Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: RDS m-ai uimit! Tu ROMTELECOM?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Cristi1980
ieri dimineata am auzit la ProTV, cum ca Romtelecom nu le va da bani, negocierile erau incepute din Septembrie si nu s-au concretizat

PROTV facea apel ptr a vedea toate canalele sale fie ne luam alt provider din 3 Ianuarie 2013, radmasa.gif fie ne instalam vechea antena terestra mad.gif
atat ca cu vechea antena spun din experienta ca nu se prinde acasa,protv hd si protv normal doar in purici

Haideti sa facem o petitie noi cei afectati de Dolce si sa cerem repunerea canalelor inapoi sau renegocierea tarifului de abonament blink.gif
Am observat ca la RDS a functionat treaba si s-a repus HBO si Discovery la loc smile.gif in grilele de programe
Merced
Eu astept ziua in care sa se bage un IPTV destept, in care sa-mi aleg eu canalele(care ar fi maaaaxim 30) pe care sa le vad si sa platesc doar pentru alea.
P-A-C-O
QUOTE(Cristi1980 @ 29 Dec 2012, 10:08)
ieri dimineata am auzit la ProTV, cum ca Romtelecom nu le va da bani, negocierile erau incepute din Septembrie si nu s-au concretizat

vezi ca n-ai inteles bine, Romtelecom nu le va da banii pe care trustul PRO i-a cerut, adica au ridicat oamenii stacheta....
Liviu
Eu unul nu m-am uitat la seria de canale Pro-xx de cca 2, poate 3 ani. Cred ca daca nu citeam [e net ca o sa se scoata nici nu mi-as fi dat seama smile.gif. Oricum, in general nu ma uit la TV ... asa ca din partea mea, sa le scoata pe toate.
Iulikk
Ei cred ca mizeriile alea gen "Tanti Florica" sunt de calitate? blink.gif
Merced
Baaa, Rumanii au talente, Flexez pentru tine, Vocea Rromaniei. Daca se scoteau de pe o retea cu o cota mai mare de piata ar fi iesit lumea in strada ma!
Ake
Lasa astea, dar va fi jale pe majoritatea gospodinelor daca nu prind AcasaTV

Iarna trecuta , la scara vecina, era priveghi si boceala la maxim, plangeau niste tanti de sarea paltonu de pe ele. Eu credeam ca a cazut vreuna pe gheata si m-am dus sa vad daca pot sa le ajut cu ceva. Cand colo, ele boceau ca a murit nusce personaj dint-o telenovela. N-am mai vazut asa jale de cand a murit Bobby din Dallas. Bine...atunci a fost doliu national, ca era singurul serial si se uita toata suflarea.
bmwh548
QUOTE(Cristi1980 @ 29 Dec 2012, 10:08)
Am observat ca la RDS a functionat treaba si s-a repus HBO si Discovery la loc  smile.gif in grilele de programe
*



Huh?
Alydor
Prosteveu' cu toata sleahta lor de canale au impresii mult prea bune despre ei. Ca si cum ar fi ei cireasa de pe coliva... In afara de prostteva nu servesc nici unul dintre programele lor. Si ala doar sambata, duminica cat fac zapping. Din partea mea sa scoata toate acasa teve, acasa gold, prosteveinternational si ce dracu mai au. Eu nu le plang de mila si de dor. Ce sa vad la prosteve? Tanti florica? Las hierbinti? spitalu' de nebuni? Maruta cu toti manelistii si zavorencele lui? bleach... sa le tina ei acolo la ei si sa le mai dea cand le-oi cere eu... Consider ca nu am pierdut nimic


Suma respectelor, Alydor
Markos
Io mă mai uit la VH1, mai ales în uikendurile "clasice". Muzică bună.
iulia_boris
QUOTE(Markos @ 29 Dec 2012, 14:56)
Io mă mai uit la VH1, mai ales în uikendurile "clasice". Muzică bună.
*


+1
Lostboy
QUOTE(Markos @ 29 Dec 2012, 14:56)
Io mă mai uit la VH1, mai ales în uikendurile "clasice". Muzică bună.
*


Ieri a fost muzică din anii '90. wub.gif
ady77
Io servesc procinema.
Lostboy
Nat geo wild!
DragosP
QUOTE(ady77 @ 29 Dec 2012, 15:24)
Io servesc procinema.
*


Cui?
ady77
Lu' ochii mei.






