AUDI A6 BERLINA 2,5 TDI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
aleksanders
AUDI A6 BERLINA 2,5 TDI 163CP AQUA BLAU PERLEFECT
Pret: 7.800 EURO DISCUTABIL
An Fabricatie: 2004
Carburant: Motorina
Rulaj: 89,000 km
Capacitate: 2,496 cmc
Putere: 163 CP
Locatie:BUCURESTI Inmatriculata RO
Dotari:
EURO 3; CUTIE MULTITRONIC; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 10 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; INCHIDERE CENTRALIZATA;
PRET DISCUTABIL / PACHET PROFESIONAL WBL / ORNAMENTE DIN LEMN DE NUC / SAC SKI / RADIO + MAGAZIE CD CONCERT / 9 INCINTE ACUSTICE BOSE / TAPITERIE VANILA CU NEGRU / 4 JEANTE+CAUCIUCURI DE IARNA
KM REALI - ISTORIC LA PORSCHE BUCURESTI NORD

REVIZIE LA 90.000 KM, INCLUSIV DISTRIBUTIA EFECTUATA

Anuntul este pentru o ruda - pentru doritori dau datele de contact pe pm
l@u
QUOTE(aleksanders @ 18 Dec 2012, 15:18)
An Fabricatie: 2004
Rulaj: 89,000 km
*



sigur nu ai gresit nimic ?
aleksanders
sigur- este cumparata de noua din romania si in momentul de fata este la al doilea propietar - are istoric verificabil la PORSCHE BUCURESTI NORD

MyKe89
Imposibil nu e, doar ca sunt atat de rare incat par incredibile. smile.gif
aleksanders
a fost mereu folosita ca a doua masina - pentru cei neincrezatori ii invit sa vada masina - si eu am achizitionat un mercedes c220 de la razzor (coleg de forum - masina din 2006 care avea 40 000km) si oricand se poate verifica istoricul masinii - o sa revin cu mai multe poze
ionutctn
Si faci distributia la un 2.5 TDI si apoi il vinzi imediat....
Nu vreau sa fiu rautacios dar mi se pare cam cusuta cu ata alba povestea asta. Distributia la 2.5 TDI se face la 90.000 km sau 4 ani. Masina are 90.000 km si 8 ani. Rolele se schimba ele la nr de km dar curelele la numarul de ani.
Spor la vanzare!
aleksanders
distributia a fost schimbata acum un an si ceva la 85 000 km - in momentul respectiv nu se punea problema de a fi vanduta masina - intre timp a aparut o masina de serviciu si audi a fost folosit ocazional
ph 25 BET
ce va mai place sa comentati aiurea....

ce vi se pare asa anormal sa aiba km putini?

toata lumea credeti ca face cum fac bisnitarii ce aduc masini din germania si le dau km inapoi?

stiu un caz real al unui coleg de servici care a patit aceeasi chestie cu acelasi tip de masina....un audi a6 care avea 115000 de km absolut reali si nimeni nu il credea.
s-a chinuit sa o vinda vreo 2 luni si pina la urma stiti ce a facut?

s-a dus la cineva si i-a dat km inainte pe la 210 000 si intr-o saptamina a vindut masina.....

bineinteles ca dupa ce a luat banii pe ea i-a spus celui ce a cumparat-o adevarul si omul a ramas masca dar a recunoscut ca daca o vedea cu km asa putini nici nu il suna pt ca banuia ca i-a dat inapoi.

ca sa vedeti in ce hal s-a ajuns din cauza acestor samsari....
MuciX
O masina care a costat, cat, 40k euro de noua, are sanse sa fie si folosita de banii aia.
aleksanders
nu iti inteleg comentariul mucix - asta este pretul pietei - probabil ca daca avea un motor de 1.8 se vindea la prima strigare - am avut ocazia sa o conduc si pot spune ca e net superioara multor masini, nu de alta dar era sa imi rup meganu cand am trecut peste aceleasi sine de tramvai unde cu audiul nici nu le-a simtit...
diesel_power
Arata grozav masina, m-ar fi tentat daca avea motor de 1.9 litri.
Masina mea e din 2005 si are 80.000km (fiind diesel), asa ca nu e ceva absolut nemaivazut. Pur si simplu unele persoane au masina de serviciu, sau activitatea lor nu implica deplasari majore cu masina.

