Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spalare interior
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Andrey RMA
Salut.dupa o iarna lunga a venit si vremea curateniei.as vrea sa stiu daca a spalat vreunu dintre voi materialul de pe usi...imi e frica sa nu o stric...spunetimi daca ati facut-o si cum ati procedat.aaa da,si fata de usa as dorii sa o spal dar cu ce se ia mai bine?
SYL
Incerca cu Cif...
Andrey RMA
ai incercat tu cu Cif?eu nu vreau sa fac teste,doar sa o curat si sa fie ca noua.cu ce ati spalat-o voi?
bobo77
Cu Vanish am spalat eu scaunele si a iesit ok, nu vad de ce nu ar merge si la tine.
SYL
QUOTE(Andrey RMA @ 16 Mar 2013, 18:44)
ai incercat tu cu Cif?eu nu vreau sa fac teste,doar sa o curat si sa fie ca noua.cu ce ati spalat-o voi?
*



Nu la Logan (ca e inca nou si nu a apucat sa se murdareasca, si oricum fetele de usi sunt ele negre/gri inchis, deci nu se vede asa usor murdaria), dar am folosit la Symbol si la Supernova de am avut-o inainte.

PS. Nu inteleg de ce mai pui intrebari, daca cand ti se raspunde ai ceva de "obiectivat"...
tribunul
Are dreptate sa intrebe, este o solutie speciala pt. Logan, se gaseste la orice dilar Dacia, doar trebuie sa intrebi de solutia speciala pt. curatat fete de usi de la Logan.

Nu incercati cu Cif, Vanish sau alte porcarii ca va pierdeti garantia.
SYL
Pierzi garantia la ce ?? wacko.gif
Andrey RMA
[quote=SYL,16 Mar 2013, 23:47]
Nu la Logan (ca e inca nou si nu a apucat sa se murdareasca, si oricum fetele de usi sunt ele negre/gri inchis, deci nu se vede asa usor murdaria), dar am folosit la Symbol si la Supernova de am avut-o inainte.

Al meu are fetele de usi simple...un grii si se vede foarte urat,si nu e de garatie,a iesit de mult din garantie.

17 Mar 2013, 09:27:
Am vorbit cu un var care are tot logan exact ca al meu(fiind luate la o diferenta de 3 zile)si el a spalat totul cu Vanish(fetele de usi si scaunele) cu acest produs http://www.vanish.ro/product.php?id=10 (nu fac reclama).spor la lucru tuturor care doresc sa faca o curatenie de primavara! smile.gif
sorin1983
se ia o bucata de perdea(pentru materialul textil de pe usa), se face spuma cu biocarpet spre exemplu si se da cu perdeaua si cu spuma pana sa se curata. pentru plastic orice detergent dat cu o periuta ca sa intre si in striatii.
CatalinCTM
Aia cu perdeaua e maxima si tardiva pentru ca nu elimini mizeria , doar la suprafata o stergi putin , jegu ramane in buretele care este sub acel material textil . Eu le sterg cu o carpa din microfibra + apa calduta + Biocarpet sau Pulimax de la Mafra . Plasticele le sterg cu Pulimax , de praf/noroi/mizeria , si dupa le dau cu Diamant Plast (tot de la mafra) sau mai folosesc o solutie de la Turtle Wax pentru plastice (de la carrefour' ) .
sorin1983
eu am dat solutia din popor... eu le spal la injectie extractie la un baiat care are aici pe forum anunt sau la spalatorie... si am asa o retinere ca loganul ar avea buretel sub materialul ala de pe fetele de usi...
user2000
se ia vine cu vanish sau cu clean[de geamuri] toata fata de usa se poate curata ca nu se intampla nimic biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.