Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Laguna 2, 2007
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
Constantyn
Masina are 125000km, kit distributie + kit accesorii schimbate la 101000km(factura).
Dotări de siguranță și confort:
Nivelul de dotare al masinii este Dynamique.
**DUBLU CLIMATRONIC**
**PILOT AUTOMAT**
**KEYLESS GO**
**FOLLOW ME HOME**
**COMPUTER DE BORD**
**SENZORI DE LUMINI SI PLOAIE**
**SENZORI PRESIUNE ROTI**
**PARKTRONIC SPATE**
**RADIO CD MP3 CU MAGAZIE DE 6**
**NAVIGATIE MARE**
**OGLINZI ELECTRICE SI INCALZITE**
**VOLAN DE PIELE MULTIFUNCTIONAL**
**COTIERE FATA SPATE**
**OGLINDA ANTIORBIRE**
**JANTE DE 17 ORIGINALE DE ALIAJ**
**TRAPA ELECTRICA**
*PRET USOR NEGOCIABIL*

[B]Pret: 6500E
Constantyn
Up
przamfiri
MERITA BANII frumoasa masina
a mea +ceva banii se poate?
Doamne Ajuta..
Constantyn
Multumesc pentru apreciere. Din nefericire am nevoie de bani in perioada imediat urmatoare si acesta este motivul pentru care sunt nevoit sa ma despart de ea.
Constantyn
UP
clr
Nu sunt interesat de masina, dar ca parere, cred ca ajuta sa pui situatia taxei de inmatriculare/mediu (platita sau nu, recuperata sau nu, adeverinta ANAF etc).

Free up, arata intr-adevar foarte bine.
diesel_power
Parbrizul e trosnit sau e doar o reflexie ?
gotty
troznit cu acte in regula!
Constantyn
Parbrizul este fisurat si se datoreaza celor care dau cu antiderapant pe timp de iarna.
Pentru adeverinta ANAF am depus dosarul la finante si astept un raspuns. Procedura de obtinere e una demna de tara in care traim, eu ca si proprietar nu am dreptul legal de a obtine una.
Constantyn
Astazi am obtinut adeverinta ANAF - TAXA NU A FOST RESTITUITA.
b13mat
Foarte frumoasa masina. Up
Constantyn
QUOTE(b13mat @ 17 May 2013, 11:29)
Foarte frumoasa masina. Up
*



Multumesc pentru apreciere. Pretul este usor negociabil. UP
Constantyn
UP
Constantyn
UP
Constantyn
UP
Constantyn
Up

Constantyn
UP
Constantyn
TAXA A FOST PLATITA SI NERESTITUITA(am adeverinta). UP
Constantyn
UP
Constantyn
Up
Constantyn
Pret nou 6400E. Taxa a fost platita si nerestituita. Masina arata si functioneaza ireprosabil. Cred ca pretul este unul corect pentru un diesel cu aceasa motorizare si nivel de echipare, in plus nu mai trebuie platita nici taxa de timbru.
Constantyn
Pret nou 6400E. Taxa a fost platita si nerestituita. Masina arata si functioneaza ireprosabil. Cred ca pretul este unul corect pentru un diesel cu aceasa motorizare si nivel de echipare, in plus nu mai trebuie platita nici taxa de timbru.
ady_vasiloiu
Frumoasa masina.....superba chiar.
Nu vinzi jantele separate?sau la schimb tot cu originale dar pe 16?
Constantyn
QUOTE(ady_vasiloiu @ 3 Jun 2013, 16:26)
Frumoasa masina.....superba chiar.
Nu vinzi jantele separate?sau la schimb tot cu originale dar pe 16?
*



Multumesc pentru apreciere. Nu pot vinde jantele separat smile.gif , ar insemna sa ii iau din frumusete si nu pot face acest lucru.
Constantyn
Up
Constantyn
Pretul a scazut la 6300.
Constantyn
Pret nou 6300E.Pentru membrii forumului o sa scad din pret inlocuirea parbrizului. Taxa a fost platita si nerestituita. Masina arata si functioneaza ireprosabil. Cred ca pretul este unul corect pentru un diesel cu aceasa motorizare si nivel de echipare, in plus nu mai trebuie platita nici taxa de timbru.
ionutblv
QUOTE(Constantyn @ 9 Jun 2013, 10:14)
Pret nou 6300E.Pentru membrii forumului o sa scad din pret inlocuirea parbrizului. Taxa a fost platita si nerestituita. Masina arata si functioneaza ireprosabil. Cred ca pretul este unul corect pentru un diesel cu aceasa motorizare si nivel de echipare, in plus nu mai trebuie platita nici taxa de timbru.
*




pozele sunt facute in iasi, manastirea cetatuita? icon_mrgreen.gif
Simy
TE INTERESEAZ SI UN SCHIMB? CU UN CLIO 2 BICORP 85000KM FULL (TRAPA, CLIMA, SENZORI DE PLOAIE/LUMINA, JANTE ALIAJ)
CATE AIRBAG-URI ARe?
Constantyn
Da pozele sunt facute la Cetatuia smile.gif.

