Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cod casetofon dacia logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
alfabit
QUOTE(Georgianageosha1996 @ 18 Mar 2020, 11:05)
Cd-ul nu l-am putut scoate, am auzit ca se paote afla si dupa seria masinii..smile.gif
Este : UU1BSDM3K47004078 mulțumesc!
*



Se poate după seria VIN a mașinii, access pe serverul de coduri uzina Dacia-Renault : https://www.renault.net
Orice reprezentanță autorizată de ajută cu asta, bineînțeles contra cost și având toate actele de proprietate ale auto respectiv
Jhoon98
Buna ziua ! Am achizitionat recent o Dacia Duster SH si are radioul blocat, m-ati putea ajuta cu codul de deblocare ? 
Va pun la dispozitie seria VIN 
UU1HSDANG52803736

Se poate afla codul asa ? Nu as vrea sa demontez radioul de pe masina dar daca va fi necesar o sa o fac. 

Multumesc !
catalin_p6
Buna seara ! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un cod la radio logan cu seria UU14SDAG452690237 ! MULTUMESC
klaus
dupa VIN, mergi la reprezentanta sa-ti dea codul
Aici pune poza cu eticheta de pe casetofon (scoti casetofonul din bord, faci poza la eticheta aia mare, bagi casetofonul la loc.
catalin_p6
E logan model 2015 si nu stiu sa scot casetofonul
klaus
fa o poza la casetofon sa ne dam cu parerea cum se scoate.
catalin_p6
Hai ca am gasit pe youtube cum se scoate , revin in cateva minute.Sunt la munca si e nasol tare fara muzica .

22 Apr 2020, 23:13:
Poza casetofon.
RazvanF
8257
catalin_p6
Multumesc RazvanF
klaus
pentru cine nu stie, se iau ultimele 4 caractere din sir si se baga intr-un generator de coduri de renault
andrei302
salut,
am schimbat si eu bateria la un doker si am nevoie de codul de radio.
Daca ma puteti ajuta.

port code 281150954R
supplier code 269779
model HARN1003
RV2D- C3000E



multumesc
xmisterx
Incearca 0042
Bogdanel123412
Buna ziua,

Conduc un logan 1,5DCI din 2015. Am schimbat recent bateria cu una noua si in urma procesului imi cere codul pentru playerul audio, format din 4 cifre.

Seria Sasiu : UU14SDCH453962826

Precizez ca nu pot sa desfac playerul deoarece este masina firmei.
Va rog sa ma ajutati.

Multumesc,
Zi frumoasa!
dacia vlog
Un tutorial, poate te ajuta.
https://www.youtube.com/watch?v=wLb5W7lQyqY&t=1s
cata1982
Buna seara

Ma puteti ajuta cu un cod pentru casetofon va rog?
Aveti atasata poza cu ce este pe casetofon.

Nu am reușit sa urc poza, va las aici cateva date:

Part code:281156162R
Supplier code:417434
Model no. HARN1005
RV3D-R3030E-P

Mulțumesc
virusalexx
salut , imi poate spune cineva codul pentru : UU14SDE3456045066
va multumesc
dan_mec30
Salut!pentru cod casetofon dacia doker
UU18SDPH558874905 ma ajuta cineva este masina de la firma si i-am schimbat bateria acum merg pe mute. Va multumesc
Mihnea21
Imi poate spune si mie cineva codul de la radio?
VIN: UU1ISDAEH36707754
Nelu765
Va rog frumos sa imi dati un cod pentru un radiocasetofon daewoo cielo, puteti sa vedeti toate detaliile in poza, Multumesc Anticipat!
Malancus Nicolae Daniel
Buna seara as dori sa ma ajutati cu gasirea codului la casetofon am avut o in service si au scor borna bateriei seria sasiuUU14DAA448502740
FRATELLO
Coduri se pot calcula dupa seria playerului. Cu VIN-ul mergeti in service Dacia.
Cititi si posturile anterioare !!!
Ziad
Cum pot sa aflu cod radio dacia dokker 2015


23 Jan 2021, 12:49:
Puteti sa mi ajutati cu cod radio?
Dacia dokker 2015
S.m: UU10SDA3553407749

MERSI
FRATELLO
In postul care il precede pe al tau ai rezolvarea !
Cosmin.nova
Salutare colegi!
Un prieten mi-a donat un casetofon gasit prin magazie de logan 1 pe care l-am montat pe Loganul meu. Evident nu am codul la el si nici ala nu il stie...ma puteti ajuta va rog?

scrie ambutisat 0704064

https://ibb.co/Nr9fCP2

https://ibb.co/mqrP4Bf
FRATELLO
Asa, de curios, te-ai uitat macar o pagina in urma ? Sau ce scria exact sub postul tau ?
Cosmin.nova
QUOTE(FRATELLO @ 1 Apr 2021, 19:10)
Asa, de curios, te-ai uitat macar o pagina in urma ? Sau ce scria exact sub postul tau ?
*


da dar casetofonul meu NU are eticheta aia pe spate, cu modelul sau o serie sa un cod QR

arata fix ca in poze...DAIA cer un sfat.. ma duc la reprezentanta ptr un casetofon care nu stiu de pe ce masina provine..
sorin1983
daca nu are eticheta (pe lateral nu in spate) la gunoi. nu merita sa iti bati capul si nimeni nu poate sa ti-l afle.
acipri
QUOTE(sorin1983 @ 1 Apr 2021, 22:40)
...nimeni nu poate sa ti-l afle.


