Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ''Bucsa'' punte dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
alinpop
Salut.
Deci problema este urmatoarea: In urma cu 2 saptamani a aparut o bataie ciudata care parea ca vine cam de prin dreptul punti...
Initial am crezut ca toba este de vina... am strans tampoanele insa bataia a continuat sa persiste.
Azi facandu-mi un pic de timp am fost la o rampa pentru a lua la puricat toate partea din spate in speranta ca o sa gasesc problema.
Si am gasit probabil cauza bataii.
Lipsa cauciucului la aceasta "bucsa".

[attachmentid=1627891567]

Intrebarea mea este se schimba doar garnitura aceea de cauciuc sau toata "bucsa" ?
Se gaseste la magazin sub ce denumire?


Si inca ceva.. am gasit un fel de sistem cam ciudat care are legatura cu franele de pe spate..cel putin asta cred, ma poate ajuta cineva cu rolul acestui sistem?
ChrisSs
Acel sistem ciudat de care zici e repartitorul si ala in functie de cata greutate ai pe puntea spate iti da mai multa presiune la franele din spate, capatul acela de bara pe care l-ai incercuit pune-l la loc.
Si legat de bucsa: http://www.bestautovest.ro/colectie-brat-c...-ans-brida.html
pais_valenciano
QUOTE(alinpop @ 9 Jun 2013, 00:10)
Salut.
Deci problema este urmatoarea: In urma cu 2 saptamani a aparut o bataie ciudata care parea ca vine cam de prin dreptul punti...
Initial am crezut ca toba este de vina... am strans tampoanele insa bataia a continuat sa persiste.
Azi facandu-mi un pic de timp am fost la o rampa pentru a lua la puricat toate partea din spate in speranta ca o sa gasesc problema.
Si am gasit probabil cauza bataii.
Lipsa cauciucului la aceasta "bucsa".

[attachmentid=1627891567]

Intrebarea mea este se schimba doar garnitura aceea de cauciuc sau toata "bucsa" ?
Se gaseste la magazin sub ce denumire?
Si inca ceva.. am gasit un fel de sistem cam ciudat care are legatura cu franele de pe spate..cel putin asta cred, ma poate ajuta cineva cu rolul acestui sistem?
*



Furtunul de la tur sau retur pare umezit, la mine sa crapat unul si curgea benzina intr o veselie. In rest parca puntea spate nu seamana cu cea a brekului meu.
alinpop
Multumesc mult pentru raspunsuri.
Intradevar stiu ca este putin umed urmeaza sa imi cumpar 2 coliere si sa le schimb.
Maine am sa ma duc sa cumpar si garnitura de la bucsa si colierele.
Se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.