Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]AMORTIZOARE SPATE Megane 1 - SACHS ADVANTAGE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4
Foxer
Vand 2 amortizoare spate aproape noi, in stare ireprosabila, Sachs Advantage, pe gaz.
user posted image

La scurt timp dupa ce le-am cumparat DE NOI si le-am montat pe masina, a adus un prieten o masina de dezmembrat din Germania cu amortizoare sport, si le-am inlocuit cu acelea.

Amortizoarele au mai putin de 5.000km rulati, sunt practic noi!

Daca intereseaza pe cineva, le voi face poze impreuna cu cutiile, si le voi posta.

(Pretul de nou pe bucata la (link>>)Autokarma este de 341.85 ron.)


PRET: 450 RON setul (2buc).
Foxer
UP!
Foxer
NEGOCIABIL
up!
Foxer
up
Foxer
hap-hap
Foxer
7UP!
Foxer
up NEGOCIABIL!
Foxer
NEGOCIABIL
Foxer
NEGOCIABIL
arazvan2002
Pune si pozele reale. Sunt de break? Bucsile de jos intra in punte? Sunt mai multe feluri de tipuri de amortizoare la megane 1 in functie de prinderea pe punte.
Foxer
Nu stiu daca merg la break, dar stiu ca merg la berlina si hatchback. Masina pt. care le-am cumparat e Coupe.
O sa pun poze reale, insa ele arata exact ca in poza de la inceputul anuntului.
arazvan2002
Diferenta intre ele este la bucsa de jos, la prinderea pe punte. De asta ma interesa cum vin prinse. La tine bucsa intra in punte la tine sau doar se pupa cu puntea?
cj98czh
Atentie ca cele de Hatch nu merg la sedan ... cum nu cred ca merg nici cele de Coupe la sedan ...
Foxer
Catalogul de pe site-ul SACHS din Germania da acelas cod de amortizor si pt Sedan si pt Hatchback..

<span class='edit'>15 Jul 2013, 12:14:</span>
In fine; cine le vrea, poate sa le probeze inainte, ca nu ma deranjaza cu nimic.
Foxer
up
Foxer
NEGOCIABIL

18 Jul 2013, 14:30:
up
Foxer
Vand bara spate pentru Renault Megane 1 Coupe, model custom, calitate ireprosabila.
Bara este exact cea din poze.

Pret: 800Ron


[attachmentid=1627898036] [attachmentid=1627898037]
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
NEGOCIABIL
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
Vand punte cu tamburi cu ABS de pe un megane 1 Coupe. Fabricatie an 2000.
Sabotii au uzura sub 50%, iar rulmentii i-am schimbat anul trecut cu rulmenti FAG cumparati de la autokarma. Totul este in perfecta stare de functionare!

PRET=500ron
Bucuresti.
Foxer
up
Foxer
hap-hap!
Foxer
up
Foxer
[attachmentid=1627900878] [attachmentid=1627900879] [attachmentid=1627900880]
Foxer
Poze reale:

[attachmentid=1627900881] [attachmentid=1627900882] [attachmentid=1627900883]

NEGOCIABIL!!
arazvan2002
Te rog sa mai pui inca o poza cu bucsa de jos (unde e stickerul rosu) dar pe partea cealalta, sa vad daca bucsa metalica e tot ca pe partea asta. (asa mi-ar trebui mie).
Merci
Foxer
QUOTE(arazvan2002 @ 6 Aug 2013, 10:36)
Te rog sa mai pui inca o poza cu bucsa de jos (unde e stickerul rosu) dar pe partea cealalta, sa vad daca bucsa metalica e tot  ca pe partea asta.  (asa mi-ar trebui mie).
Merci
*



da, mi-am dat seama de prostia cu care am pozat, ca am uitat sa arat exact aia... fac poza cand ajung acasa.

6 Aug 2013, 11:11:
Ca ideie, in partea de jos, bucsa metalica e un pic mai iesita spre exterior pe partea cu roata. Dar daca iti trebuie fara aia, o poti pur si simplu poliza si ai scapat de ea.
Foxer
Poze cu bucsa inferioara:
[attachmentid=1627901086] [attachmentid=1627901087] [attachmentid=1627901088]
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up

14 Aug 2013, 09:19:
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
Foxer
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.