Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] dacia supernova defecta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mcb70b
VAND dacia super nova, fab 2003 clima, AC functionabil, inchidere centralizata pe cheIe, 120 mii km, acte in regula.

ca defect, mi s-a rupt distributia in mers, si am fost la un service in zona unde mi s-a rupt si mi s-a cerut destul de mult ca sa o fac, si prefer sa o vand ca nu am suma aceasta fiind si student . Masina se vinde intreaga, doar aerul cine il vrea il dau separat, masina se afla in PLOIESTI.

ca pret as dori undeva la 2000 ron neg, am schimbat f multe la ea, si sper sa imi recuperez macar o parte din bani. Tel. 0735.458.342 email. luy_27@yahoo.com
ph88dmc
salutare, zi-mi si mie cam cat te-ar costa sa o repari, problema este ca taxa de mediu cam face probleme pe aici pt o super nova este undeva de 1000 e , ms mult dar te rog zi-mi cam cat te-ar costa sa o repar?
mcb70b
1000 ron cu tot cu manopera
amadi
QUOTE(mcb70b @ 4 Apr 2013, 16:30)
1000 ron cu tot cu manopera
*

iti dau eu motorul cu 500. 100.000km, bine intretinut. daca te intereseaza da-mi pm
mcb70b
nu pot da pm, si montajul cam cat ar fi?
BoR
Masina pare a arata foarte bine. Incearca sa faci un efort sa o repari.
Daca totusi esti hotarat sa dai separat instalatia de AC, sunt interesat, mai ales ca nu suntem chiar departe ca distanta, eu fiind din Buzau.
MyKe89
Poti enumera acele subansamble schimbate recent?
amadi
QUOTE(mcb70b @ 4 Apr 2013, 17:00)
nu pot da pm, si montajul cam cat ar fi?
*

4-5 ore de munca, nu cred ca mai mult de 200lei wink.gif . eu nu as cere mai mult.
QUOTE(BoR @ 4 Apr 2013, 18:36)
Masina pare a arata foarte bine. Incearca sa faci un efort sa o repari.
Daca totusi esti hotarat sa dai separat instalatia de AC, sunt interesat, mai ales ca nu suntem chiar departe ca distanta, eu fiind din Buzau.
*

scuze ca ma bag peste afacerea ta, am si eu ac de dat. daca te hotarasti sa o repari poti sa ma suni. 0723611022
mcb70b
pai vino intr-o zi cand ai timp sa il demontam si iti dau ac....
amadi
nu ne-am inteles bine. eu am si motor si ac de vanzare. pe motor vreau 500. pe ac, ii spuneam colegului ca am si eu de vanzare daca te hotarasti sa-ti repari masina smile.gif .
am omis un "enter"
mai mult de 200lei nu face schimbatul motorului. te mai costa uleiurile si alte consumabile necesare oricarei revizii. daca nu era taxa de poluare ti-o luam eu.
numai bine!
GOLAN 91
Te pot ajuta si eu cu un motor cu 30.000km 1.000lei cu tot cu montaj,sau duar motoru 800lei gol,fara accesori.0762659079.Sau daca ai nevoie duar de chiuloasa vorbim.
amadi
QUOTE(GOLAN 91 @ 4 Apr 2013, 23:47)
Te pot ajuta si eu cu un motor cu 30.000km 1.000lei cu tot cu montaj,sau duar motoru 800lei gol,fara accesori.0762659079.Sau daca ai nevoie duar de chiuloasa vorbim.
*

dovedesti cei 30000 sau e tot cartea service a mea? . nu te supara, acu, e simpla discutie smile.gif. daca nu era taxa de mediu eu o luam pana acum, am nevoie de tras remorca in camp la tara. au fost masini bune la motoare si mai ales la cv. pacat ca ... caroseriile au lasat de dorit.
numai bine!
alinmateescu
QUOTE(mcb70b @ 4 Apr 2013, 16:09)
VAND dacia super nova, fab 2003 clima, AC functionabil, inchidere centralizata pe cheIe, 120 mii km, acte in regula.

ca defect, mi s-a rupt distributia in mers, si am fost la un service in zona unde mi s-a rupt si mi s-a cerut destul de mult ca sa o fac, si prefer sa o vand ca nu am suma aceasta fiind si student . Masina se vinde intreaga, doar aerul cine il vrea il dau separat, masina se afla in PLOIESTI.

ca pret as dori undeva la 2000 ron neg, am schimbat f multe la ea, si sper sa imi recuperez macar o parte din bani. Tel. 0735.458.342á  email. luy_27@yahoo.com
*

Repara masina singur. Nu te va costa mult, daca esti pasionat si te documentezi bine, cel mai probabil trebuie sa cumperei:
- douŃ supape, una de admisie si una de evacuare,
- o garnitura chiuloasa
- curea si poate intinzator distributie.
Dute in magazin si vezi cat te costa sa repari masina.... daca te hotarasti iti spun pe PM pas cu pas tot ce ai de facut, asta pentru ca esti student!
amadi
QUOTE(alinmateescu @ 5 Apr 2013, 07:07)
Repara masina singur. Nu te va costa mult, daca esti pasionat si te documentezi bine, cel mai probabil trebuie sa cumperei:
- douŃ supape, una de admisie si una de evacuare,
- o garnitura chiuloasa
- curea si poate intinzator distributie.
Dute in magazin si vezi cat te costa sa repari masina.... daca te hotarasti iti spun pe PM pas cu pas tot ce ai de facut, asta pentru ca esti student!
*

ai dreptate colegul. mai bine o repara. dar pana nu da chiulasa jos nu poti sa stii ce e acolo. bine ar fi sa fie doar supapele strambe. depinde si de turatia la care s-a rupt cureaua wink.gif . daca se hotaraste, sa ceara ajutor si i se va da!
adrian.petrov
Sigur aveai cureaua de distributie originala !!!!!, pe care trebuia sa o schimbi macar la 80000 km.
Nu dispera si nu descompune masina ( prin vanzarea climei ) ca sa faci rost de bani pentru motor .
Pentru studenti - si pentru cei fara bani ( pe moment ) - am aratat intr-un post anterior , ca daca tragi masina pe dreapta ( adica nu mergi cu ea ) cam vreo 2 luni ( socotind numai benzina si consumabilele ) - iti faci masina - am socotit cam vreo 500-600 lei in total .
Daca iti faci curaj si ti-o vei face singur - trebuie sa-ti dai jos chiuloasa, apoi o duci la un meserias ( intreaba cu incredere pe forum ), apoi o montezi la loc - vezi tu cum.
Mergi pe principuil ce nu te omoara te intareste.
Considera ca ai un examen picat pe care trebuie sa-l iei - nu dezarma.
Ce ar fi daca - ni s-ar rupe curelele la toti - toti ar trebui sa ne vindem masinile / o gandire pripita - intr-o criza de identitate.
PS.Am fost si eu student si as vrea sa cred ca te inteleg foarte bine.
Adrian wise_guy.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.