Spor la vanzare!
MuciX
Eu nu am zis nu. Incercam doar sa justific intr-un fel suspiciunea colegilor. Nu multi sunt cei care ar da atatia bani pe o masina pe care sa o foloseasca doar ~10k kmp pe an. Inteleg ca era o a doua masina, dar la nivelul la care ma aflu eu, sunt mult prea multi bani dati pe o masina (noua) care mai mult sta pe dreapta.
Am reusit sa ma exprim cum trebuie acum? smile.gif
Andyno
Pretul ptr masina este prea bun!! Masina promovata unde trebuie se vinde in maxim o luna.
Cu banii astia se poate lua audi A6, din 2004 cu 18000 km din germanica...

Eu lucrez la o agentie imobiliara: am avut un apartament de 4 camere din 1986 la 55 mii euro..ce i drept un apartament nefacut dar cu niste oameni foarte saraci si cu o suma de 4000 euro la intretinere plus ca urma sa fie dati in judecata si nu se mai putea vinde casa.
Pretul pe piata la apartament era de 70 mii ...6 luni m am chinuit sa l vand ptr ca toti s au speriat de pretul mic si credeau ca este vro manareala la apartament.

Bafta la vanzare !!
aleksanders
@mucix - masina este acuma la al doilea proprietar - primul acum 4 ani si-a luat alt audi tot seria 6 si l-a vandut pe asta la mai putin de jumatate din valoarea lui - deci actualul proprietar nu vinde o masina pe care sa fi dat 40k de euro - acuma m-am facut si eu inteles pentru tine?!!!

19 Dec 2012, 18:34:
up si niste lamuriri - distributia a fost facuta in martie 2010 cand masina avea 81 000 km
arg_solenza
nu inteleg de ce va dati cu presupusul din momement ce masina are istoric verificabil in Romania. Spor la vanzare!
ionutctn
Intrebam si noi, nu suntem rau intentionati. Si ca un UP la vanzare: oglinzile laterale sunt electrochrome, nu heliomate. Heliomate sunt alea cu sticla aia de sta albastra chiar si cand masina e parcata pe trotuar, de le gasesti si pe Golf. Oglinzile electrochrome sunt comandate din interior, in functie de diferenta de lumina, pentru ca soferul sa nu fie orbit de farurile masinilor din spate si costa 300 de eur numai sticla pe o singura parte.
aleksanders
up
aleksanders
up!
aleksanders
up
CatalinCTM
Pune seria de sasiu pentru orice sceptic , asa poate sa o verifice si sa ii afle istoricul .
aleksanders
eu nu detin inca seria, dar o sa vorbesc cu proprietarul si o sa apara pentru sceptici - oricum, cine chiar isi doreste masina o poate testa oricand
aleksanders
up
aleksanders
sus - negociabil
aleksanders
sus
aleksanders
sus tongue.gif
aleksanders
sus
TM80MAT
Eu detin masina din 2007 decembrie cumparata de noua . si am exact
48 002 km . Unii din noi nu mai apucam sa folosim masinile personale din cauza masinilor de servici .

Spor la vanzare cu audi .
aleksanders
merci tm80mat - si sotia are o mazda 2 din 2008 si are doar 25000km biggrin.gif -sus
aleksanders
negociabil
aleksanders
sus
doctoru1980
Daca masina e cumparata din Romania inainte de 2007, avand in vedere cat este taxa acum, eu zic ca proprietarul poate sa o tina mult si bine pentru ca de vandut la pretul asta nu o mai poate face.
aleksanders
ai dreptate -de astazi pretul devine 8000 euro
aleksanders
sus
aleksanders
sus
aleksanders
sus
victor cristian
nu am inteles niciodata rostul acestor comentarii contra atata timp cat nu exista interesul de a achizitiona obiectul vanzarii.ba ca e scumpa,ba ca are nu stiu ce ...omul a postat niste detalii,verificabile de altfel,nu a deranjat pe nimeni si sariti in capul lui.cred ca tocmai din aceste motive am gasit pe net niste discutii cum ca pe aici sunt doar tembeli,e logic in masura in care or fi citit discutii de acest gen.apropo,masina mea este din 2002 dec. si are 128.000km foarte reali,pretul pe factura din Germania a fost 24.500E si eu am luat-o cu 5.700 fara niciun defect,pur si simplu asa sunt preturile ptr second.succes la vanzare!
aleksanders
merci victor - up
aleksanders
sus - negociabil
aleksanders
sus
aleksanders
7800
aleksanders
sus - negociabil
aleksanders
sus
aleksanders
sus
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.