Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: JOS taxa auto 2013
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Pages: 1, 2
MyKe89
Petitia a fost creata de un avocat, Coltuc. Nu am retinut prea multe detalii.
velceani
se pare ca la cel putin 100000 de semnaturi se poate face ceva, sa se treaca mai departe la alt nivel...

Asa ca mai dureaza.
cosstti
Se pare ca pe acest numar mare de samnatari (greu de strans) s-au bazat si guvernantii cand au clocit o asemenea lege discriminatorie. De aceea stau si ei acum linistiti si nu le pasa.
"Dureaza" zici? Pai or fi cu totul 100.000 de nemultumiti ca sa se intample ceva?
velceani
cred ca sunt mai multi, dar din lipsa de informare sau ignoranta nu semneaza asa ceva...
cosstti
Lipsa de informare este intradevar un motiv, dar adevaratul motiv este comoditatea si resemnarea... sper ca imi vei da dreptate.
Sant din Iasi si stiu ca voi cei din sud aveti o oarecare aversiune fata de moldoveni care sunt mai conservatori si blegi in viziunea voastra.
Eu am convingerea ca nu este chiar asa de catastrofala situatia.
Am spertante ca situatia se va remedia in ce priveste doleantele noastre.
Nu uita ca "Unirea ne da puterea!"
Salutari de la Iasi!
velceani
man, nu am nici un fel de sentiment din asta, suntem toti romani... smile.gif
Si eu cred ca se va face ceva ca nu merge mult o chestie dinasta. Din ce in ce mai multi deschid proces si castiga asa ca pana la urma statul asta isi va da seama ca idiotenia asta nu merge chiar asa cum au crezut ei... smile.gif

te astept pe la Curte de Arges smile.gif

marius80_eugen
In afara de a astepta iar alegerile si retragerea taxei auto , altceva nu aveti ce sa faceti . Multi au vandut masinile pe numele lor si as asteptat sa se scoata taxa si atunci le-au inmatriculat .
Din pacate legal nu aveti ce sa faceti si chiar daca reusesc cativa sa si-o recupereze , se recupereaza DUPA ce se plateste si nu se anuleaza , ca orice amenda in RO .
Personal , daca voi vinde vreodata masina , o voi vinde unui cunoscut si daca nu se poate face vreun artificiu la acel moment , o las pe numele meu . Nu am de gand sa platesc nici o taxa , tinand cont de faptul ca taxa asta apare si dispare dupa cum au chef unii , deci nu toti au platit-o . Daca m-as duce in Germania sa-mi iau masina , mi se pare normal sa o platesc , altfel nici gand . Piata este deja saturata de junghiuri , este prea tarziu pentru ea , apoi tinta si scopul acestei taxe este gresit .
cosstti
Din punct de vedere psihologic, guvernantii si-au ales f bine momentul punerii in aplicare a legii astea aberante.
Nu este campanie electorala , nu este sfarsit de mandat, taxa este diferentiata...ce mai? "dezbina si stapaneste!"
Personal nu cred ca aceasta taxa care aduce bani la buget se va retrage si nici nu cred ca va dispare. Cel mai probabil, romanul inventiv din fire va gasi o modalitate de a instraina masina unui cunoscut dar va ramane pe numele vechiului proprietar asa cum a dat exemplu Marius.

15 Jun 2013, 10:49:
Multumesc pentru invitatie Velceani, anul trecut am trecut prin Curtea de Arges dupa ce am facut Transfagarasanul. Orasel frumos si ingrijit la prima vedere, mi-a placut.
Astept vesti in legatura cu procesul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.