Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]imbrac volane in piele
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
cristian 18i RT
imbrac volane in piele
pret 150 lei
beberazvan_n
Salut, de unde esti?
cristian 18i RT
sal.
din arad
dadoshel
ai reusit sa obtii piele bej pt privilege?
crezi ca poti imbraca si o nuca schimbator?
R19/16v
Nota 10 pentru initiator!
cristian 18i RT
dadoshel nu am gasit nuanta aceia bej, doar mai inchisa la culoare

R19/16v mari multumiri.
oanadenisa
sal
poze cu volane de clio ai?
pe culoare gri
as dori o combinatie de piele perforata si normala
ghitza
sal .sunt din ARAD mai exact SANTANA ,am un E46 ,poti sa il imbraci ca si in prma poza?si un pret si timpu cat dureaza ,numa bine
cristian 18i RT
QUOTE(oanadenisa @ 27 Mar 2013, 16:45)
sal
poze cu volane de clio ai?
pe culoare gri
as dori o combinatie de piele perforata si normala
*



sal. piele gri am dar depinde de zonele care le vrei in gri.mai am doar vreo patru bucati inguste, de aceia intreb de zonele care le vrei in gri.


sal. ghitza
da teoretic se poate dar depinde de ce volan ai pe E46 ca sunt vreo 7 tipuri de volane puse pe E46.
timp executie aprox. 6 ore.
pret. 150 lei
oanadenisa
sal
las la latitudinea ta
trimite mi adresa ta sa il pun la curier
mihalacheGhe
Salut, sunt si eu interesat sa imbrac volanul in piele la logan Ph1.
Problema este ca eu sunt din ilfov la 30 km de Bucuresti.
Daca ai drum prin Bucuresti ma inscriu si eu.
Prin curier este un pic mai complicat pt. mine din doua puncte de vedere:
1. Problema dezactivarii/activarii airbagului
2. Folosesc masina in fiecare zi- fac naveta la serviciu in Bucuresti

Stima!
claudiu.manda
@cristian 18i RT: pentru cel de Clio din poza, tot 150 lei?
cristian 18i RT
mihalacheGhe sal. prin bucuresti nu cred ca ajung . dar da un search pe google ca am vazut ca sunt si prin bucuresti ,constanta care pun piele pe volane.


claudiu.manda - da tot 150.
mihalacheGhe
cristian 18i RT: Mersi frumos de raspuns, am cautat prin Bucuresti dar pretul este mai ridicat.
Nu se poate sa-mi faci o husa gata de cusut, sa mi-o transmiti prin posta sau curier si sa o cos eu pe volan?
Stima!
R19/16v
Mergi si tu cu taxiu' 3 zile, ca tot nu acoperi diferenta de pret de la arad la bucu.
nonic
Recomand cu incredere!!!
Sunt un client foarte multumit!!! O lucrare facuta in urma cu 1 an si jumatate si se pastreaza in conditii excelente!
mihalacheGhe
R19/16v: radmasa.gif

Stau in Ciolpani, Ilfov, deci nu mere wink.gif
R19/16v
Nici cum vrei tu n-o sa mearga.
mihalacheGhe
Ma gandeam eu ca nu o sa mearga dry.gif
cristian 18i RT
mihalacheGhe.daca te intereseaza si vrei iti cumpar un volan de la dezmembrari til fac si til trimit.
pret 150 lei volanul + pret volan.

cu husa nu te pot ajuta asta nu e chiar o husa , trebuie taiat volanul pentru distanta la airbag canale pe coroana, spitele pe spate e mai complicat de cat pare.
si nu vreau sa ma injuri ca no sa reusesti.


nonic. stima,multumesc pentru apreciere si reclama.
mihalacheGhe
Multumesc mult, faci o treaba extraordinara.

Sunt interesat, dar nu stiu cum sa fac sa ies mai bine.
Cat costa un volan la tine?
Daca ti-l transmit pe al meu prin curier, ies mai ieftin per total?

Multa bafta!
cristian 18i RT
QUOTE(mihalacheGhe @ 29 Mar 2013, 16:20)
Multumesc mult, faci o treaba extraordinara.

Sunt interesat, dar nu stiu cum sa fac sa ies mai bine.
Cat costa un volan la tine?
Daca ti-l transmit pe al meu prin curier, ies mai ieftin per total?

