Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Dacia Supernova(2003)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
donlucyan
Vand dacia supernova rapsodie (2003)intr-o stare impecabila.
Dotari ale masini-aer conditionat,inchidere centralizata,proiectoare,geamuri electrice.
Masina arata super bine atat interior cat si interior,are 133445km reali si merge impecabil.Nu are probleme cu rugina la oale,praguri ,aripi, podea.fara zgarieturi pe caroserie.
Nu intra nici o picatura de apa in ea,nu bate nu troncane hayonul,nu scartaie plasticile din interior .
Usile sunt la linie toate 4(fara lufturi)

Interiorul masini arata impecabil nici nu zici ca are 130000km.
Motorul nu papa gram de ulei .
Ce sa schimbat in ultimu timp.
-Placute frana.
-Discuri frana.
-Tobe .
-Motoras pas cu pas (original)
-Pompa benzina(originala)
-Ulei motor(mobil1)
-Bucsi
-Pivoti
-Senzor de turatie.
-Stopuri aman2
-Proiectoare ceata.
-Buji
-Filtru de aer
-Filtru de benzina
Toate astea sunt schimbate de maxim 1 an.
Ca probleme sunt-pivot stanga trebui schimbat,distributie si cam atat.Dar in cel mult 2 saptamani le voi rezolva daca nu o vand.


Imbunatatiri-Antifonata,insonorizata toata masina.
-Folie llumar omologata.
-Leduri pozitie.
-Stopuri noi.
- Proiectoare noi.
Macarale electrice.
Vopsea originala(daca i dau un polish zici ca e vopsita recent)

Masina se poate vedea in VALENII DE MUNTE (Judet prahova)Nr tel(0737279929)Florin s-au fortuning_adrian-ad de mess.
PRET-1400E NEG.
Nu ma grabesc sa o vand .Daca o vand bn daca nu o tin si gta pt ca oricum nu indur de ea.

6 Jan 2013, 23:22:
up

7 Jan 2013, 03:02:
up
donlucyan
up
donlucyan
up
Merita vazuta!
Michael_Jr
Stiu ca nu este tocmai suma care o ceri, dar iti ofer 800 Euro (in lei) Cash.
Astept raspuns, multumesc
donlucyan
[quote=Michael_Jr,11 Jan 2013, 16:33]
Stiu ca nu este tocmai suma care o ceri, dar iti ofer 800 Euro (in lei) Cash.
Astept raspuns, multumesc
*

[/quote
Dupa parerea mea este prea putin pt supernova pe care o detin pt ca este intr-o stare foarte buna.Nu are probleme cu apa pe presuri,portbagaj,nu troncane hayonul ,polita si suporti ,fetele de usi,plasticile.Mai pe scurt nu sufera de probleme care sufera o supernova care nu este ingrijita .
Nu ma-s indura de ea sa o dau pe 800e .
Michael_Jr
Adevarul asta este. Masina arata foarte bine si este ingrijita, spor la vanzare
donlucyan
up
donlucyan
up
donlucyan
up
donlucyan
up
donlucyan
up
Pret negociabil il limita bunului simt.
donlucyan
Valabil
Nimeni interesat de o masina buna smile.gif
cristyano2
este adevarat ca masina arata bine,dar totusi pretul este putin cam mare.chiar daca ar merita masina,nu cred ca se indura nimeni. oricum un up si de la mine si spor la vanzare.
donlucyan
Am inteles ca pretul este umpik cam mare ,dar am fost si prin targuri si erau supernove din 2001-2002 intre 700-1100e si care nu aratau ca a mea interior-exterior-motor.
Cat sa cer pe ea 900e?mai bine o fac cotet la gaini si stiu o treaba.
Parerea mea este ca merita 1300e.asa zic eu.Am avut 1100e pe ia si nu am dato.
cristyano2
QUOTE(donlucyan @ 10 Feb 2013, 09:32)
Am inteles ca pretul este umpik cam mare ,dar am fost si prin targuri si erau supernove din 2001-2002 intre 700-1100e si care nu aratau ca a mea interior-exterior-motor.
Cat sa cer pe ea 900e?mai bine o fac cotet la gaini si stiu o treaba.
Parerea mea este ca merita 1300e.asa zic eu.Am avut 1100e pe ia si nu am dato.
*




perfecta dreptate..prin noiembrie anul trecut eram in cautare de o supernova/solenza.. am gasit in adevaratul sens al cuvantului cazane pe roti la 35-40 de mil,cu care nu aveam curaj sa plec din loc.( anunt: masina impecabila fara pic de rugina:)).. dar nu a specificat ca fara pic de rugina proaspata:)) )
riderontornadoes
masina nu arata rau. dar sunt convins ca a mai fost retusata, se si vede in ultima poza la imbinarea dintre aripa fata stanga si prag. si sunt convins ca daca o iei la bani marunti pot aparea surprize. si mai este cunoscut faptul ca oalele ruginesc dinspre interior, deci... eu zic ca 800-900 e un pret la care o sa o vinzi. gandeste-te ca si aia care cer 35-40 lasa la pret pana la 20-25...
donlucyan
Daca supernova mea din 2003 face 800-900e o dacia 1310 cat mai face?10 milioane a?
A mai avut mici retusuri ,dar ceva minor ca la orice masina.
La oale este intacta,sunt poze pe forum cu ele,in rest nu are probleme.Vroiam sa o vand ca sa pun peste si sa cumpar un golf4 dar m-am dat batut deoarece nu am gasit ce am vrut.Cineva ma sfatuia sa cumpar un golf3 si sa raman si cu supernova.Am avut pe ea 57 de mil si nu am dato.
Am lasato pe forum de vanzare ,ca ma gandeam poate ofera cineva pretul cerut.Bafta!

app uite ce gasesti la 800e.
http://www.bestauto.ro/dacia/super-nova/be...d=1&pictureid=1
just_horia
Da si tu ai cautat-o pe cea mai penala.


