Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: jigloare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
narcissb
Salut.Am citit chiar azi pe un topic ceva legat de niste bule de aer in camera de nivel a carburatorului si mi-am adus aminte ca acum o saptamana am deschis si eu carburatorul dupa un drum mai lung ,ca mi sa parut ca ma lasat plutitorul ,dar in loc de plutitor care bineanteles nu avea nimic am observat ca atunci cand apasam sa bag benzina la motor in carburator ieseau bule .Am curatat jigloarele cu pompa si le-am montat la loc si la fel.Aveti vreo idee sau m-am alarmat eu degeaba.
diaconuliviu

Scrii putin "criptat" dar te intreb: acele bule ies din acea supapa a pompei de repriza (de spritz)? daca da, e normal, supapa aia, pe linga acel orificiu de deasupra pe care-l poti vedea, mai are unul pe lateral prin care se "descarca" pompa de repriza atunci cind apasarea e prea brusca. De fapt nu-s bule ci jet puternic care da senzatia de bule.
ydaniel
da e bine!deci nu trebuie sa schimbi nimica!!:P
narcissb
Multumesc mult pentru raspunsuri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.