Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aprindere EXEL RALLY-414 Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dobo000
Salut!

Am o aprindere electronica EXEL RALLY-414, Electrosigma....treaba e ca nu am gasit nimic legat de ea pe net, schema el sau ceva...are 6 fire, daca ma poate ajuta cineva va rog. Asi vrea sa o leg, am o vag idee cum ar trebui pusa dar nu cred ca e bine. atasez si niste poze cu ea.

Multumesc.[attachmentid=1627894435] [attachmentid=1627894436]
DJ-55-AMC
Esti sigur ca este pentru dacie?
dobo000
Da a fost la un prieten pe dacie dar nu mai stie cum a fost.
bygy007
sa nu fie ceva cu senzor optic , pune niste poze clare , sa se vada incriptia pieselor , si mai pune una cu partea din spate , a placutei sa se vada traseele de circuit
DJ-55-AMC
Esti sigur ca aprinderea mai functioneaza? Vad o "pata neagra" sub cele 2 rezistente de putere/condensatori care imi pare a fi scurt circuit sau ceva asemanator.
dobo000
Functioneaza cand a dat-o jos mergea...m-am gandit si eu ca poate ii arsa, dar poate de la caldura sa facut asa, ca is rezitoare ceramice deci cred ca se incalzesc...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.