Multa bafta!
*



salut.
da daca il trimiti pe al tau iesi mai ieftin cu vreo 25 lei decat daca as cumpara eu unul de aici.
mihalacheGhe
Ok, atunci voi astepta pana la sfarsitul lunii, si ti-l trimit cred pe data de 30.04.2013 pentru ca se va da liber de 1 mai si ma pot lipsi de masina pana pe 03.05.2013.
Si pana atunci strang si banuti, si ne hotaram si la model, culoare si textura, bibeinteles in functie de ce materiale ai si tu.

Te rog mult, da-mi si mie adresa de corespondenta, sa fac calculul la fan curier, am vazut ca esti din Arad dar nu stiu localitatea.

Si eventual dac stii sa-mi spui si mie cat cantareste un volan.

Mersi frumos!

stima! smile.gif
gutui
salutare. imi place ceea ce faci si vreau....dar intreb din acelasi motiv - nu ma pot lipsi de masina. Cu cat cumperi un volan de M II.1 (-11.202) de acolo ca apoi sa-l imbraci si sa-l trimiti ??
cristian 18i RT
mihalacheGhe. ai PM.


gutui.
mai bine pui o poza cu volanul tau sa-l vad sa stiu exact despre care e vorba,
nu cred ca e doar un singur model pus.
R19/16v
Ba da...
cristian 18i RT
gutui.
am gasit volan de megan dar cere 100 lei, eu zic ca e cam scump.
RadulescuRomulus
nu lasi si tu un nr de telefon?
cristian 18i RT
QUOTE(RadulescuRomulus @ 7 Apr 2013, 18:40)
nu lasi si tu un nr de telefon?
*



asta e numarul meu de telefon. 0729633190
tupeu_adrian
am un symbol si as vrea sa imbrac volanul ca in poza de mai jos doar ca pe diferite nuante......volanul in bej sau crem cu piele perforata, acolo unde e griul vreau negru tot perforat si as vrea cusatura sa fie neagra sau rosie nu stiu ce ar da mai bine dar cred ca rosu....astept un raspuns daca poti ceea ce cred ca reusesti, un pret si un timp a lucrarii pt ca masina mea este taxiu si nu prea ma pot descotorosi prea mult de ea (bani) smile.gif....la mine timpul inseamna bani, fiecare zi pierduta e o zi fara bani biggrin.gif....stima
cristian 18i RT
QUOTE(tupeu_adrian @ 7 Apr 2013, 23:58)
am un symbol si as vrea sa imbrac volanul ca in poza de mai jos doar ca pe diferite nuante......volanul in bej sau crem cu piele perforata, acolo unde e griul vreau negru tot perforat si as vrea cusatura sa fie neagra sau rosie nu stiu ce ar da mai bine dar cred ca rosu....astept un raspuns daca poti ceea ce cred ca reusesti, un pret si un timp a lucrarii pt ca masina mea este taxiu si nu prea ma pot descotorosi prea mult de ea (bani) smile.gif....la mine timpul inseamna bani, fiecare zi pierduta e o zi fara bani biggrin.gif....stima
*



sal.
piele perforata am doar pe negru.
timp de lucru aprox. 6 ore.
pret 150 lei.
tupeu_adrian
un PM te rog atunci cand primesti piele perforata bej....asta e si intentia de a mai deschide interiorul masinii la culoare...de negru sunt satul wink.gif....numai bine si astept PM cand vei primi marfa biggrin.gif
gutui
mda, multumesc pentru interesul care ti l-ai dat...nu stiu pretul unui volan, dar cred ca o sa mai astept putin pana trec la aceasta operatiune, financiar acum nu stau chiar bine. O sa revin cu o comanda...dar pana atunci mai pune poze cu alte lucrari sa mai vedem. smile.gif ...sa se bucure si ochiul nostru.
PS: ...si spor la treaba si la comenzi.
cri8sti
Domnu'? O cotiera de laguna 1, poti sa o "imbraci" in piele? De preferat perforata gri - la nuanta cu interiorul/volanul. Si un pret m-ar interesa
Diac
QUOTE(gutui @ 9 Apr 2013, 14:34)
mda, multumesc pentru interesul care ti l-ai dat...nu stiu pretul unui volan, dar cred ca o sa mai astept putin pana trec la aceasta operatiune, financiar acum nu stau chiar bine. O sa revin cu o comanda...dar pana atunci mai pune poze cu alte lucrari sa mai vedem. smile.gif ...sa se bucure si ochiul nostru.
PS: ...si spor la treaba si la comenzi.
*



Cand te decizi, am eu un volan de MII pe care pot sa ti-l imprumut. Asta daca esti din Bucuresti.

