Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Motor 1.6 compatibil cutie 4 trepte?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
GsMoKe13
Salut!Stie careva daca motorul de 1.6 de pe nova,berlina,papuc este compatibil cu o cutie cu 4 trepte frantzuzeasca,folosita momentan pe o dacie cu motor 1.3?...va multumesc pentru sustinere si pentru raspunsuri anticipat.

P.S.Sunt mandru ca intr un final am avut curajul sa ma alatur voua.RESPECT
TXzamora88
Pai da ,nu vad dc nu...Adica,parerea mea biggrin.gif
Leo0608
cutia 4 fr e scurta,o sa le rupi capu la astia cu cutii 5 ro lungi de pe dacie
fa-i o revizie la motorul de 1,6, un carburator de pe o masina straina dublucorp si chiar poti sa zici ca ti-ai facut masina!
Black%Snake
QUOTE(GsMoKe13 @ 14 Mar 2013, 21:33)
Salut!Stie careva daca motorul de 1.6 de pe nova,berlina,papuc este compatibil cu o cutie cu 4 trepte frantzuzeasca,folosita momentan pe o dacie cu motor 1.3?...va multumesc pentru sustinere si pentru raspunsuri anticipat.

P.S.Sunt mandru ca intr un final am avut curajul sa ma alatur voua.RESPECT
*



Poti sa pui linistit motoru de nova pe cutia de dacie in 4 tr, asa ceva am eu acum pe masina si merge super bine. Se merita aceasta modificare doar in cazul in care cutia ta merge foarte bine si se comporta ok. Nu stiu daca o sa mergi frumos cu masina sau ii dai si plecari tari si alte chestii dar iti zic ca o sa reziste cutia la motorul stock de 1.6 Poti sa pui si volanta cu kitul de ambreiaj de 200 ca intra acolo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.