Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vaselina pe teava de evacuare, de unde?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
GoldMD
Astazi din intamplare am observat ca pe teava care iese din galerie si merge spre toba intermediara sunt stropi de vaselina. Stropii sunt in dreptul cutiei de viteze, de unde iese planetara (cred) . De unde poate fi vaselina?
maho
O fi ciupit burduful planetarei.
GoldMD
La burduf ma gandeam si eu dar vaselina nu e in dreptul burdufului ci chiar in dreptul locului unde intra planetara in cutie. E vreun semering, ceva, acolo care ar putea fi cedat?
Iantela
Pai mai mult ca sigur este de la burdufe. Planetara se invarte si iti dai si tu seama ca o arunca pana in China. Verifica burdufele cu atentie si vezi de unde iti arunca.
maho
QUOTE(GoldMD @ 25 May 2013, 19:53)
.. in dreptul locului unde intra planetara in cutie. E vreun semering, ceva, acolo care ar putea fi cedat?
*


La simeringurile alea poate pierde doar ulei din cutie (cum se intampla la multe dacii, inclusiv a mea).
GoldMD
Se pare ca era si ciupit putin burduful, iar la caldurile astea dadea pe afara + semeringul care a fost si el schimbat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.