Pentru cristian 18i RT : conteaza starea volanului ce trebuie imbracat? Am unul foarte deteriorat, a devenit chiar sfarâmicios.
cristian 18i RT
cri8sti.
momentan nu am gri perforata.
pret ar fi 50 lei. cotiera
150 lei volanul

pentru Diac.
in mare nu prea conteaza le repar eu dar sa nu fie lipsa bucati din volan.

pentru andrei_vul.
asta este cusut cu ata alba. volanul lui R19/16v

<span class='edit'>9 Apr 2013, 23:50:</span>
gutui ai cerut niste poze cu ce am mai facut.
acestea au fost fara piele pe iele.
cel de renault a avut piele pe iel.
am sa mai revin cu poze.
madkat
Am una bucata volan Alfa 156 generatia 1 - original cu piele.
As vrea schimbarea pielii cu neagra neperforata. Asta ar insemna 150ron?

Apoi din experienta - cat ma costa curier/posta atlassib pana la tine si inapoi?

multumesc
kaferfan
salut...este singurul model de cusatura cu care lucrezi?
Level1
Salut ,
Volanul de Opel din ultimile poze este facut din unul normal ?
Adica nu sport si model fara piele(normal) ?

Multumesc!
cristian 18i RT
sal.
pentru madkat. da tot 150.
curierul nu stiu cat. dar sun maine si te anunt.


pentru kaferfan. sunt 4 modele de cusaturi se poate face care vrei.am sa revin si cu poze.

pentru Level1. da volanul a fost cel normal fara piele si cocoase, atasez poza.inainte si dupa.
madkat
ok, astept semn cu curierul.
multumesc
dadoshel
sa nu uti te rog ca sunt inscris cand apare piele bej la nuanta potrivita smile.gif
cristian 18i RT
sal.la cargus 20 lei tur si la retur cu ramburs cam 38 lei.
la posta este mult mai putin dar dureaza mai mult.

dadoshel nu am uitat cum gasesc te anunt
Diac
Ma intereseaza, da-mi si mie un pm cu datele de contact ca sa-ti trimit volanul. Mai am unul pe masina asa ca nu e o urgenta extrema.
tupeu_adrian
sper ca nu ai uitat sa ma anunti si pe mine cand primesti piele bej perforata
cristian 18i RT
QUOTE(Diac @ 12 Apr 2013, 12:26)
Ma intereseaza, da-mi si mie un pm cu datele de contact ca sa-ti trimit volanul. Mai am unul pe masina asa ca nu e o urgenta extrema.
*



ai PM.

12 Apr 2013, 12:38:
sal. tupeu_adrian; nu am uitat sincer si pe mine ma intereseaza mai fac si ieu un leu de o paine.
madkat
ok - da-mi si mie te rog mp cu adresa de posta pe care ti-l pot trimite. Platesc transportul eu catre tine - si apoi la "intoarcere" mi-l trimiti ramburs 160ron cat sa iti acopere transportul tau

am alt volan pe masina, deci nu e urgenta nici la mine.

multumesc
cristian 18i RT
QUOTE(madkat @ 12 Apr 2013, 13:13)
ok - da-mi si mie te rog mp cu adresa de posta pe care ti-l pot trimite. Platesc transportul eu catre tine - si apoi la "intoarcere" mi-l trimiti ramburs 160ron cat sa iti acopere transportul tau

am alt volan pe masina, deci nu e urgenta nici la mine.

multumesc
*



ai PM.
CatalinBI
cat ma costa sa schimb pielea de pe o maciulie de megane 2 , este pielea crem dar este uzata si vreau sa o schimb.
Level1
Salut ,
Foarte frumoasa lucrarea !
Da-mi si mie te rog un nr.tel.as dori sa vb sa iti trimit 2 volane .
Vreau sa stiu daca iti pot trimite banii intr-un cont si apoi volanele (e mai ieftin transportul pe curier ).

Multumesc !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.