Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor ! compatibilitate aer conditionat
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
maccod
Salutare la toata lumea !
am nevoie de jutorul vostru !
sunt posesorul unui logan 1.4 benzina (cheala).am gasit un aer conditionat(set complet)de la un logan 1.5 dizel.Intrebare:pot sa montez aerul pe loganul meu?
Multumesc.
vi_escu
Se potriveste doar aeroterma si compresorul. Radiatoaerele si conductele nu se pupa deloc.
bobo77
Tot este ceva. biggrin.gif
EUGEN2008
am impresia ca se pupa tot daca cumperi si radiatorul de racire cu gmv-ul (ca sa se potriveasca compresorul pe ele. Dar daca al tau e chel de tot iti va trebui suport de accesorii , ala pe care sa prinzi compresorul , si cum suportul de laureate de benzina sustine si alternator si pompa servo asta inseamna ca trebuie sa-i pui si servodirectie si-ti trebuie si alt alternator care se monteaza in fata motorului. Sincer: te complici prea mult , mai bine schimbi masina cu totul. Daca aveai un preferance cu servo era mult mai realizabil dar si asa costurile si bataia de cap nu prea merita, mai simplu rezolvi cu o vizita la targ. Spor!
maccod
multumesc de ajutor !
Eugen 2008 are dreptate.
prea mule modificari !

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.