Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: motan vs. pisoi de o luna
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
adită
este o discutie foarte serioasa si as vrea cateva sfaturi.
am un motan in varsta de 1 an necastrat.Acum 2 zile am gasit pe marginea drumului un pisoi vai mama lui...slab..murdar..cred ca era pe moarte.Iubitor de animale, l-am luat acasa cu gandul sa il duc dp un timp alor mei care locuiesc in provincie.
Doar ca acum e foarte mic si clab mort si as vrea sa il pun pe picioare putin...si mai astept o luna ca sa il pot vaccina.
L-am adus acasa unde mai am un motan(birmanez corcit)...in prima zi nu pot spune ca l-a acceptat dar nici nu i-a facut vreun rau....il mirosea tot timpul iar cand cel mic se ducea catre el sa caute afectiune asta o zbughea la fuga.
Astazi au stat toata ziua acasa singuri si l-am gasit intreg pe cel mic..acum pe seara motanul a devenit putin agresiv in sensul ca alerga catre el si in momentul cand se apropia sarea peste el si in trosnea cate o laba.
Initial am crezut ca se joaca dar s-a infoiat tot.
Nu stiu ce sa fac...imi e teama ca o sa il bata sau chiar mai rau..sa il omoare.
Ceca sfaturi?...cazuri auzite? e posibil doar sa se joace cu el?il poate considera o amenintare?
multumesc
Markos
l@ule, tu ești expertul, bagă.
l@u
Intr-un spatiu inchis il va accepta fara doar si poate , nu iti face griji de cate o laba peste bot sau scuipaturile de rigoare ,nu se moare din astea , in cateva zile mezinul o sa invete care ii este pozitia si o sa se conformeze.Mai rau o sa fie cand o sa il dai iar motanul smecher acum, o sa tanjeasca dupa el !

@grecu 022.gif

EDIT : sa vezi de acu pisat-uri prin toate colturile casei de la motanul batran , io zic sa iti iei o masca de gaze si sa nu mai faci invitatii prietenilor la tine !
musai mancare si pipi separat poate nu incepe marcarea !
adită
pana acum nu si-a marcat teritoriul desi a fost in calduri.....pff..acum e posibil sa o faca..nu m-am gandit la asta.
de mancat le dau separat....o sa ii pun si nisipul separat.
bmwh548
Cine a fost in calduri? Motanul?
iulia_boris
Masculii nu intra in calduri..In lumea animala.
Decat aia bipezi .. icon_mrgreen.gif
corbex
Si bipezii intra doar cu motiv serios.
kum
confirm

user posted image
l@u
cumetre nu ai nici o luna de cabsuni si ai inceput sa cauti material pe net ?
iulia_boris
Ei,ce spuneam?
Au si cautat pisicute.. biggrin.gif

23 Jul 2013, 09:18:
[attachmentid=1627898676]
Iata o pisicuta care incalzeste oua..
kum
QUOTE(l@u @ 23 Jul 2013, 09:31)
cumetre nu ai nici o luna de cabsuni si ai inceput sa cauti material pe net ?
*


Cumetre, hai sa-ti zic una. Nu s-a intamplat acu' ci mai demult, intr-unul din sezoanele de cabsuni din vechi.
Ma gasesc cu un coleg care era plecat de vreo 2-3 luni inainte, mergem noi la o bere, povestim... La un moment dat imi arata una:
- Uite-o p-aia!
- Pe care?
- Pe aia ma, cu bluza roz.
- Ce-i cu ea? Nu vezi ce grasa-i?
- Eheee... Sa vezi tu ce buna-i peste vre-o luna-doua...
l@u
QUOTE(kum @ 23 Jul 2013, 10:47)
Cumetre, hai sa-ti zic una.
*



i-a zi-o si pe aia cu , una una schimba mana 10561582.gif
adită
l-a mai acceptat....acum ba e dragastos cu el si il spala ba in secunda 2 isi infige coltii in gatul lui.
l@u
ca sa nu uite cine e sefu'
BN64FLO
Ca tot veni vorba de motani si pisoi de o luna, am si eu doi motani si o pisica cu motanei mici,cand incep se miaune pisoii,motanii sar ca turbati sa fuga de langa ei,le-o fi frica de batalie de la pisica mama?
ia priviti si ce lenesi is motanii: wacko.gif
corbex
Le e frica sa nu fie implicati in operatiunea de supt.
l@u
dupa cum dorm imbratisati cred ca au dat o tura pe la gheifest !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.