Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare timbru mediu
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
ady4x4
Eu am cumparat SuperNova mea in 2007 ,sunt al 2 proprietar ,pe atunci nu am platit vreo taxa .Daca vreau sa o vand acum cumparatorul trebuie sa plateasca "timbru de mediu"sau nu? avand in vedere ca am inmatriculat-o in 2007 (a doua oara smile.gif .Multumesc mult.
MyKe89
Din pacate, da.
ady4x4
La dezmembrari am sanse sa primesc mai multi bani pe ea decat la fier vechi?As da-o la rabla dar ma ingrozesc cand citesc ca sunt cozi de km la rable ( nu am timp ).1000 - 1500 ron am sanse sa primesc pe ea?Multumesc
CrysMM
Ii compatimesc pe cei care si-au cumparat DSN nou, au facut un mare efort sa stranga banutii sau cine stie ce forma de imprumut bancar si acum nu mai pot lua pe masina nici macar 3000 lei din cauza aceste taxe. Anul viitor urmeaza aplicarea taxei pentru aerul respirat si impozit pentru volumul ocupat in atmosfera.

Mergi la un centru de dezmembrari si intreaba acolo. La fier vechi nu prea ai ce lua pe ea. Si sa o vinzi tu pe bucati este mare bataie de cap.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.