PS: Dragos nu ma mai provoca, ca ma trezii cu warn-uri pentru offtopic, si la kum curg mi-e ca ma trezesc banat de revelion.
Cristi1980
QUOTE(Merced @ 29 Dec 2012, 10:17)
Eu astept ziua in care sa se bage un IPTV destept, in care sa-mi aleg eu canalele(care ar fi maaaaxim 30) pe care sa le vad si sa platesc doar pentru alea.
*


iptv inafara de romtelecom dolce, mai ofera cineva? smile.gif
sunt curios ce-o sa faca lumea dupa 3 ianuarie cand se trezeste ca are in minus din grila 11 canale ale ProTV, inclusiv MTV România și VH1

Sursa: LOVITURĂ-ȘOC pentru PRO TV. O mare rețea de cablu scoate postul din grilă! - Timp Liber | Unica.ro http://www.unica.ro/detalii-articole/artic...l#ixzz2GSFiTyBZ
AR-18-MOS
QUOTE(ady77 @ 29 Dec 2012, 16:12)
si la kum curg mi-e ca ma trezesc banat de revelion.
*


Tu si cu argon. Deh, cine se aseamana... icon_mrgreen.gif
ady77
QUOTE(AR-18-MOS @ 29 Dec 2012, 17:24)
Tu si cu argon. Deh, cine se aseamana... icon_mrgreen.gif
*


MA tie ti-e dor de duba?
AR-18-MOS
De la atatea amenintari cu duba, au expirat berile alea puse la rece. tongue.gif
bmwh548
QUOTE(Cristi1980 @ 29 Dec 2012, 17:23)
...LOVITURĂ-ȘOC...
*



Cosmarul familiilor indurerate dupa publicitate la stirile de la ora 5. Nu ratati si emisiunea speciala Happy hour de azi unde Maruta dezbate aceasta tragedie alaturi de Andreea Tonciu, Sanziana Buruiana etc. Invitat special: Simona Senzual. Andreea ai legatura.

Cristi1980
QUOTE(AR-18-MOS @ 29 Dec 2012, 17:28)
De la atatea amenintari cu duba, au expirat berile alea puse la rece. tongue.gif
*


radmasa.gif
@bmwu
Pana una alta, regret ca nu o sa mai fie busu' la Meteo sa-l vad dimineatza inainte sa plec spre birou sa stiu cum va fi vremea tongue.gif , ce sa mai zic de horoscopul de la Neti Sandu huh.gif sau de filmele de la ora 20.30 si 22.45 sau de MasterShef wacko.gif La proCinema ma uitam rar, ca aia au multa publicitate, vezi TCM 10561582.gif
Markos
QUOTE(Cristi1980 @ 29 Dec 2012, 18:08)
horoscopul de la Neti Sandu
*


asta mai trăiește? huh.gif
bmwh548
Prognoza meteo o am pe telefon, horoscopul nu ma pasioneaza, Master Chef-ul romanesc mi s-a parut un mare fas, filmele alea le-am vazut de atatea ori ca am invatat si greselile din subtitrare, doar reclamele se "update-aza" periodic la ei.
Garett
Pe procinema ma mai uit la MASH, si mai scapa cate un film pe care nu l-am vazut decat de vreo 3 ori, la prostv ma uit doar la stiri si la promotor, "productiile (polutiile mai degraba)" lor sunt la limita dintre "prost gust de cea mai joasa speta" si "decat jenibil".
crintea1949
Da si dece nu se prinde si TRM, adica Chisinaul TV nu ar fi interesant de aflat si viata Romanilor de peste Prut? Noi sau ei nu suntem/sunt Romani? Posturi in limba maghiara sunt slava domnului aici in Bucuresti pe cablu rds. Cam rusinica sa le fie distribuitorilor.
Markos
QUOTE(crintea1949 @ 29 Dec 2012, 18:43)
Noi sau ei nu suntem/sunt Romani?
*


