Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] tichet rabla
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
renaultm
Vand autoturism Dacia 1300 perfect functional (tichet ) pentru programul rabla. Ofer si pretind seriozitate. Pret negociabil 1000 euro. Relatii la tel 0768078787
renaultm
up!
Ov
an fabricatie, poze
Iulikk
Deja au inceput fomalaii cu dacii de 1500 de lei care vor dublu laugh.gif .
KATANA
Rabdare.
Prevederea de mai jos va reglementa pretul tichetului

(6) Utilizarea tichetului se face în termen de cel mult 45 de zile lucrătoare de la eliberarea sa de către colectorul validat, fără a se depăși însă data de 20 noiembrie a anului în care se desfășoară programul.
(7) Neutilizarea tichetului în termenul și în condițiile prevăzute la alin. (6) atrage decăderea proprietarului din dreptul de a beneficia de prima de casare.

Sursa:
ORDIN Nr. 1239 din 14 mai 2013 pentru aprobarea Ghidului de finanțare a Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto național
EMITENT: MINISTERUL MEDIULUI ȘI SCHIMBĂRILOR CLIMATICE
PUBLICAT ÎN: MONITORUL OFICIAL NR. 274 din 15 mai 2013
diesel_power
Timbrul de mediu depaseste cu mult mia aia de euro. Avantajul cumparatorului este negativ. Nu inteleg afacerea.

Oricum, eu personal decat sa dau 1000 euro pe un tichet rabla, mai bine cumpar fara tichet.
taxi4you
de ce sa platesti taxa de timbru 1000 euro?
mai bine bagi in ea 800 euro...200 euro sa o faci istorica...si nu mai platesti taxa de transcriere (in cazul in care are 30 ani).
dupa care o duci la remat si iti iei talonul de 1500 euro!
radmasa.gif
bafta la vanzare!
renaultm
Stimati colegi, de ce priviti problema numai dintr-un unghi foarte ingust gen "sa moara capra vecinului"?
Poate nu am banii necesari ca sa procur o masina noua si vanzand tichetul pot plati o parte din timbrul de mediu pretins de guvern pentru a cumara o masina second hand care e mai putin poluanta si intr-o stare mai buna decat vechea Dacie. Pe de alta parte un potential cumparator care vrea o masina noua economiseste minim 500 euro din pretul pe care l-ar plati fara a da o masina la casare. Ca si potentiali cumparatori vad pe ce vor o masina noua si nu detin o masina pe care sa o caseze sau masina pe care o detin este intr-o stare mult mai buna decat cei 1500 euro pe care acestia i-ar obtine prin casare.
Comentariile voastre rautacioase arata ca faceti parte dintr-un grup exclusivist de oameni care odata ce ai ei masini nu mai suporta alti colegi in trafic simtindu-se 'sufocati' de concurenta smile.gif
99AIM
La dealeri au aparut tichete cu 800 euro.
diesel_power
Am calculat, 400 euro e timbrul de mediu pt masina ta.
Cumparatorul ar trebui sa plateasca 1000E + 400E pt un tichet de 1500E smile.gif
argon
De ce va agitati degeaba, omul a zis clar in titlu ca vinde tichetul rabla, nu masina, care ramane pe numele lui, el o preda, si vinde tichetul, simplu.
taxi4you
se vehicula ca nu se mai accepta tichete pe alte nume.
cine este pe tichet ca proprietar poate beneficia de aceasta reducere.
de aceea s-a simplificat procedura si de la 3 tichete la 1.
imi spui si mie daca cumpar un tichet in situatia de fata...ce pot face cu el??? wink.gif
inainte de a cumpara trebuie sa ne documentam in privinta legislatiei.
oricum,parerea mea este ca nu se merita cumpararea unui tichet pentru a avea un profit de 400 euro,fie si 500.
adica am 8000 euro sa-mi iau masina,dar ma "poticnesc" in 500 euro??/ blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.