Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Evacuare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
spik1
Salut ! Sunt nou pe acest forum si sunt incantat ca l-am descoperit ! Bun... si acum va rog sa-mi spuneti ce parere aveti in urmatorul caz : mi-am confectionat cele doua tobe din inox si as vrea sa schimb si teava dintre ele (tot di inox), numai ca am teava mai mica cu 5 mm in diametru. Afecteaza cu ceva daca este mai mica, sa las toba mica goala pe dinauntru ? Multumesc anticipat ! big_wheel.gif
nova tuning
nu cred ca ar afecta cu ceva daca este mai mica cu 5mm, e foarte putin, deci nu are de ce. si toba mica daca o lasi goala o sa se auda sunetul motorului mai tare. vrei sa o faci sport?
spik1
Nu vreau sport ! Cineva mi-a spus ca toba mica sa o las goala pentru compensarea diferentei de diametru la teava . Toba finala este intocmai dupa cea originala. Toba mica este neincheiata si urmeaza sa fie finalizata cu sau fara "ingrediente" ! Daca nu-i problema, atunci o inchei cu tot ce trebuie . Cele bune !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.