Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dascal cu talent
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
bz_26_zzz
corbex
Cam la nivelul asta poate citi un absolvent de scoala de bisericosi.
4x4
Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerurilor
$$ilvviu
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
BoR
Filmarea pare realizata intr-o biserica de sat, iar baiatul nu pare a fi cantaret bisericesc incadrat, ci mai degraba are dragoste de cele sfinte si slujeste dupa puterea sa la sfantul locas.
corbex
Tu ti-ai duce masina la un mecanic cu dragoste de cheia franceza, recent adunat de pe drum si pus sa exercite?
BoR
Comparatia este nepotrivita.
Lasand deoparte judecarea competentei baiatului din clip, sunt numeroase parohii mici, rurale, cu venituri modeste, care abia reusesc sa isi achite cheltuielile curente. Angajarea unui cantaret bisericesc cu atestat, ce ar trebui sa fie platit intr-un anumit procent din fondul parohiei, nu poate fi luata in discuie.
Dupa cum se vede in clip, pare a fi vorba de o astfel de parohie saraca, obiectele de cult si decorul parand a fi destul vechi. Asta excluzand posibilitatea ca biserica sa fie monument istoric, caz in care trebuie conservata in starea originala.
corbex
Dar stiutor de carte ar putea fi omul ala care face pe dascalul. Poate popa nu vrea sa imparta cu nimeni si foloseste ilegalisti pentru doo oo s-un cozonac. Parintii cad mai mereu in ispita cind e vorba de ochiiul dracului.
Sudsemnatu
cica ar fi din Comarnic
Markos
Mie-mi place, e original.
corbex
E o locatie de avut in vedere pentru nunta de argint. L@u a ratat-o.
tribunul
Poate l-o fi intimidat rosul pe care-l vede in fata ochilor.
b13mat
Nu trebuie sa fiti rai cu acel baiat, caci isi da silinta sa cante cat mai bine, dar... ATAT poate el la ora actuala si atat a reusit sa "fure" de la ceilalti cantareti. Sunt sigur ca nici preotul de acolo nu o duce foarte bine cu muzica, caci altfel te-ar zgaria pe urechi un asemenea Apostol cantat. Din pacate nu peste tot este numai miere......
Pentru doritori de sunete ingeresti, va invit sa ascultati o slujba la Paraclisul Patriarhal Sf. Spiridon cel Nou din Bucuresti, corala "Gloria crucis".
corbex
Parinte, n-ai inteles. Baiatului i se reproseaza ca nu stie sa citeste. Face pauze de silabisire.
Pe noi nu ne-ar tine nimeni la munca fiindca "atita poate". Mie, de exemplu, mai necredincios fiind, nu-mi pasa. Poate rage ca magarul. E vorba de enoriasii locului si respectul fata de ei.
betamax
Corbex combate temeinic. up.gif
Imi aduc aminte cand m-am cununat (a doua oara), undeva intr-o bisericuta din Arges. Eram cu madam in fata altarului si convorbeam discutii cu preotul (prieten al unui prieten). Brusc, acesta isi intra in atributii si incepe sa cante. Nenica, avea popa un plaman de zbarnaiau geamurile. Ce amplificatoare, boxe si alte alea, popa acoperea tot, nici nu stiu daca mai chitaia altcineva pe acolo.

PS. Acum observ, 'coana mare nu si-a insusit tot ce se spunea acolo : femeia "sa se teama deeee baaarbaaat... ". O sa-i arat si ei clipu', desi cred ca e cam tarziu.
T.rac3Er
deci care e faza de acolo? era vreo repetitie, era e bune?

ca gagica in rosu e cumva "ispititoare" si de asemenea si blitzurile alea din cand in cand

comparativ parca e un magar la formula 1
darius82
QUOTE(T.rac3Er @ 19 May 2013, 15:28)
deci care e faza de acolo? era vreo repetitie, era e bune?

ca gagica in rosu e cumva "ispititoare" si de asemenea si blitzurile alea din cand in cand

comparativ parca e un magar la formula 1
*


a inceput sezonul nuntilor
b13mat
un mare UP corbex si betamax smile.gif)))))))))))) buna chestia cu insusitul smile.gif))))))))))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.