Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
pitura catalin
Vand Renault Megane 2 2006,stare buna,euro 4,1,5dci,6 viteze,106cp(78kw),165000km
Fabricatie 01 2006,inmatriculat in RO 11 2012
jante aliaj,pilot automat,ac,computer de bord,cd
Recent efectuat ulei ,filtre,distributie
Pret 3500 euto negociabil
Tel 0744867476
taxi4you
salut.
esti sigur ca masina este 2006???
observ ca ai peste 300 postari pe forum...in concluzie nu esti incepator...dar ne crezi pe noi incepatori.
ataseaza foto si cu interiorul

bafta la vanzare!
diesel_power
Este foarte probabil sa fie din 2006 masina. De ce n-ar fi ?
pitura catalin
Prima inmatriculare 23 01 2006 chiar vrei sa-ti trimit copie dupa certificatul de inmatriculare de Franta?
taxi4you
da...ai spus corect...
prima inmatriculare in 2006.
fabricatie 2005.
in 2006 nu s-au mai fabricat aceste modele,s-a trecut la facelift,modelul cu lupe,bara fata/spate cu cealalta constructie si stopuri spate cu pozitia la orizontala,nu verticala.

uita-te in carte sa vezi dupa seria caroseriei exista ceva de genul.../2005 (in cel mai fericit caz)
nu anul primei inmatriculari este anul fabricatiei.
eu am una care a stat in franta "la raft" si am cumparat-o in 2007...are prima inmatriculare in 2007...inseamna ca este fabricatie 2007?
bafta la vanzare!
biktel
ce cod motor ai? trebuie sa fie de forma k9k 7xx. doua motorizari de 1.5dci euro 4 cu 6 trepte si injectie siemens s-au pus pe masina, una din 2005, cealalta din 2007. Deci ori e 2005 ori 2007. dar dupa cum spunea taxi4you, fara facelift zic ca e 2005. bafta la vanzare
pitura catalin
Nu stiu de ce va tot agitati daca oricum nu va intereseaza masina mad.gif
De curios e 732
argon
QUOTE(pitura catalin @ 6 Mar 2013, 21:53)
Prima inmatriculare 23 01 2006 chiar vrei sa-ti trimit copie dupa certificatul de inmatriculare de Franta?
*



N'ar fi rau, sa se clarifice ca nu a fost CTTE devenita la RAR romania cu 5 locuri, si km aia declarati sunt o gluma.
clr
Dat fiind ca are patru usi eu zic ca remarca ta e rautacioasa, masina nu prea avea cum sa fie Societe, sau cum dracu se chemau furgoanele alea.
Pentru initiator: prima inmatriculare Ianuarie 2006 , dar anul de fabricatie e 2005, din 2006 s-a lansat faceliftul, iar asta nu e facelift.
Cred ca dincolo de anul de fabricatie, mult mai important ar fi sa specifici prima inmatriculare in Romania impreuna cu starea taxei/timbrului de mediu (ca anul l-ai pus din ce am vazut). Adica s-a platit taxa, ai vreo actiune de recuperare a ei etc.

Free up!
argon
Exista destule si in 4 usi, important e sa fie bicorp alb, diesel, cu ac manual si pilot automat, in rest sunt si cu 2 si cu 4 usi.
taxi4you
@argon...
chiar foarte multe societe in 4 usi si masini de politie cu perete despartitor...eu am avut una.
chiar am vrut sa-i folosesc la taxi-metrie acel perete despartitor...dar nu a dat bine la agreere taxi...replica..."nu este obligatoriu in romania.

pentru initiatorul topicului...
daca vrei sa-ti vinzi masina,incearca sa fi cat mai "sociabil"...cu cerintele de vanzare,adica...posteaza fotografii cu interiorul,motorul,portbagajul,canapele,volan...indicii ce ar putea duce la starea masinii.

de regula cand citesc anunturi cu detalii eronate despre o masina,chiar daca imi place acea masina...nu o cumpar pentru ca proprietarul mi-a indus fenomenul de neincredere.

intalnim si pe sit-uri de specialitate anunturi gen...full...fara piele...fara navigatie...fara clima...fara pilot automat...etc.
tasteaza dupa criterii cu pilot automat de exemplu sa vezi cate masini iti apar si cate detin acel pilot automat...
exemplele pot continua.
morala...
o descriere exacta si prezentare la fel duce la comercializarea produsului...altfel te intrebi de ce nu vinzi sau de ce toti vor sa scada jenant de mult pretul.
Bafta la vanzare!
pitura catalin
Am specificat mai sus inmatriculata inRO 11 2012
Taxa nu este recuperata
Masina este autoturism si nu a fost utilitara cum cred unii
cumtecaut
Catalin,ai sa iti vinzi masina pe forumul acesta cand o sa scada pretul la carburant la 1 leu.
tu nu vezi ca majoritatea colegilor de pe acest forum nu sunt interesati de achizitie?
ei vor sa aiba postari, in rest... fara cuvinte.
dragi,colegi care "sunteti interesati" de achizitie:cereti serie VIN si aveti toate raspunsurile despre an de fabricatie.
bafta la vanzare
diesel_power
De-aia e forum, sa discutam. Cui nu-i convine, sa se duca pe autovit.
Fiecare postare e up grauit, btw.
pitura catalin
Ai dreptate cum.... au gresit numele forumului mai degraba e forum comentatori nu forum reno
taxi4you
asta este ghinionul tau...ca ai postat aici.
tu vi sa dai prosteala la meganisti???
asta cu fabricatie 2006 sau alte imbarligaturi...nu mai tine nici pe autovit,dar aici.
nu suntem comentatori...suntem cunoscatori,este o mica mare diferenta!
nu ne inveti tu sa ne incaltam...am avut timp sa ne invatam singuri.
chiar crezi ca aici suntem foarte multi care nu au avut in viata lor un megane???
in primul rand cand ai venit si ai spus ca masina ta este fabricatie 2006...ne-ai facut prosti pe toti!
de ce nu atasezi foto si cu interiorul?
bafta la vanzare!

10 Mar 2013, 21:30:
si daca vrei sa stii...eu chiar vreau sa cumpar nu un megane...doua megane,sa le pun la treaba...
sunt foarte multumit de ele,de randamentul care il dau pentru taxi-metrie.
pitura catalin
Ne vandut se poate inchide!
Multumesc forum reno!


















Cel mai destept cedeaza
taxi4you
stai linistit...
au cedat mai multi destepti...la anuntul tau!
radmasa.gif
anunt venit cu prosteala pe fata...
ai incercat si tu...
bafta in continuare!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.