Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare parbriz pe CASCO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
cristio_79
Deschid acest topic pentru ca ma bate gandul ca la vara sa schimb parbrizul de la SX pe CASCO.
Masina are un parbriz HS Laminated si a fost schimbat de fostul proprietar inainte sa o cumpar eu, deci era ca nou. Acum, dupa nici doi ani, are destule ciupituri pe el de la cele mai mici pietricele. In plus, am niste urme de toata frumusetea de la stergatoare, chiar in campul vizual. Acestea sunt Bosch, nu scartaie, sunt moi, nu s-a sters niciodata parbrizul de praf cu stergatoarele. Nu stiu ce sa zic, chiar este atat de slab calitativ parbrizul sau stergatoarele sunt proaste. Repet, ele sterg foarte bine, nu scartaie, lamelele sunt grafitate si moi.
Ce proceduri ar trebui sa urmez? Merg direct la firma de asigurari? Merg direct si-l schimb? Firma la care am CASCO are decontare directa cu cele mai multe service-uri din Constanta si presupun ca ar avea si cu firma la care vreau sa schimb parbrizul, respectiv Pilkington Constanta.
Ar putea firma de asigurari sa refuze schimbarea pentru ca nu este crapat?
R19/16v
Pai intr-o prima faza parbrizul ca sa poata fi schimbat trebuie sa fie spart.
Si da, un parbriz poate fi atat de prost.
Ia unul de la o marca cunoscuta, fostul proprietar l-a schimbat din saracie.
kosfunny
QUOTE(cristio_79 @ 19 Feb 2013, 19:52)
Ar putea firma de asigurari sa refuze schimbarea pentru ca nu este crapat?
*



Pentru ciobituri ti-l schimba . Pentru zgariere de la stergator nu.
adi_ar
Citeste contractul CASCO!

Aici se inchide!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.