Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia SuperNova Clima 2003
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mitzone
[VAND] Dacia SuperNova

Caracteristici:
- model Clima, dotari full pentru acest model(AC,casetofon,turometru,inchidere centralizata,alarma,vopsea metalizata);
- an fabricatie 12.2002;
- culoare rosu toreador;
- 105 000 km reali;
- istoric service. Am absolut toate facturile cu ce piese s-au schimbat/revizii
- al doilea proprietar din 02.2009;
- toate reviziile efectuate in service autorizat Dacia; s-a folosit numail ulei Castrol.
- kit distributie schimbat in 08.2012 - 87.000 km;
- amortizoare fata/spate schimbate(BILSTEIN);
- radiator incalzire schimbat;
- radiator racire schimbat;
- rola intinzatoare schimbata;
- set de jante aluminiu originale noi + cauciucuri mai merg cam 20.000+4 jante de tabla cu cauciucuri de iarna (2 ierni)
- masina are cateva puncte de rugine la aripile din fata si la unul din praguri.
- toate piesele schimbate pot fi dovedite cu factura iar lucrarile au fost executate in service autorizat DACIA;
- nu intra deloc apa in masina;
- masina arata si functioneaza impecabil, accept orice test;
- ca si imbunatatiri, pe langa faptul ca a fost foarte intretinuta, pot adauga aici evacuare din inox, incepand de la catalizator pana la finala inclusiv, marca Borla. Este evacuare normala, fara sunete "sport", doar ca e din inox. Evacuarea originala se ruginea o data la 1 an 1 an jumate.
- masina merita vazuta.
- se poate evita taxa stupida folosind metoda partajului.

Pret 1.200 EURO, de preferat unui pasionat si cunoscator, exclus bisnitarilor. Pretul este usor discutabil numai daca persoana vrea cu adevarat sa achizitioneze. Negocierea se va face numai la fata locului.

Locatie : Bucuresti

link poze:

http://www.mitzone.ro/photo/photo_thumb.ph...4616c697a617461

Masina a fost "pictata" prin 2011. A fost tratata profesional cu niste solutii ceva, special facute pentru cazuri ca al meu. Vopseaua/lacul nu au avut de suferit deloc. Nu ascund nimic la masina asta. O vand pentru ca am achizitionat altceva. Accept orice fel de test.

Pot spune ca este foarte ieftin de intretinut (acum vreo 2 ani am schimbat in reprezentanta absolut toate articulatiile/bucsaraie/amortizoare cu aprox 1200RON)

Tel de contact : 0721 329 331 sau PM/Email aici pe forum.
comy_nsl
zici ca-i noua....super
mitzone
UP cu visinica!
mitzone
UP!
BZ_07_RFI
Salut,spune mi te rog daca acum mai este `pictata` si daca se poate indeparta fara a afecta lacul/vopseaua
In anunt spui ca are 105 k km, iar in poze 95 k

Bafta
mitzone
Pozele sunt inainte/dupa efectuarea tratamentului de indepartare. Nu mai sunt urme deloc. Vopseaua/lacul nu au avut de suferit. Nu am poze foarte recente. O sa pun ceva poze recente saptamana viitoare.

link catre topicul deschis de mine in 2011 vizavi de problema avuta:

http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=222535&hl=

mitzone
Up.
b06fcn
QUOTE(mitzone @ 17 Jul 2013, 19:25)
(...)
- se poate evita taxa stupida folosind metoda partajului.
(...)
*



Din pacate metoda partajului nu functioneaza la masini inmatriculate deja la noi.

Arata bine masinuta...
mitzone
Da, ai dreptate. Se pare ca la noi in legislatie nu exista posibilitatea trecerii in noul act de proprietate a mai mult de un proprietar. Mai umblam la pret atunci.

Se poate un moderator sa stearga linia cum ca se poate evita taxa? Mersi.
BZ_07_RFI
Ai idee cat este taxa de inmatriculare?
mitzone
aproximativ 6000 de ron.
mitzone
din cauza taxelor prohibitive se pare ca masina va lua calea remat sau se va vinde spre dezmembrare. Daca e cineva interesat de achizitia ei pentru dezmembrare sa-mi dea un PM.

Masina merge ceas; dar decat sa rugineasca in parcare nebagata in seama....

Se preteaza si pentru o eventuala recarosare pentru un actual posesor de DSN.
hepea
QUOTE(cj98czh @ 16 Jul 2013, 09:36)
NU, toate masinile care le stiu inmatriculate asa ... erau deja inmatriuclate in RO dar nu aveau taxa platita, sau taxa fusese recuparata ..
*




QUOTE(mitzone @ 23 Jul 2013, 10:00)
Da, ai dreptate. Se pare ca la noi in legislatie nu exista posibilitatea trecerii in noul act de proprietate a mai mult de un proprietar. Mai umblam la pret atunci.

Se poate un moderator sa stearga linia cum ca se poate evita taxa? Mersi.
*



S-a schimbat ceva din 16 Iulie pana acum?
mitzone
mai nu stiu exact daca merg astea deja inmatriculate in RO. parerile sunt destul de impartite.

Daca stiti pe cineva care a inmatriculat cu partaj o masina deja pe RO spuneti aici. O avea si visinica sansa sa-si gaseasca un nou proprietar.

26 Jul 2013, 12:08:
Am confirmarea ca se poate evita timbrul de mediu cu metoda partajului si pentru masinile inmatriculate in RO. Ofer si asistenta juridica pentru eventualul cumparator. Masina buna si ieftina!
mitzone
UP cu visinica!
mitzone
UP!
mitzone
UP! Masina decenta caut proprietar!
mitzone
UP cu fata. pret comodat: 1500 €. pret v-c: 850 €.
mitzone
rog un moderator sa inchida. multumesc.
donlucyan
Ai vanduto?
mitzone
mi-a dat cineva avans pentru ea. vine sambata sa o vada. omul pare foarte hotarat sa o cumpere. daca nu o dau sambata, o voi tine pana la anul probabil, cand, din pacate va lua calea remat. taxa asta stupida a scos din circuit masinile noastre.

De aceea doresc inchiderea topicului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.