Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pompa frana defecta!?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Sasu Vick
Sall 4 all!
Am o pompă frână dublu circuit "defectă" zic eu...avea pierderi de lichid ,am schimbat garniturile la pistonase sau cum le zice...după ce am ansamblato observ că îmi aruncă lichid în borcan când calc frână...și Mi-se aprinde și becul din bord (martor) când calc frână.
App pe gaura conductei unde este și aerisitorul nu iese lichid ,e normal?
Frane nu am decât puțin la sfârșitul cursei pedalei ține ptin.


Multumesc tuturor care au buna voința să mă ajute în privința acestei probleme.
nikuniku
nu ai montat garniturile corect,stifturile de blocare a pistonaselor sigur sunt puse aiurea,asa ca apeleaza la cineva care stie sa repare o pompa de frana,sau cumpara una noua
ghitza
cum zice si NIKU vezi ce ai montat acolo,demonteaza pompa fa-o bucati si uita-te aici pe forum si vezi exact cum vin puse garniturile, supapele din capetele pistonaselor sa nu fie gripate ,stifturile vin cu deschizatura inspre fata masini ,altfel nu deschid supapele de care am zis mai sus,bafta
Sasu Vick
Multumesc tuturor pentru ajutor ,am rezolvat cu ponpa de frână,am luat altă de la s-h,am schimbat garnituri tot ,merge super bine.....Mss tuturor




T.C
TXzamora88
Am si eu o intrebare.Ca sa fac un upgrade,sa trec de la pompa in 3 la pompa in 4,trebuie sa schimb repartitorul + ca mai trb sa adaug o conducta,atat?...Am servo-frana,3 conducte dublu circuit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.