Noi, sau ei?
bmwh548
Da' de ce sa ne oprim la Chisinau TV? Eu unul sunt interesat si de bulgari, rusi, sarbi... Maine ma duc sa militez in fata sediului RDS, oare o fi deschis?
C a t a l i n
QUOTE(crintea1949 @ 29 Dec 2012, 18:43)
nu ar fi interesant de aflat  si viata Romanilor de peste Prut?
*



Nu! Nici măcar a ălora de peste Buzău.
bmwh548
Este ca ti-e lene sa te duci la cumparaturi si vrei sa alegi metoda mai usoara?
yoncv
QUOTE(crintea1949 @ 29 Dec 2012, 18:43)
Noi sau ei nu suntem/sunt Romani?
*


QUOTE(Markos @ 29 Dec 2012, 18:55)
Noi, sau ei?
*


Interesanta dilema pentru un grec tongue.gif
Victoras2001
Acum nu stiu ce sa zic. Dar astia cu antene dolce, in majoritate, sunt prin afara oraselor, pe unde n-au ajuns cu cablu. Numai ca prin toate satele e absolut imposibil sa nu fie "o firma de cartier". Alea fura-n draci. Dau tot ce le trece prin cap. De ex. aici, cand e meci sau emisiune interesanta, scot TVR2 si baga DIGi. N-au nicio greata. Plus ca sunt si foarte ieftine, pe nudeva in jur de 20 de lei.
Asa ca io zic ca tot romtelepomul pierde. Desi ma gandesc ca si-au facut ei o socoteala. Ce nu inteleg e altceva. De ce nu fac pachet separat cu ele si cine le vrea sa le plateasca, daca sustin ca a crescut Pro-ul asa tare pretul.
Bine, p-aici o sa mai apara inca o firma de cablu, chiar mare la nivelul judetului. Focus sat. Au bagat deja cablaraia. Si cica pentru vreo 40 de lei iti dau net de viteza si 100 de canale. Pai decat sa dau 160 de lei/luna la dolce, ii las balta si ma duc la aia. Indiferent de penalizare. Cred ca tot p-acolo ies din diferenta de tarif.
Cristi1980
@Victoras2001 asta cam asa e
si eu, unde stau acuma as fi avut optiune de acu ceva ani, doar ca au fost preluati de upc si showfinger.gif ptr persoane fizice. Itzi (Iti) faceau contract daca erai persoana juridica firma ceva ...
deci romtelecomu era singura solutzie (solutie) prin telefonia lu peste si sunt o gramada in situatzia (situatia) asta
in zona unde stau , zici ca sunt handicapatzi (handicapati) , pe zona aia doar upc taie si spanzura deshi (desi) e stradala zona si ai jura ca e RDS acolo, cand colo situatzia (situatia) e alta de catziva (cativa) ani ... Nema RDS ...

Moderator edit (+10%)
Victoras2001
Stai ca am uitat. La "firma de cartier" e trecuta casa de vacanta si platesc doar 6 luni din 12. biggrin.gif
ady77
Infractoru-le!
Victoras2001
Moderator edit (+10%)

Această postare a fost editată de Cristi1980: Astăzi, 20:25

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Asta si-a dat warn singur.
kikked
QUOTE(Merced @ 29 Dec 2012, 10:17)
Eu astept ziua in care sa se bage un IPTV destept, in care sa-mi aleg eu canalele(care ar fi maaaaxim 30) pe care sa le vad si sa platesc doar pentru alea.
*


Si or sa puna un pret mai mare ca acum, nu merge in Romania schema propusa de tine. sad.gif
corbex
QUOTE(Victoras2001 @ 29 Dec 2012, 20:18)
Stai ca am uitat. La "firma de cartier" e trecuta casa de vacanta si platesc doar 6 luni din 12.  biggrin.gif
*