stie electronistii astia ce are de facut, afla si pe mama coduloui dar pai cod de rcd renalut !

ca costa cit nu face tu stii cit platesti dar codul se afla ...

tongue.gif
Cosmin.nova
QUOTE(sorin1983 @ 1 Apr 2021, 21:40)
daca nu are eticheta (pe lateral nu in spate) la gunoi. nu merita sa iti bati capul si nimeni nu poate sa ti-l afle.
*


m-am uitat pe lateralul casetofonului DUPA ce am cumparat alt casetofon... (un PNI). Asta e

O poza cu eticheta: https://ibb.co/KKLsw1q
Poate are cineva bunavointa sa ma ajute, multumesc!
Gil26
In pagina precedenta, postul #560, s-a explicat destul de clar cum se procedeaza pentru aflarea codului (se introduc intr-o aplicatie ultimele patru cifre din sir sau se scaneaza codul de bare), la fel si mai jos in aceasta pagina, se poate alege orice aplicatie se doreste, este si una a unui roman: Catalin Florescu: Radio code generator
Rzv Rzv
QUOTE(sorin1983 @ 1 Apr 2021, 21:40)
daca nu are eticheta (pe lateral nu in spate) la gunoi. nu merita sa iti bati capul si nimeni nu poate sa ti-l afle.
*




Bună ziua, am cumpărat de curând o Dacia Solenza care are un radio cd de Sandero sau Duster

Nu dețin codul și nu are etichete pe el

Modelul este r008 90 cd europe

Mă poate ajuta cineva ? Unitatea are opțiunea in meniu de PRE-CODE ?
Petricavs
Buna ziua,

Vin la voi cu o mare rugaminte. Am mare nevoie sa aflu codul de deblocare la cd playerul de pe duster 2010. Nu mai am cartea / manualul de utilizare.Ma poate ajuta va rog cineva?

Multumesc anticipat!

Atasez o fotografie cu seriille de pe el.
Petricavs
Am aflat codul. Multumesc.
Rzv83
Salut! Nu stiu daca scriu unde trebuie dar am nevoie urgenta de ajutor… am inchiriat un logan si maine dimineata trebuie sa il predau. Problema este ca am ramas fara baterie si acum imi cere codul la casetofon.
RazvanF
Fără datele de pe eticheta nu poți afla codul.
Cornel R
Buna ziua! Va rog frumos, cine ma ajuta si pe mine cu un cod de casetofon la un Logan. Este masina de serviciu, am primit-o astazi si nu ii stie nimeni codul. Multumesc anticipat! Serie sasiu UU14SDCH453726214
Adytza 14
Buna ziua nu stiu ce cod are casetofonul.va atasez raionul masini
Richard998
Buna ziua, ma puteți ajuta sa găsesc codul de la casetofon, am avut o problema la partea electrică și l-am pierdut.
RNRC2560077207
RENRCD200-00
FD0406220077207
8200354517
W496- SECURITY
Mulțumesc !
COSCAT22
Buna ziua!
Ma puteti ajuta cu codul de la un Blaupunkt Logan VIN: UU1LSDA3P45157556
Masina a fost cumparata de noua de socrul meu in 2011 dar nu are pe factura codul si la schimbarea bateriei...nu stiu ce sa ii bag....
Multumesc!
Iliescu Adrian
Bună seara. Ajutați-mă vă rog să aflu un cod la casetofonul de pe o Dacia Dooker.
Gil26
Salut,
pentru a afla codul casetofonului fie mergi intr-o reprezentanta Dacia cu seria VIN fie desfaci casetofonul si vezi datele de pe eticheta din spate sau lateral (scrise ex ca in postul #588 sau poza din #582) apoi se poate calcula \afla codul casetofonului tau.
Gabycony
Bună ziua.
Puțin ajutor pentru aflarea unui cod de casetofon Logan MCV 2015
UU17SDAG451974771.
MULTUMESC


27 Feb 2023, 11:59:
Nu funcționează cu cele 2 programe.
Nu recunoaște serie sasiu
Gil26
Daca cele doua programe au fost ceva gen Dacia\Renault Radio Code Generator e normal sa nu "recunoasca" seria VIN.
vali1310
Salut baieti am si eu nevoie de un cod de la radio cd ul masinii mele cu seria: 7700426414S137.
Am gasit un site ul astaasta , este bun?
ValentinaBoata
Buna. Ma poate ajuta cineva, va rog, cu un cod casetofon. pt logan 2006 . UU1LSDAAH35974722

Va multumesc frumos !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.