Pretul lor acum e intre 700-1100 si ma refer la cat dai pe ea nu cat cere nenea vanzator ca el cere. Tinand cont de timbrul care a intrat in viguare de la inceputul anului 5700 lei adica vreo 1250 E era un pret ideal sa o dai. Tinand cont ca mai ai de facut si distributia care si aia te costa 170 curea si rola (uzina) curele accesorii undeva la 50 de lei amandoua si daca mai ai si pompa mai pune inca 150 de lei. Adunat scurt te ajung numia piesele 370 asta fara manopera care variaza intre 150 -250 lei depinde de service bani care nu ii cresc valoarea masinii. Deci scazand distributia sa zicem 150 e ajungeai la acei 5700 de lei.

Dar acum eu nu ma bag e masina ta tu o cunosti CEL MAI BINE. Sper sa iei pana la ultimul banut pe care il ceri dar o sa fie foarte greu.


Si DA o Dacia 1310 o cumperi acum cu 1000 de lei chiar si mai putin. O dacie din 95-99 nu mai face acum mai mult de 2500 de lei, din nou pret de cumparare nu de vanzare.


b 45 bwy
sau ceva mai bun,(decat aia de buzau)
just_horia
Vazand-o pe aia verde nu imi vine sa cred cat de tare au coborat pretutile. Anul trecut NU LUAI Clima sub 5000 de lei si la banii astia arata doar acceptabil. O DSN Clima buna incepea ajungea si la 6000 de lei
donlucyan
Arata chiar bine supernova verde si pretul este unul foarte bun.Dar acum daca nea cere 32mil nu trebui sa cer si eu tot atat.
Stiu ce masina am si stiu ce i poate pielea si mai ales la cum a fost cum a fost intretinuta.

Parerea mea daca arata bine si nu ai belele cu ea nu o vinzi pe pretul acela.Macar ca o tin ca a 2 masina si mai circul cu ea din cand in cand.
just_horia
QUOTE(donlucyan @ 10 Feb 2013, 21:35)
Parerea mea daca arata bine si nu ai belele cu ea nu o vinzi pe pretul acela.Macar  ca o tin ca a 2 masina si mai circul cu ea din cand in cand.
*




Si eu aveam de gand sa o vand sa imi iau o SLZ mai ales ca preturile s-au dus rau in cap dar m-am lasat pagubas odata cu Timbrul asta smecher

SLZ

donlucyan
QUOTE(just_horia @ 10 Feb 2013, 20:41)
Si eu aveam de gand sa o vand sa imi iau o SLZ mai ales ca preturile s-au dus rau in cap dar m-am lasat pagubas odata cu Timbrul asta smecher

SLZ
*


Eu cred ca nu faci cine stie ce afacere daca dai supernova si cumperi solenza asta fiind si cheala.
O scala da sa-u de ce nu un wv golf3?
just_horia
Singurul lucru pentru care vroiam o SLZ era anul mai bun si faptul ca e mai legata, tabla mai buna, aspect mai placut. Asa este se merita o Scala dar "pe o seceta apriga e buna si o ploie cu piatra".

Cand am luat DSN meu am zis:"Eee, fitze. Ce imi trb mie aer, deschid geamul, ce la 1310 aveam AC..." dar uite ca veni vara si m-am bucurat ca am luat Clima.


Gata nu iti mia poluez anuntul. Masina super, om super pret super. Sa dea Domnul sa se dea asa cum iti doresti.
TRK
Pretul e ok. Eu am dat in octombrie Dacia 1310 an 2004, cu Gpl montat in 2010, 4 cauciucuri aproape noi 2 all season si 2 iarna (max 10.000 km) mp3 player, alarma si inchidere cu 52 de mil aprox 1150 E.
donlucyan
Chiar prinde bine niste discuti dastea.
Si eu as vrea o solenza clima-scala 2004-2005.

11 Feb 2013, 11:20:
Negociabil.......
MyKe89
http://mercador.ro/oferta/vand-dacia-super...fix-IDhYYV.html

Și cică noi cerem mult pe ale noastre. Poate nu știm ce vindem, sau nu avem ABS ca aia din anunț. radmasa.gif
donlucyan
laugh.gif da noi nu avem ABS si servo directie pe masina. radmasa.gif
rss25
nici sigla GTI
donlucyan
up

21 Feb 2013, 21:14:
Sau schimb cu dacia 1310. smile.gif
donlucyan
up
donlucyan
up
negociabil
donlucyan
Se poate inchide acest topic.
Nu o mai vand pe niste preturi de cac..t.Am avut pe ea 51 de mil si m-am hotarat sa o tin pt ca pierd foarte mult la ea ,plus de asta este antifonata cap-coada de 2 ori cu vopsea cauciucata,vata pe pedalier,pe tabla usi data cu vopsea cauciucata 2 straturi plus alubad lipit.Are multe imbunatatiri fata de o supernova simpla si sa o dau pe 50 de mil mai bine o tin si imi fac treaba cu ea.Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.