Eram aproape precis ca nu lucrezi mai mult de 6 luni pe an
crintea1949
Da a toti am fi romani, nu s-ar gasi un catalin, un bmw..... care sa comenteze ironic acest aspect al reslitatii istorice. Sa mai citeasca istoria chiar incepand cu Dacia, care a fost ocupata timp de 276-106 ani doar 30% din teritoriu si iata ca avem origine latina ceea ce este un fals.In ce limba so fi incheiat tratatul de pace dintreImperiul Roman si Dacia.Hotarele tarii Moldovei erau de la Nistru vezi cetatile Hotin, Soroca, Orhei, Tihina,Balti, Cetatea Alba pana la Tisa si Carpatii Orientali. Impotriva Romanilor din Basarabia au fost luate cele mai triste masuri staliniste, deportari in siberia, infometarea in masa, stramutarea de populatii din alte zone ale imperiului sovietic in Moldova /Basarabia. De aceea trebuie sa ne intereseze despre viata omanilor de peste Prut. Ati auzut stirea ca in Ungaria a fost emisa o lege care interzice vanzarea pamantului agricol la straini, nu ca la noi.
Hai la Multi ani cu sanatate ca maine anul se innoieste!
La Multi ani celor ce poarta numele de Vasile!
iulia_boris
F frumos spus..
cdadan
QUOTE(crintea1949 @ 31 Dec 2012, 09:46)
Da a toti am fi romani, nu s-ar gasi ... un bmw
*


huh.gif
De honda n-ar zice niciunul. sad.gif
corbex
Sau de Reno Megan (Sedan Manager).
DragosP
Ba zice.
ady77
QUOTE(crintea1949 @ 31 Dec 2012, 09:46)
Ati auzut stirea ca in Ungaria a fost emisa o lege care interzice vanzarea pamantului agricol la straini, nu ca la noi.
*


La noi cum e?
DragosP
Nu ca la ei.
corbex
Da, dar pamintul de flori se vinde la greu.
ady77
QUOTE(DragosP @ 31 Dec 2012, 13:01)
Nu ca la ei.
*


Nu stiu cum e la ei, dar la noi nu se poate vinde pamant la persoane fizice straine.
bmwh548
QUOTE(crintea1949 @ 31 Dec 2012, 09:46)
...
*



De ce sa ma intereseze ce fac aia de peste Prut? Crezi ca vreunul din ei nu mai poate de grija ta la culcare seara? S-au grabit moldovenii sa ii ajute pe romani cu ceva? Au stiut sa stea cu mainile intinse si sa ne ia banii (FMC politicienilor) si apoi sa ne intoarca spatele. Sa fie sanatosi!

Si Statele Unite au fost parte din Marea Britanie (ca multe alte colonii) si te asigur ca nu mor britanicii de grija americanilor, dimpotriva.
Ake
aaa...mai piano mai baieti cu off-topicul. Stiu ca p'aci pe la Cafenea radem , glumim, dar mai in incinta daca se poate, si fara jigniri gratuite.
Merxi.
crintea1949
Dle Ciobanas(Corbex) cred ca nu vei mai avea pe unde sa duci la pasunat mioarele.
Dle Ady77 inca nu au ajuns pe la Bacau cu vanzarea pamantului agricol, dar ai rabdare, pretul unui hectar nu ajunge la 1000 lei (noi) nici macar 1 leu mp. Despre pamantul cumparat de straini, cei mai multi Italieni, sunt considerati investitori straini, beneficiaza de subventii de la Bruxelless, de la guvern pot sa ne spuna banatenii, cei din zona aradului, oltenii.Dl bmw din Iasi, oi fi si Moldovean, dar sa stii ca dupa razboi in Romania au ramas circa un milion de oameni romani din Moldova (Basarabia), stabiliti prin Banat (Lugoj) Muntenia (Valenii de Munte)din care unii au fost rugati sa ia trenul direct spre Siberia.I-am intalnit personal in anii 90 cand s-au deschis frontierele, altii nu au mai apucat aceasta clipa din motivele terorii de acolo.
O mica paranteza a istoriei!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.