Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cataaom
salut am si eu o dacia 1310 zambaet din 99 cu gpl pe ea problema este ca masina nu trece de 105km/h iam schimbat : fise, platina, bujii si degeaba si am zis zis sa imi dati si mie un sfat cam ce ar avea dry.gif
krapcarasu
daca nu ai roti infranate cel mai probabil e din reglajul instalatiei de gaz si/sau avans
Foloseste reglajul ph- boa descris in topic-urile pt gpl
Pe benzina se duce mai tare?

scrie sub titlu 'nu trece de 105km/h'
cataaom
masina face repede ture nu are nici o roata infranata sau blocata avansul este reglat de mecanic si gazul (si cam consuma ma refer si cand era cald afara ) daca ai sti de la ce ar mai putea fi ? motorul merge rotund sad.gif
Pe benzina nu am incercat
krapcarasu
vezi sa nu patineze ambreiajul;
fa reglajul singur cu metoda descrisa la topicurile gpl
val2011
Mai deschide surubul de pe furtunul de la gaze ce duca la carburator.
cataaom
e bun discu dar nu gasesc reglajul am cautat pe forum si nush unde e daca poti sa mil postezi si mie biggrin.gif sunt nou si nu prea cunosc pe aici scuze biggrin.gif

19 Dec 2012, 19:36:
e desurubat jum cam si consuma sad.gif
krapcarasu
ce instalatie ai? in general trebuie reglat din 3 suruburi, pune poze cu plamanul aici
http://www.daciaclub.ro/Instalatie-GPL-t49...ml#entry3658695
cataaom
uite pozele
krapcarasu
1 e surubul membranei, in zona 2 ar trebui sa mai fie un surub pt reglaj ralanti, 3 e surubul de sarcina. Primul lucru identifica 2

cataaom
multumesc mult o sa fac niste poze sa se vada mai bine maine

Prindera cu plita aia cum era nu mai o am asa ca imi rupea mereu capacu de la carburator ca avea gaura in el ... si mia zis un prieten ca e mai bn sa dau gaura in carburator merge ok (dar soclu nu mai are nici un rol daca ii trag moare motoru ) in rest merge bn
o sa pun poza sa iti arat wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.