Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Diverse piese Dacia 1300/1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Merced
Cautand alte lucruri prin debara am descoperit alte ramasite din perioada in care detineam Dacia.
Poate se gasesc persoane interesate de ele:

1. Ceasuri de bord CN. Starea lor se poate vedea in poze. Habar nu am cat de functionale sunt, dar fizic par in regula si dupa cum se vede in ultima poza, par a fi sigilate.

[attachmentid=1627861005]

[attachmentid=1627861006]

[attachmentid=1627861007]

Pret: 45 lei

2. Garnitura de chiulasa pentru motor 1.4(cel putin asa-mi dau eu seama din ce scrie pe ea) care din ce mai tin eu minte, arata foarte bine d.p.d.v. calitativ;

[attachmentid=1627861008]


[attachmentid=1627861009]

Pret: 15 lei

3. Contact Neiman. Un model mai nou decat cel cu cheie metalica care se montase pe primele Dacii. Din cate stiu eu a venit ca echipare cu Dacia din '79 pe care am avut-o in familie. Ca si in perioada cand il foloseam pe masina, vad ca agata cateodata cand vrei sa cobori din G in A. Pe vremea aia i-am bagat un pic de WD40 si a mers brici inca vreun an jumate. Acum l-am uns cu putin ulei de mecanisme fine, ca nu am avut altceva. Cu WD40 sigur merge iar brici. In rest este in stare foarte buna, cheia e aproape noua, am folosit-o eu ultimele luni pana sa duc masina la Remat dupa ce am dat de ea prin niste acte, din plesneala, era cea de rezerva, aia folosita 30 de ani nu stiu pe unde mai e, da' oricum era foarte tocita partea din plastic. Poze:

[attachmentid=1627861010]

[attachmentid=1627861011]

[attachmentid=1627861012]

Pret: 50 lei

4. Buson benzina cromat. Cred ca si asta a fost prima oara pe masina. Da' nu mai era folosit de multi ani, nu stiu sigur motivul. Pe spate scrie in franceza, da' cheia e romaneasca. Se poate vedea starea lui in poze.

[attachmentid=1627861013]

[attachmentid=1627861014]

[attachmentid=1627861017]

Pret: 20 lei

Prefer sa le dau pe toata odata, cu pretul de 110 lei, transport prin Posta inclus!

Pentru alte detalii va stau la dispozitie
Merced
Sus!
deceneu32
Busonul de benzina este romanesc de UAMT-Oradea

Succes la vanzare!
Merced
Multumesc!
Nici n-am sustinut ca ar fi frantuzesc, alea stiu si eu ca arata altfel. Am zis ca scrie in franceza "ventile" pe spate. N-am vazut sa aiba vreun marcaj de UAMT pe acolo. Oricum e modelul romanesc mai frumos, ca mai era unul. Si am vazut d-astea printre pasionati puse la vanzare la preturi duble.
razvan_89
Uite acesta este busonul frantuzesc. wink.gif
deceneu32
Cam asa arata busoanele frantuzesti pentru berlina:JAEGER si PJ.
Merced
up.gif
Merced
excl.gif
ydaniel
Tare tare bun este delcoul de la tine Mercede!!!
Merge tare bine 1301 cu el! wub.gif
MUlte multumiri si spre sa vezi masina intr-o zi!
Drumuri bune colegu! cheers.gif
Merced
Pai normal ca era bun, eu pot sa jur ca era nou. Si mai avusesem unul, il montasem pe masina cu vreun an inainte sa o duc la Remat, poate nici atat. Nu cred insa ca mi-a dat prin cap sa-l dau si pe el jos sa-l foloseasca cineva.
Sau l-am dat unui var impreuna cu carburatoru', chiar nu mai stiu.

Nu vrei sa ma scapi de draciile astea? Tie iti fac un pret bun. Te las sa-l alegi tu.
Merced
Contactul s-a dat.
Merced
excl.gif
Merced
60 de lei celelalte produse ramase, cu transportul inclus in pret! Hai scapati-ma de ele!

Ceasurile vor pleca maine in capitala. Ramane garnitura si busonul.
Merced
Sus cu cele ramase!
Merced
Busonu' plus garnitura 30 lei cu transport inclus!
Merced
smile.gif
Merced
25
Merced
excl.gif
Merced
A ramas doar garnitura. 10 lei. Nu merita trimisa pe nimic, asa ca o dau personal in Pitesti, posibil si in Bucuresti in cursul saptamanii viitoare.
Merced
up.gif
Merced
Miercuri sunt in Bucuresti. Daca e vreun doritor, iau garnitura cu mine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.