Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suport biciclete pentru masina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
enageM
Salut,
vreau sa achizitionez un sistem de transport biciclete. Am cautat un topic asemanator dar nu gasesc.
Vreau ca sistemul sa poata transporta 3 biciclete si sa se poate monta in spate la masina (nu am carlig) si nu deasupra (caci nu am bare si nu doresc sa fac o investitie prea mare).

Am gasit ceva dar nimeni nu-mi garanteaza ca se va potrivi exact.

Mentionez ca am un Renault Megane II Sedan (berlina).

Ma puteti ajuta, va rog, cu modelul exact si eventual daca aveti vreo poza sa vad cum arata v-as fi recunoscator.

Multumesc.
Laurentziu83
http://www.reno.ro/Transport-auto-bici-t187148.html
alexov
Mi se pare ca acopera stopurile, ceea ce poate sa fie periculos pentru siguranta ta si a bicicletelor tale.

De asemenea, faptul ca nu sunt stabilizate in partea de jos nu mi se pare ok, pt ca se misca si se lovesc intre ele in timpul transportului. Raman la parerea mea ca barele transversale si suportii pt aceste bare transversale raman cea mai buna optiune. Exista fel de fel de variante si preturile nu mai sunt de speriat.

Plus ca sunt plurivalente barele alea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.