Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: unde sa ma duc?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cristi74
Cred ca s-a intamplat ceva la instalatia electrica. Mai exact nu mi se aprind pozitiile si faza scurta stanga. Totodata nu mai merge instalatia de gaz. Intrebarea mea este unde sa ma duc mai intai: la cei cu instalatia de gaz (poate imi rezolva si instalatia electrica) sau la un electrician (poate imi rezolva si instalatia de gaz) ? Instalatia de gaz nu mai e in garantie. Sigurantele sunt bune toate. Becurile nu sunt arse.
Raoul
Mergi la un electrician pentru ca mai mult ca sigur atat la faruri cat si la instalatia GPL este o problema electrica, pe care un electrician ar trebui sa o rezolve fara probleme.
BAFTA!!! biggrin.gif biggrin.gif
Stefan.A
pai pare mai degraba o probl de electrica.
mai ales ca gazu nu mai e in garantie, du-te la electrician

raoul, vad c-am postat in acelasi timp
Raoul
Sa ne tii si pe noi la curent cu rezolvarea problemei.
Da, se pare ca am postat in acelasi timp si am avut aceeasi opinie.
cristi74
Am fost la un electrician sa-l intreb si mi-a spus ca nu se baga la instalatia de gaz si sa ma duc la cei care monteaza gaz. El imi face doar partea electrica (pozitii, faza mica).
cristi74
Frumos. Am fost la gaz si cei de acolo mi-au spus ca nu se baga la partea electrica. Deci in concluzie ma duc intai la electrician si sper sa nu mai ajung la gaz.
cristi74
Am rezolvat. Erau doua banalitati. Luminile nu mergeau fiindca sigurantele nu faceau contact bine, iar instalatia de gaz (nu stiu prin ce fenomen) se dereglase avansul si relantiul. Mesterul electrician mi-a rezolvat problemele in nici 5 minute (din prima s-a dus si mi-a strans sigurantele), pe deasupra si fff ieftin.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.