Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] LAGUNA 2.0T 200CP oct.2005
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
audiofilu'
Modelul este din octombrie 2005 si a fost cumparat din reprezentanta de nou. Echiparea este Lux Dynamique si are tot ce ofera Renault mai putin trapa si navigatie. In plus are cateva imbunatatiri (sistem audio JL Audio, detector radar Whistler modular, Unichip (200cp), bujii NGK Iridium, doua seturi de roti (vara-iarna) etc. Masina a fost permanent ingrijita si in acest sens stau discutiile de pe forum...
Masina se prezinta fara cusur dar ca la orice SH intotdeauna mai e cate ceva de facut. Motorul este foarte bun si ingrijit, ofera 200cp si 330Nm masurati pe dinamometru iar consumul mediu este situat intre 7,5 si 8,5%. In conducere exclusiv urbana undeva la 13% s-a stabilizat dupa 4000km (am garaj incalzit).
Detalii la telefon 0722.91.60.90 in special pentru cei care nu cunosc Laguna. Pentru cei cu adevarat dornici de cumparare voi expune si ce as mai fi facut eu in continuare...
Pretul pentru masini similare ca echipare dar din vest (in Ro cautarea nu a intors nici un rezultat) ar fi:
http://cautare.mobile.ro/automobile/renaul...ND_SIDE_AIRBAGS
Culoarea este negru metalizat.
Cel mai bine ar fi sa fie vazuta la mine acasa, oricine isi permite un 100-150 lei pentru carburant (daca doreste o masina buna). Reviziile au fost facute cam la 8-10000km (desi Renault spunea la 15000).
Pot fi contactat si prin PM. Unic proprietar.
gabi1511
pret ? km ?
audiofilu'
107500km facuti din oct 2005 pana in prezent. Pretul nu stiu ce sa zic avand in vedere ca alea sunt in vest (mai costa si transportul si inmatricularea) si ca in Ro nu am gasit altele la vanzare sa ma orientez. Poate 7000 poate mai mult sau mai putin, depinde si de discutiile purtate cu eventualul cumparator doar dupa ce se vede masina.
Steve From Oradea
Se poate afla motivul vanzarii? Schimb te intereseaza cu Laguna diesel cumva?
audiofilu'
Motivul vanzarii: in ultimul an am facut (de fapt sotia ca eu am serviciul la 2 metri de casa) doar 7000km si mai avem nevoie de o masina. Intentionez sa iau doua mai mici, probabil si un Tico (deja am poluat forumul pe tema asta de vreo luna).
melcu
Salut,
Mult am salivat eu dupa masinuta lui, dar cand vroiam eu nu o vindea el si acum o vinde el dar nu mai vreau eu radmasa.gif
Pentru carcotasi masina are un istoric destul de bogat aici, pe forum.
audiofilu'
Hei melcule, stau si eu in cumpana cu vanzarea insa mi-ar mai trebui o masinuta si asta cam šomeaza la mine, e pacat de ea. Daca gasesc client o dau iar daca nu ia ghici... radmasa.gif Avantajul fata de a ta e ca am fiscalitatea mai mica, in rest e tot aia 9poate un plus pentru turbina si cuplul mai mare). Asta a fost si ideea cand am cumparat-o: motor pana in 2 litri cu turbina.
PS: vreun an (pana prin toamna lui 2006) am fost singurul care am combatut pe forum despre acest motor...
Steve From Oradea
Atunci schimb cu Laguna diesel nu te intereseaza ma gandesc...
audiofilu'
Nu din din doua motive:
-as fi gasit poate unul chiar in orasul meu sau mult mai aproape
-am nevoie de doua masini si daca o vand pe asta poate imi iau doua trotinete...
audiofilu'
Masina a fost cumparata pe PFA si pot elibera factura care probabil ajuta pe cei care isi pot deduce TVAul.
Rog sa fiu contactat exclusiv prin PM deoarece sectiunea Bursa e greu de urmarit. Prin PM am notificare imediata la accesarea forumului.
Costi.88
offtopic: Poti sa primesti notificare pe mail in momentul in care se posteaza pe acest topic. Exista optiune, parca abonare la topic sau track topic, imi scapa pe moment denumirea exacta.

ontopic: superba masina, imi pare nespus de rau ca nu am bani, m-ar fi interesat.
logan777
are TAXA platita ??

ca intra acum de la 01.01.20013

???
audiofilu'
Stiu de notificare doar ca adresa de email asociata contului nu e cea curenta si ar insemna sa ma loghez de fiecare data pe celalalt cont. Un PM apare instant la accesarea forumului.
Masina e ca oricare Laguna 2 face-lift neagra, motorul e ceva mai deosebit. Echiparea e Lux Dynamique fara trapa si navigatie. Iata si testul dyno:
[attachmentid=1627859319]
Costi.88
Acei 200 cp si 330 nm sunt la roata nu ?
audiofilu'
Nu cred. Nu stiu cum masoara acel dinamometru insa daca din fabrica a avut 172cp si astia sunt la volant cred ca aia 200cp tot la volant sunt. De fapt puterea este data ca pentru orice alta masina, la volant.
audiofilu'
UP...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.