Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DECE SE AUDE CAND SEMNALIZEZ ACEL TICAIT IN BOXE
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
MUGUREL GINGA
SALUT PRIETENI !! AZI VREAU SA STIU DE CE SE AUDE ACEL TICAIT DE LA SEMNALIZARE IN BOXELE DE LA CASETOFON ??: (
vladut88
Ai paraziti pe instalatie sau casetofon slab ce am facut eu cand aveam casetofon slab , am legat la plusu care intra in casetofon o bobina de inductie (poate fi chiar arsa)intrarea poate fi legata atat pe plus cat si pe minusu bobinei nu conteaza ,iesirea la fel
val2011
probabil ca iti trebuie un condensator auto https://www.google.ro/search?hl=en&q=codens...iw=1280&bih=899
MUGUREL GINGA
da ias pune dar nu-i subwoofer: (
nikuniku
hai sa facem misto de colegii de forum
<vladut88-postu 2--bobina de inductie pe alimentarea de la radio>bine ca nu ai zis sa puna de la fisa centrala de la bobina un fir pana pe scaunul de la sofer
<val2011 postu 3--condensator de statie pe alimentarea radioului>
cati amperi crezi ca trage din instalatia electrica un radio-CD?
MUGUREL GINGA leaga radioul direct din baterie si scapi de <ticaiturile>din boxe,dar cel mai important nu ai spus de marca este,,scula,,de pe masina,daca este o chinezarie de 2-3 lei poti sa-i faci si slujba la biserica ca tot va<ticai> in boxe
sebymesteru
...Si daca tot iti face probleme dupa ce l-ai legat direct de pe baterie,la magazinele de componente electronice se gasesc filtre de deparazitare care se leaga deobicei in serie cu plusul alimentarii casetofonului. Au in interior o inductanta si 1-2 condensatori si atenueaza parazitii indusi de consumatorii din masina(vezi releu semnalizare,motoras stergatoare,alternator sau fise neparazitate).
MUGUREL GINGA
MAJESTIC SCD 55


NU ESTE CHIAR SLABUT
vladut88
QUOTE(nikuniku @ 19 May 2013, 19:41)
hai sa facem misto de colegii de forum
<vladut88-postu 2--bobina de inductie pe alimentarea de la radio>bine ca nu ai zis sa puna de la fisa centrala de la bobina un fir pana pe scaunul de la sofer
<val2011 postu 3--condensator de statie pe alimentarea radioului>
cati amperi crezi ca trage din instalatia electrica un radio-CD?
MUGUREL GINGA leaga radioul direct din baterie si scapi de <ticaiturile>din boxe,dar cel mai important nu ai spus de marca este,,scula,,de pe masina,daca este o chinezarie de 2-3 lei poti sa-i faci si slujba la biserica ca tot va<ticai> in boxe
*


Daca tu crezi ca e misto treaba ta , eu am legat asa cat am avut dacie timp de 5 ani nam avut nici o treaba , eu am zis sa lege un plus la intrare in bobina si dincolo lega iesirea adica plusu de la casetofon
MUGUREL GINGA
laugh.gif laugh.gif laugh.gif NU VA CERTATI
tatabobu
QUOTE(MUGUREL GINGA @ 20 May 2013, 13:38)
MAJESTIC SCD 55
NU ESTE CHIAR SLABUT
*



Un radio de 30 de euro este chiar slabut. Pune mana si cumpara-ti un d'asta si gata.
MUGUREL GINGA
huh.gif CARE-I FAZA CU FILTRU DE DEPARAZITARE D????????????/
bucatzel
Filtrul de deparazitare e ceea ce-ti trebuie ca sa nu-ti mai caraie casetofonul cand semnalizezi.

In alta ordine de idei, fa te rog bine si scrie normal, nu numai cu litere mari, si foloseste semnele de punctuatie cate, cum si unde trebuie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.