Simy imi pare rau dar am nevoie de bani, sunt cu un picior plecat din tara si am nevoie de bani ca sa pot pleca si cu celalalt. Asta este si motivul pentru care am mai lasat din pret. Sper sa gasesc un cumparator aici pe forum, unul care sa se bucure si sa se foloseasca de ea cum am facut si eu timp de doi ani.
Constantyn
Up
Constantyn
Pret 6300E - Taxa platita si nerestituita!
Constantyn
Masina are 125400km, kit distributie + kit accesorii schimbate la 101000km(factura).
Dotări de siguranță și confort:
Nivelul de dotare al masinii este Dynamique.
**DUBLU CLIMATRONIC**
**PILOT AUTOMAT**
**KEYLESS GO**
**FOLLOW ME HOME**
**COMPUTER DE BORD**
**SENZORI DE LUMINI SI PLOAIE**
**SENZORI PRESIUNE ROTI**
**PARKTRONIC SPATE**
**RADIO CD MP3 CU MAGAZIE DE 6**
**NAVIGATIE MARE**
**OGLINZI ELECTRICE SI INCALZITE**
**VOLAN DE PIELE MULTIFUNCTIONAL**
**COTIERE FATA SPATE**
**OGLINDA ANTIORBIRE**
**JANTE DE 17 ORIGINALE DE ALIAJ**
**TRAPA ELECTRICA**
*PRET USOR NEGOCIABIL*

Pret: 6300E
Constantyn
Up
Constantyn
Up
Constantyn
Up


26 Jun 2013, 09:02:
Up
bhadorya
a suferit vreun accident? aripa fata dreapta este schimbata? masina este revopsita? ce consumuri scoate? km cat de reali sunt? ai si cauciucuri de vara? are xenon adaptiv? intreb in numele unui prieten care este interesat.
Constantyn
QUOTE(bhadorya @ 26 Jun 2013, 16:46)
a suferit vreun accident? aripa fata dreapta este schimbata? masina este revopsita? ce consumuri scoate? km cat de reali sunt? ai si cauciucuri de vara?  are xenon adaptiv?  intreb in numele unui prieten care este interesat.
*



Masina nu a avut niciun accident, nu a fost revopsita si nici nu i s-a schimbat vre-o componenta din caroserie. La putin timp dupa ce am cumparat-o i-am schimbat tot ce tine de distributie, accesorii si pompa de apa(undeva la 101000km, am factura care atesta asta). Reviziile au fost facute la maxim 10000km, tot ce am schimbat la ea sunt capetele de bara, bieletele antiruliu, tampoanele de la bara stabilizatoare si cam atat. In legatura cu km pot spune doar ca in urma cu doi ani cand am cumparat-o avea undeva la 96000km, reali sau mai putin reali eu am facut 30000km de cand o am si sunt foarte multumit de cum se comporta. Tipul de la care am cumparat-o m-a asigurat ca sunt reali, dar cine nu face acest lucru. Consumul intr-un oras ca Bacau e undeva in jur de 7-8%(nu o prea folosesc cand ma deplasez prin oras), iar in exterior este intre 5.3 si 5.5% la viteza de aprox 120km/h. Eu unul nu am incercat nicio data sa scot un consum cat mai mic, am preferat sa merg intre 2500-3000rpm .
Am doua cauciucuri de vara in stare f buna pe fata, doua mixte pe spate si doua de iarna pentru schimb. Toate mai pot fi rulate 1-2 ani.
Xenon adaptiv nu stiu exact ce este, stiu doar ca se regleaza in functie de cate persoane se afla in masina si relief.
Numai bine
pishky
xenon adaptiv ....
colegul cred ca intreaba de o functie gen cornering, daca asta e intrebarea....functia asta exista de la laguna 3 incoace (doar la xenonul de fabrica), pe laguna 2 nu este.

oricum frumoasa masina, jantele alea ii dau un farmec aparte.
Constantyn
QUOTE(pishky @ 27 Jun 2013, 11:23)
xenon adaptiv ....
colegul cred ca intreaba de o functie gen cornering, daca asta e intrebarea....functia asta exista de la laguna 3 incoace (doar la xenonul de fabrica), pe laguna 2 nu este.

oricum frumoasa masina, jantele alea ii dau un farmec aparte.
*



Multumesc pentru apreciere, aidreptate cu cornering-ul
bhadorya
prietenul este dispus sa dea 5500 € pe masina daca esti interesat lasa-mi PM si te pun in legatura, omul se grabeste ptr ca al sau golf5 a luat forma unui stalp
da PM cu nr de telefon
Constantyn
QUOTE(bhadorya @ 28 Jun 2013, 19:32)
prietenul este dispus sa dea 5500 € pe masina daca esti interesat lasa-mi PM si te pun in legatura, omul se grabeste ptr ca al sau golf5 a luat forma unui stalp
da PM cu nr de telefon
*



Ma bucur ca este interesat, dar ultimul pret este de 6100E, si asta se aplica doar pentru forum. Stiu masina, stiu ce vand si nu pot accepta oferta lui. Imi pare rau.

1 Jul 2013, 09:14:
Up
Constantyn
Up
Constantyn
Up
Constantyn
Up
Constantyn
UP
Constantyn
Up
Constantyn
Up
Constantyn
Up
Constantyn
Up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.